nb1.hu

Neves szlovén csapattól kapott ki a ZTE

Zalaegerszeg – Pedig még a vezetést is megszerezték.

Csípős hidegben, de napsütésben és a körülményekhez képest remek időben kezdődött a mérkőzés a szlovén listavezető ellen – kezdi beszámolóját a ZTE FC hivatalos honlapja

Babati rögtön az első percben óriási helyzetben oldalhálót lőtt, az 5. percben viszont már vezettek a zalaiak: Végh kapott remek kiugratást és a kifutó kapus felett szép mozdulattal a hálóba emelt. Három perccel később újabb Babati helyzet maradt ki, az első negyedórában tehát komoly előnyre is szert tehetett volna a ZTE.

A Maribor 20-25 perc után ocsúdott fel és lassan átvette a kezdeményezést, a magyar csapat első nagy védelmi megingását Omoregie használta ki. 1:1.

Az első félidő kifejezetten jó iramú mérkőzést hozott. Szünetben teljes sort cserélt a Maribor (sportigazgatójuk, Zlatko Zahovic is a kispadon ült) és ezután irányította a játékot.

Stor először csak hatalmas felsőlécet lőtt, de aztán egy ajándéklabdát már nem hibázott el, vezettek a vendégek. 1:2.

Csató Sándor is folyamatosan cserélt, ennek is volt köszönhető többször a ZTE pontatlansága. A lefújás előtt nem sokkal Sallalich beállította a végeredményt, 1:3.

A zalaegerszegi csapat a lipóti edzőtáborban folytatja felkészülését a tavaszi idényre.

ZTE FC – NK Maribor 1:3 ( 1:1)

ZTE FC: Szappanos – Polényi – Króner – Forgács – Deutsch – Patvaros – Végh – Bedi – Jakab – Babati – Bobál
Cserék: Fadgyas, Fujsz, Ágoston, Gottfried, Angyal, Ekker, Németh László

NK Maribor: Obradovic – Palcic – Viler – Rajcevic – Suler – Pihler – Vrhovec – Hotic – Bohar – Ahmedi – Omoregie
Csere: Uskokovic, Sme, Mertelj, Defendi, Sallalich, Moravac, Kabha, Stor, Ogrinec, Vrsic

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)