MLSZ: van, amiben jobban áll a harmadik a két éllovasnál

Magyarország – A szövetség beszámolója a hétvége mérkőzéseiről.

Az éllovas Soroksár a feljutásért szintén harcban lévő Békéscsabát fogadta, és rendkívül magabiztosan győzte le. A fővárosiak öt góljára a vendégek nem tudtak válaszolni, így a forduló legnagyobb különbségű győzelmét a listavezető aratta. Érdekesség: a tíz mérkőzésből ez volt az egyetlen, amelynek az első félidejében gól született, a többi találkozó kivétel nélkül 0-0 volt a szünetben. A Puskás Akadémia is rangadót nyert, de sokkal szorosabb meccsen: 1-0-ra verte a négy bajnoki óta pontot sem szerző, így az élmezőnytől egyre leszakadó Kisvárdát. Mások is vereséget szenvedtek a tabella első harmadából: a Nyíregyháza egy büntetőből szerzett találattal győzte le az utóbbi fordulókban remekül szereplő Mosonmagyaróvárt, a Vác pedig 1-0-ra alulmaradt a Szeged 2011 otthonában. A forduló esti mérkőzésén a Balmazújváros 2-0-ra legyőzte a Cigándot, és továbbra is a harmadik helyet foglalja el, de mivel egy meccsel kevesebbet játszott az előtte állóknál, vesztett pontok tekintetében jobban áll a Soroksárnál és a Puskás Akadémiánál is.

Pintér: Nagyobb volt a nyomás rajtuk az egyik legfontosabb meccsen – NB2.hu

Merkantil Bank Liga, 23. forduló:

Soroksár – Békéscsaba 5-0 (2-0)

Gólszerző:Gyepes 3. (11-esből), Gengeliczki 26., Sillye 54. – 11-esből, Huszák 62., Csilus T. 69.

Nyíregyháza – Mosonmagyaróvár 1-0 (0-0)

Gólszerző:Rudolf 49. (11-esből)

Szeged 2011 – Vác 1-0 (0-0)

Gólszerző:Zádori 77.

Budaörs – SZEOL 4-1 (0-0)

Gólszerző:Stieber A. 58., 66., 92., az első kettőt 11-esből, Petró 73., ill. Kéri 71.

Cegléd – Csákvár 1-0 (0-0)

Gólszerző:Nánási 62.

Dorog – ZTE 0-0

Kozármisleny – Siófok 1-0 (0-0)

Gólszerző:Varga M. 56.

Szolnok – Sopron 0-0

Puskás Akadémia – Kisvárda 1-0 (0-0)

Gólszerző:Tischler 62.