Neves szlovén csapattól kapott ki a ZTE

NB2.hu - 2017. január 22. vasárnap 17:44
Zalaegerszeg – Pedig még a vezetést is megszerezték.
Kép forrása: nkmaribor.com
Csípős hidegben, de napsütésben és a körülményekhez képest remek időben kezdődött a mérkőzés a szlovén listavezető ellen – kezdi beszámolóját a ZTE FC hivatalos honlapja

Babati rögtön az első percben óriási helyzetben oldalhálót lőtt, az 5. percben viszont már vezettek a zalaiak: Végh kapott remek kiugratást és a kifutó kapus felett szép mozdulattal a hálóba emelt. Három perccel később újabb Babati helyzet maradt ki, az első negyedórában tehát komoly előnyre is szert tehetett volna a ZTE.

A Maribor 20-25 perc után ocsúdott fel és lassan átvette a kezdeményezést, a magyar csapat első nagy védelmi megingását Omoregie használta ki. 1:1.

Az első félidő kifejezetten jó iramú mérkőzést hozott. Szünetben teljes sort cserélt a Maribor (sportigazgatójuk, Zlatko Zahovic is a kispadon ült) és ezután irányította a játékot.

Stor először csak hatalmas felsőlécet lőtt, de aztán egy ajándéklabdát már nem hibázott el, vezettek a vendégek. 1:2.

Csató Sándor is folyamatosan cserélt, ennek is volt köszönhető többször a ZTE pontatlansága. A lefújás előtt nem sokkal Sallalich beállította a végeredményt, 1:3.

A zalaegerszegi csapat a lipóti edzőtáborban folytatja felkészülését a tavaszi idényre.

ZTE FC - NK Maribor 1:3 ( 1:1)

ZTE FC: Szappanos - Polényi - Króner - Forgács - Deutsch - Patvaros - Végh - Bedi - Jakab - Babati - Bobál
Cserék: Fadgyas, Fujsz, Ágoston, Gottfried, Angyal, Ekker, Németh László

NK Maribor: Obradovic - Palcic - Viler - Rajcevic - Suler - Pihler - Vrhovec - Hotic - Bohar - Ahmedi - Omoregie
Csere: Uskokovic, Sme, Mertelj, Defendi, Sallalich, Moravac, Kabha, Stor, Ogrinec, Vrsic
HAZAI LABDARÚGÁS
Sokk: edzőbuktatással vádolják a magyar futballistát

Lengyelország - Nagy Dominik cáfolja a vádakat.
Rossz hír érkezett Dzsudzsák Balázsról

Egyesült Arab Emírségek - A magyar válogatott játékosa sérülés miatt kihagyta csapata mérkőzését.