Hiába vezetett a Vasas Békéscsabán – eredmények, tabella

Lépett egyet a zárkózás útján az Előre.

A Békéscsaba csapata fordulatos mérkőzésen 2-1-re verte a Vasast az NB II 25. fordulójának rangadóján.

Jól kezdte a mérkőzést a vendég angyalföldi alakulat, a 14. percben Murkát buktatták a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Birtalan a bal alsóba rúgta. Nem sokkal később Urbin révén egyenlíteni tudott az Előre, majd a második félidő elején Viczián bedobása után ismét Urbin volt eredményes: közelről megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A hajrában nem jött össze az egyenlítés a Vasasnak, így 2-1-re nyert a Békéscsaba, ezáltal közelebb kerülve az éllovasokhoz a tabellán.

Békéscsaba-Vasas 2-1 (1-1)

gól: Urbin (19., 47.), ill. Birtalan (15. – 11-esből)

Korábbi eredmények:

Balmazújváros–Budaörs 2–1 (Berki 4., 19., ill. Sajbán M 27.)

Budafoki MTE–Csákvár 2–2 (Kulcsár K. 62., Farkas B. 73., ill. Skribek 25., Baracskai 60.)

Cegléd–Tiszakécske 1–1  (Sigér Á. 91. – 11-esből, Ludánszki 83.)

Dorog–Kazincbarcika 1–2 (Paudits 32. – 11-esből, ill. Tóth L. 4., Krausz 51.)

ETO FC Győr–BFC Siófok 1–0 (Bagi 63.)

Nyíregyháza–Monor 2–1 (Hornyák 3., 37., ill. Tóth B. 68.)

Soroksár–Gyirmót FC Győr 4–2 (Kundrák 2., Gárdos 38., Orosz M. 49., Lőrinczy 57., ill. Présinger 79., Szarka 82.)

Vác FC–Mosonmagyaróvár 2–1 (Csillag 28., Sóron 71., ill. Bartos 85.)