Bobál és Paudits vezérletével a ZTE kivégezte a Balmazt

NB2.hu - 2017. március 19. vasárnap 14:47
Magyarország – Beszámoló az NB II 26. fordulójának mérkőzéseiről.
Kép forrása: ZTE FC/Facebook

A Merkantil Bank Liga NB II 26. fordulójának nyitómérkőzésén a 10. helyen álló ZTE FC fogadta a harmadik Balmazújvárost. A hazaiak a 31. percben szereztek vezetést, miután a Balmaz kapusa röviden öklözött el egy felívelt labdát Bobál Gergely elől, a kipattanót Paudits Patrik gyűjtött be, aki hat méterről a kapu baloldalába lőtt (1-0). A félidő lefújása előtt növelte előnyét a ZTE: egy jobbról visszafejelt labdát a lendületből érkező Nagy Tamás védhetetlenül a stukkolta a hálóba (2-0).

A fordulás után jól kezdett a Balmaz, de Farkas Balázs szabadrúgását Szappanos Péter bravúrral védte. Az 58. percben eldöntötte a meccset a ZTE: Bobál Gergely ment el a jobb szélen, két embert is lerázott, majd középre centerezett az érkező Pauditsnak, aki négy méterről eltörte a labdát. A játékszer azonban Horváth Lászlóról visszapattant az zalaegerszegi csatárhoz, aki két méterről már nem hibázott az üres kapura (3-0). A 62. percben újabb gólt szerzett a ZTE. Egy gyors kontra végén Bobál ugratta ki Angyal Zsoltot, aki betört a tizenhatosra, megcsinált egy lövőcselt a menteni igyekvő Rus Adrián mellett, majd higgadtan a kapu jobb oldalába tekert (4-0). A 70. percben szépíthetett volna a Balmaz, de Farkas Balázs gyönyörű szabadrúgása a felsőlécen csattant.

Hosszabbított csapatával az NB II egyik legjobbja

Két perccel később összejött a gól a Balmaznak. Egy baloldali szöglet után Belényesi Miklós csúsztatott kapura, Szappanos szerencsétlen mozdulattal bevédte a labdát (4-1). A 75. percben megfogyatkozott a Balmazújváros. Bobál csinált meg egy remek esernyőcselt, ziccerbe került, de a felső lécre tekert, a kipattanó azonban Babati elé került, de a kapujából kirontó Horváth László életveszélyes mozdulattal akadályozta meg a gólszerzésben. A játékvezető azonnal piros lapot mutatott fel neki. A tizenegyest a mérkőzés legjobbja, Bobál Gergely végezte el, de a frissen beállt Szécsi Gergő kiütötte a kapu jobb oldalába tartó lövést. Az utolsó húsz percben már nem született több gól.

Győzelmével a ZTE hárommeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg, míg a Balmazújváros hat veretlen meccs után kapott ki újra.

Merkantil Bank Liga NB II, 26. forduló

ZTE FC - BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ 4–1 (Paudits 31., 58., Nagy T. 45., Angyal 62., ill. Belényesi 72. )