Így ejtette ki a Magyar Kupából a Szolnokot a Mezőkövesd

Szolnok – Az NB II-es csapat megszorongatta Szivics gárdáját.

Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó

Szolnok-Mezőkövesd 3–4

Továbbjutott: a Mezőkövesd, 7–4-es összesítéssel.

Magabiztosan, 3-1-re nyerte a negyeddöntő első meccsét a Mezőkövesd, de a szolnokiak nem akartak belenyugodni abba, hogy mindenki előre elkönyvelte az NB I-es csapat továbbjutását. Hajba speciel ezt góllal jelezte az 5. percben, majd a félidő derekén ugyan Diallo egyenlített, de fordulás után, a volt kövesdi, Pantovics, ismét előnyhöz juttatta a hazaiakat.

Eddig sem volt rossz a meccs, de a 72. perctől jött a hihetetlen kategória, Baracskai egyenlített, két perc múlva Berdó megszerezte a vezetést ismét a hazaiaknak, majd 3 egységgel később Strestík egalizált, majd nem sokkal a vége előtt Molnár bebiztosított mindent.

Így ejtette ki a Magyar Kupából a Sopront a Budafok

A Mezőkövesd Pintér Attila távozása óta nem szerepel úgy a bajnokságban, mint ősszel, de a kupában azért bejutott a legjobb négy közé, ami dicséretes. Akárcsak az, hogy a Szolnok a legjobb nyolcig menetelt.

Szolnoki MÁV (II.)–Mezőkövesd 3–4 (1–1)

Gólszerzők: Hajba (1–0), az 5., Diallo (1–1), a 26., Pantovics (2–1), a 47., Baracskai (2–2), a 72., Berdó (3–2), a 74., Strestík (3–3), a 77., Molnár G. (3–4), a 84. percben.