10 gólos meccs után lett meg listavezető – eredmények, tabella

Bajban a Balmaz, edzőváltást követelhetnek a Vasas-szurkolók.

Örökké emlékezetes mérkőzést vívott egymás ellen a Gyirmót és a Monor. A bajnokság egyik legerősebb, legszervezettebb csapata tízgólos mérkőzésen zsebelte be a három pontot. A Győr Balmazújvárosban nyert, a tavaly még élvonalbeli balmaziaknak már hátrafelé kell pillantaniuk a tabellán. A Csákvár és a Vác gólgazdag meccsen bizonyította be, hogy azonos erősségűek.

Balmazújváros–ETO FC Győr 0–1 (Tajthy 67.)
Csákvár–Vác FC 2–2 (Nagy Zs. 87., Sejben 91., ill. Csillag 62., Murai 84.)
Gyirmót FC Győr–Monor 7–3 (Nagy P. 7., 76., Széles 14., Herjeczki 19., Heffler N. 22., Szarka 50., 57., ill. Palincsár 29., Tóth B. 30., 54.)

Korábban:
Kaposvári Rákóczi FC–Nyíregyháza Spartacus 2–1  (Szakály A. 37., Nagy R. 53., ill. Pekár 39.)
Waltner Róbert, a Kaposvár vezetőedzője eltiltás miatt csak a lelátón ülhetett, de a játékosai érte küzdve győzték le a Nyíregyházát. Gyors gólváltás volt az első félidő hajrájában, szünet után már csak hazai gólt láthatott a publikum. A Rákóczi tovább tartja a legerősebbekkel a lépést, a Szpari ismét közel került a veszélyes zónához.

Soroksár–Vasas FC 3–1 (Tamási Zs. 53., 70., Kundrák 65., ill. Birtalan B. 29.)
Dorog–BFC Siófok 0–0
Budafoki MTE–Budaörs 1–2 (Oláh B. 72., ill. Csiki 32., Fodor D. 65.)
Mosonmagyaróvár–Ceglédi VSE 0–2 (Oldal  42., 63. – a másodikat 11-esből) (Kiállítva: Sziklási 62. – Mosonmagyaróvár)
Tiszakécske–Békéscsaba 2–1 (Batizi-Pócsi 69., Kardos 81. – 11-esből, ill. Szatmári I. 35. – 11-esből)
Kazincbarcika–ZTE FC 1–1 (Tóth L. 35., ill. Novák Cs. 67.) (Kiállítva: Lesjak 45 + 1. – ZTE)

Eddig sem voltak túlságosan megbarátkozva a Vasas szurkolói csapatuk eddigi teljesítményével, nyilván a szemükben a legnagyobb hibás – mint minden ilyen esetben a világon – a vezetőedző, a nyáron érkezett Kiss Károly. Az angyalföldiek bíztatóan kezdtek a soroksári rangadón, a vezetést is megszerezték, majd jött a fordulás és egész egyszerűen meghajoltak a Soroksár előtt.

Fontos pontokat veszített a forduló előtt listavezető ZTE is a Kazincbarcika otthonában, de a sokáig listavezető Békéscsaba idegenbeli túrája is kudarcba fulladt.