Gyirmót telel az élen, nagyon kemény Szanyóval a Vasas – eredmények, tabella

Waltner csodát tett, kieső a Balmaz.

17 órakor kezdődött
Nem tudott visszakerülni a tabella élére a Gyirmót mai, Tiszakécskén aratott 4-3-mas győzelme után a ZTE, mivel 2-1-es vereséget szenvedett a Csákvár otthonában. A Vasas viszont tovább robog, Szanyó Károly irányításával a negyedik meccsét is megnyerte.

Csákvár–Zalaegerszegi TE FC 2–1 (Nagy Zs. 15., 21., ill. Horváth K. 2.) – vége
Vasas – Budafok 4-2 (Birtalan 26., 63., Balajti 36., 43. – 11-eből, ill. Kovács D. 51., 92.)

13.30-kor kezdődött
Boér Gábor, a Békéscsaba edzője azt nyilatkozta a legutóbbi mérkőzésük után, hogy amit az első 10 fordulóban felépítettek, az utolsó 10 meccsen lerombolták. Most viszont elégedett lehet, mert csapata megnyerte a nap rangadóját.

Ehhez az kellett, hogy a vendégek volt válogatott játékosa, Czitkovics kihagyjon egy tizenegyest az 56. percben, de az is, hogy Urbin értékesítse a hazaiakét a 72-ben. A találkozó sorsát Szatmári döntötte el a 77. percben.

Ez a három momentum volt a legfontosabb a meccsen, előtte meg az, hogy sikerült a pályát és a lelátót is megszabadítani a hótól.

Békéscsaba–Budaörs 2–0 (Urbin 72. –11-esből, Szatmári I. 77.)

13 órakor kezdődött
Lipcsei Péter csapata gálázott a tavaly még NB I-es Balmazújváros ellen, újabb zakója miatt Bekő Balázs csapata kieső helyen telelhet. Tovább a Tóth András vezetőedzővé történt kinevezése óta szárnyaló Mosonmagyaróvár is, Nyíregyházán egyenlítettek a legutolsó pillanatban. A Kaposvár – újoncként – tovább menetel, Waltner Róbert nyugodtan lehetne akár az év edzője is. Az első helyért harcoló Gyirmót hétgólos meccsen nyert a Duna Aszfalt vendégeként. A Siófok nagyon fontos kiesési rangadót nyert meg. Az ETO is fontos sikert aratott a gyengébb periódusa után.

BFC Siófok–Monor 1–0 (Elek B. 33. – 11-esből)
ETO FC Győr–Ceglédi VSE 1–0 (Bagi 31.)
Nyíregyháza Spartacus–Mosonmagyaróvári TE 1–1 (Dragóner 29., ill. Forgács 94.)
Kaposvári Rákóczi–Kazincbarcika 2–0 (Nagy K. 36., Beliczky 80.)
Tiszakécske–Gyirmót FC Győr 3–4 (Puskás Z. 36., Benkó 46., Kardos N. 87. – 11-esből, ill. Lázár P. 22., Szarka 41., 77., Herjeczki 44.)
Soroksár–Balmazújváros 4–0 (Lőrinczy 13., 32., 80. – a harmadik 11-esből, Gyömbér 72. – 11-esből)
Vác FC–Dorogi FC 1–1 (Zsolnai R. 12. ill. Vígh Á. 28.)