Beszámoló az NB II 25. fordulójának mérkőzéseiről

Magyarország – Szanyó legyőzte Vébert, élre állt a Puskás Akadémia.

Csütörtök délután nyolc mérkőzést rendeztek a Merkantil Bank Liga NB II 25. fordulójában. Az egykori újpesti karmesterek csatáját Szanyó Károly nyerte, ugyanis csapata a Kozármisleny Racskó Roland góljával 1-0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacust. Szintén egygólos győzelmet aratott a Kisvárda, amely Vári Barabás korai góljának köszönhetően diadalmaskodott a Soproni VSE felett.

A kiesés elől menekülő 18. helyen álló Ceglédi VSE gólgazdag mérkőzésen győzte le a Zalaegerszeget. A hazaiak kétszer is vezetést szereztek, azonban a kispesti nevelésű Bobál Gergely kétszer is egyenlíteni tudott. Végül a 83. percben Szabó Viktor döntötte el a három pont sorsát.

A Bognár György vezette Budaörs továbbra is bombaformában futballozik. Ezúttal a Csákvárt győzte le magabiztosan 4-1-re, és nagyon úgy tűnik, hogy a kiesés gondolatával már egyáltalán nem kell foglalkoznia. A Szolnoki MÁV Olasz Dénes és Tóth László góljainak köszönhetően 2-1-re legyőzte a seregajtó SZEOL SC-t.

A listavezető Soroksár nagy meglepetésre hazai pályán döntetlenezett az utolsó előtti helyen álló Cigánddal, így ha a Pintér Attila vezette Puskás Akadémia legyőzi a Békéscsabát, a felcsúti gárda a tabella élére áll. Szintén nem született gól a Dorog-Siófok és a Szeged-Mosonmagyaróvár mérkőzésen.

Délután öttől két mérkőzést rendeztek. A harmadik helyen álló Balmazújváros taktikus mérkőzésen gólnélküli döntetlent játszott a negyedik Váccal. A forduló előtt pontazonossággal a második helyezett Puskás Akadémia Prosser Dániel duplájával és Tischler Patrik góljával 3-0-ra legyőzte a Békéscsabát. Pintér Attila csapata ezzel újra a tabella élére állt, az Előre továbbra is nyeretlen a tavaszi szezonban.

Pintér Attila győzelemre hajt a Puskás mumusa ellen

Merkantil Bank Liga NB II, 25. forduló

HR-RENT KOZÁRMISLENY – NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 1–0 (Racskó 61.)

DOROGI FC – BFC SIÓFOK 0–0

SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA – CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 0–0

CEGLÉDI VSE – ZTE FC 3–2 (Frőhlich 6., Albert Á. 23., Szabó V., 83., ill. Bobál G. 19., 68.)

BUDAÖRS – AQVITAL FC CSÁKVÁR 4–1 (Csillag D. 7., Petró 29., Deli 58., Horváth R. 64., ill. Molnár T. 32.)

SOROKSÁR SC – CIGÁND SE 0–0

SZOLNOKI MÁV FC – SZEOL SC 2–1 (Olasz D. 53., Tóth L. 72., ill. Kéri 64.)

KISVÁRDA MASTER GOOD – SWIETELSKY-SOPRONI VSE 1–0 (Vári 8.)

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ – VÁC FC 0-0

PUSKÁS AKADÉMIA FC – BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3-0 (Tischler 15., Prosser 28., 62.)