NB1 logó
NB3 logó
EURO 2016

A távozó ügyvezető búcsúszavai

Simon Zoltán - 2018. július 23. hétfõ 11:50
Három év után int búcsút.
Íme, a ZTE közleménye:
 
"Mint az sokak számára ismert, ügyvezetőnk, Ágoston Zoltán három év után távozik klubunktól. Az alábbiakban búcsúzó sorait olvashatják, a ZTE-ért végzett munkáját ezúton is köszönjük.
 
Tisztelt Szurkolók!
 
Háromévnyi közös munka után elérkezett a búcsúzás pillanata, úgy vélem, egerszegi tevékenységem befejeztével a klubnak, a szurkolóknak és magamnak is tartozom annyival, hogy összegezzem az elmúlt időszakot és elköszönjek mindazoktól, akikkel közösen éltük meg ezeket az éveket. Köszönettel tartozom a ZTE-nek, ennek a közel 100 éves, nagy múltú tradicionális klubnak, hogy három évig vezethettem, dolgozhattam érte. Miként eddig, úgy ezután is a legnagyobb tisztelettel fogok erre a márkára, a ZTE FC-re gondolni. Természetesen köszönöm Végh Gábor tulajdonosnak, hogy mindezt lehetővé tette számomra, hogy bízott bennem.
 
Kívánom, hogy minél előbb megvalósuljanak álmaitok, és sikerüljön a klubot ismét méltó helyén tudni! Garancia erre az a fanatizmus, ami titeket szurkolókat, az egész várost és a Tulajdonost jellemzi, amikor a klub jövőjéről van szó. Érdemes megtartani az elmúlt szezon végén tapasztalható összefogást, és már a szezon kezdetétől segíteni egymást, s leginkább a Csapatot. Gábornál elszántabban senki nem akarja a sikert, rengeteget áldoz a klubért, de mindenki támogatására, összefogásra van szükség ahhoz, hogy mindez eredményre is vezessen.
 
Természetesen én is szerettem volna a ZTE felemelkedésének részese lenni, hiszen ezért dolgoztam az elmúlt években. Úgy gondolom, hogy a jelenlegi működés a lerakott alapok nélkül nem lenne elképzelhető, enélkül ma nem csak a felnőtt csapatunk eredményességét kellene egy következő szintre emelni. Az elmúlt hónapokban, a jövő tervezése és a Tulajdonos Úrral folytatott megbeszélések során egyre világosabbá vált, hogy teljes megújulásra, újratervezésre van szükség. Úgy gondolom, ezen változások akkor lehetnek hitelesek, ha a vezetést, esetemben az ügyvezető személyét is érintik, illik ilyenkor átadni a helyet, megadni a lehetőséget egy új szemléletnek. Mindezt pedig úgy, ahogy mindig is gondolkodtam, a ZTE érdekei szerint. Jelenleg a klub teljes átszervezése van folyamatban, ehhez természetesen részemről az együttműködés biztosított. Az első lépéseket megtettük, az új tervek és az új csapat alakulnak, hazudnék, ha azt mondanám, hogy ennek eredményét és az első mérkőzéseket - immár szurkolóként - nem várom kíváncsian és bizakodással.
Az elmúlt évekhez képest a jelenlegi csapat a leginkább alkalmas magasabb célok elérésére, talán most sikerülhet mindaz, amiért három évig együtt dolgoztunk.
 

A teljesség igénye nélkül még egyszer végiggondoltam az elmúlt évek legfontosabb változásait. Három dinamikus, elképesztően intenzív év volt, úgy a saját, mind pedig a klub életében is. Klubstratégiában gondolkodtunk, fenntarthatóság, helyi fiatalok stb. Ez - főként rövid távon - nem feltétlen összeegyeztethető az eredményességgel. Számomra a rengeteg változást menedzselni volt a legnagyobb kihívás, ezt mindig legjobb tudásom és a klub érdekei alapján tettem, így sikerült megannyi pozitív és eredményes folyamat részesévé válnom. A megújult és használatba vett stadion, új edzőpályák, a shop, a büfék, a raktár és egyéb infrastruktúra kialakítása, működtetése nagy változás volt a klub életében. 
Utánpótlás szakágunk több alkalommal történő újraszervezését szintén mindig eredményesen sikerült alakítani, az itt nevelkedő fiatalok fejlődése is komoly eredménynek tekintem. Az elmúlt három évben 15 saját nevelésű fiatal játékos kapott lehetőséget a felnőtt csapatban, erre a nehéz útra is ebben az időszakban léptünk, remélem, hogy a motiváló lendület a gyerekekre és az edzőikre nézve még évekig kitart.
 
Női szakágunk mára szintén sikertörténet. Nem volt ez mindig így, nem túl régen történt, hogy csapataink a mérkőzésekre sem tudtak kiállni, ma pedig büszkék lehetünk a lányokra és az edzőikre.
 
A klub gazdálkodása, szerződésállománya, költségvetése és az alapvető adminisztratív folyamatok szintén nagy változásokon mentek át. Három éve ezeket nem tudtuk levenni a polcról, kinyomtatni, spontán elővenni, ma már ez természetes.
Az első csapatunk eredményességét tekintve már nem ennyire felhőtlen a közelmúlt. A csapat teljesítménye hullámzó és szélsőséges volt, akár egy mérkőzésen belül, akár szezon közben, de három év tekintetében is visszatérő jelenség volt mindez.
Voltunk két pont híján feljutók és két ponttal bennmaradók is! Mindkét véglet mi voltunk... Az is, aki kis híján feljutott, s végül a 3. helyen zárt, és az is, aki hetekig tartózkodott a vonal alatt ugyanabban a szezonban, amikor a tabella első öt helyezettjét megvertük. Folyamatosan a fejlődés igényével kerestük a megoldást, úgy gondolom, keretünk mindig erősebb volt annál, mint amilyen eredményt végül elért. Nem sikerült az állandóságot, az eredményességhez szükséges kohéziót elérnünk.
Az elmúlt évekre visszatekintve az is látszik, hogy egy adott szezonra összerakott stáb, játékosállomány ereje nem feltétlenül a mi döntéseinken múlik. A klub aktuális költségvetése, az árak, a piac kínálta lehetőségek, a szerződési feltételek mind-mind a sikert befolyásoló tényezők. Mára mindenki számára világos, hogy csak együtt sikerülhet, hogy a klub kommunikációját és szurkolóival való kapcsolatát új alapokra kell helyezni.
 
Végezetül a csapatnak és minden szurkolójának sok örömöt, közel évszázados klubunknak, a ZTE FC-nek pedig újabb 100, legalább ilyen sikeres évet kívánok! HAJRÁ ZETE!
Örök szurkolód: Ágoston Zoli
 
Ágoston Zoltán
ügyvezető"
LEGFRISSEBB HÍREK
2018. 08. 15. 15:21

Világbajnokot igazolt az AS Roma

Méghozzá a spanyol élvonalból.
2018. 08. 15. 14:32

Újabb horvát sztár mondta le a válogatottságot

Mandzukic tegnap tette meg mindezt.
2018. 08. 15. 11:50

Orvossal gyűlt meg a baja a Fegyelmi Bizottságnak

A sárga lapokra is figyelni kell!
2018. 08. 15. 10:41

Szpari: újabb válogatott meghívó érkezett

Csehországba utazhat bizonyítani.
2018. 08. 15. 11:53

Meccskihagyások nem piros, hanem sárga lapok miatt

Ítélkezett a Fegyelmi Bizottság.
2018. 08. 15. 10:48

Hármat vágott a Diósgyőr - videó

Gólösszefoglaló a rangadóról.
2018. 08. 15. 13:11

Vidi a BL-csoportkörért: kezdési időpontok

Groupama lesz a fehérváriak otthona.
2018. 08. 15. 11:44

Lefejelte a bírót a kisvárdai - több hónapra eltiltották

Nem kegyelmezett senkinek a Fegyelmi Bizottság.
2018. 08. 15. 11:34

Döntött az MLSZ az ultrák szektoráról

Bejelentést tett a DVTK.
2018. 08. 15. 10:33

Vajon Dzsudzsák szerződtetését lebegtette meg a Vidi edzője?

Ismét sejtelmesen nyilatkozott.
2018. 08. 14. 16:50

Többórás altatás: megműtötték a Vasas játékosát

Több hónapig lesz harcképtelen.
2018. 08. 14. 15:59

Vincze Ottó fia debütált - interjú

Bognár György döntése miatt.
2018. 08. 14. 17:04

Tudatos védekezés, majd döntés a legvégén

Fontos győzelem a Szekszárd vendégeként.
2018. 08. 14. 16:08

Az ellenfél ultráiról tett említést a Vidi

Miután 5-0-ra nyertek, 3 tizenegyessel.
2018. 08. 15. 10:01

Internetes népművészet: sorozatgyilkos Videoton - kép

Lefejezés, lefejezés hátán!
2018. 08. 15. 09:24

Fantasztikusat látott a Malmö edzője

Nehéz vereség nélkül kiesni.
2018. 08. 15. 08:31

A Vidi-edző elmondta, hamarosan igazolnak még

Sokat beszélt a nyáron az álmokról.
2018. 08. 15. 07:38

Kovács Zoltán nagyon keményen beszólt Thomas Dollnak - videó

Szaktanácsadót keres a következő BL-ellenfélnek.
2018. 08. 15. 07:25

Szerdai foci: Real Madrid-Atlético Madrid

Jön az UEFA-szuperkupa.
2018. 08. 14. 22:26

Örömünnep Felcsútról - videó

Mindenki eksztázisban!
2018. 08. 14. 22:15

Nem jön a Celtic a Magyarországra - BL-eredmények

Az AEK Athén lesz a Vidi ellenfele a következő körben.
2018. 08. 14. 21:56

Nagyon jó, hogy Marko Nikolics nem csábult el

Továbbjutott a Vidi, még egy siker és BL-csoportkör.
2018. 08. 14. 21:35

Real-nevelés is az Atlético csapatkapitányai között

Holnap este 21-kor kezdődik az UEFA-szuperkupa a két csapattal.
2018. 08. 14. 21:18

Eldőlt Spalletti sorsa

Hivatalos bejelentést tett az Inter.
2018. 08. 14. 20:52

Mandzukic pályafutásának egyik legfontosabb döntését hozta meg

Legfontosabb emlékről írt.
2018. 08. 14. 19:32

Keményen letesztelte a Milan az új szerzeményét - videó

A Chelsea mondott igent az ajánlataikra.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC9
2Békéscsaba 1912 Előre7
3Soroksár SC7
4Budaörs7
5Gyirmót FC Győr6
6Aqvital FC csákvár5
7ZTE FC5
8Vác FC5
9WKW ETO FC Győr4
10Dorogi FC4
11Nyíregyháza Spartacus FC4
12Budafoki MTE3
13BSS Monor3
14Balmaz Kamilla Gyógyfürdő3
15Kazincbarcika2
16Kaposvári Rákóczi FC2
17Credobus Mosonmagyaróvár2
18Ceglédi VSE1
19Duna Aszfalt TVSE1
20BFC Siófok0
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!