Nagy pofont kapott a Vasas, menetel a ZTE – eredmények, tabella

A Kaposvár tapad az élmezőnyre, fontos meccset játszott a Balmaz.

Az NB II 24. fordulójának "nosztalgiarangadóját" a Vasas a Győr ellen vívta. A korábban szebb napokat látott együttesek csatáját már az első félidőben eldöntötték a Rába-partiak, hiszen háromgólos előnnyel mehettek az öltözőbe a győriek. A télen igazolt Lovrencsics Balázs két góllal igazolta, hogy nem csináltak vele rossz vásárt a zöld-fehérek.

A Zalaegerszeg idei harmadik bajnokiját is behúzta, Dobos Barna együttese ezúttal a Nyíregyházának nem kegyelmezett. Az egerszegiek Bedi és Babati találataival múlták felül a Szparit, a vendégek erejéből csak a szépítésre futotta Polényi révén. A ZTE a sikerének köszönhetően kissé leszakította magáról a Gyirmótot, amely a Dorogot fogadja, a mérkőzés 18 órakor kezdődik. A szintén éremesélyesnek tartott Kaposvár javított a Budaörs elleni vereséget követően, a Rákóczi a Ceglédet fektette két vállra.

A kiesés elől menekülő Balmazújvárosra "hatpontos" meccs várt a szintén nehéz helyzetben lévő Mosonmagyaróvár otthonában. Az alsóházi alakulatok mérkőzése 1-1-es döntetlennel zárult. A Siófok nagyon korán komoly pácba került a Csákvár ellen, hiszen a kilencedik percben a bíró kiállította Izing Martint, és talán az emberhátránynak is köszönhetően pont nélkül maradtak a Balaton-partiak. A Vác nem bizonyult illedelmes vendégnek, hiszen a Duna-partiak ötgólos diadalt arattak a Kazincbarcika otthonában.

Eredmények:

Kazincbarcika–Vác FC 0–5 (Sóron 4., 68., Görgényi 21., Zsolnai R. 64., 87.)
Mosonmagyaróvár–Balmazújváros 1–1 (Jelena 19., ill. Berki I. 38.)
Budaörs–Tiszakécske 0–0
Ceglédi VSE–Kaposvári Rákóczi FC 1–2 (Szilágyi P. 91., ill. Tömösvári 39., Nagy K. 87.)
Zalaegerszegi TE FC–Nyíregyháza Spartacus 2–1 (Bedi 24., Babati 34., ill. Polényi 59.)
Monor–Békéscsaba 2–2 (Palincsár 10., Hamar Á. 81., ill. Szatmári I. 20., Urbin 63.)
Vasas FC–ETO FC Győr 0–4 (Lovrencsics B. 12., 32., Madarász M. 36., Vadász 76.)
BFC Siófok–Csákvár 1–2 (Magasföldi 63., ill. Sándor Gy. 9. – 11-esből, Daru 74.)
Soroksár–Budafoki MTE 0–1 (Gohér 75.)

A Gyirmót-Dorog meccs 18 órakor kezdődik.