Nyert a ZTE a DAC ellen

Zalaegerszeg - Minitornával avatták fel a felújított arénát.

A második vonalban szerepelő ZTE FC szombaton avatta felújított 13 ezres arénáját. Az ünnepélyes stadionavató gála keretén belül rendezett minitornára a DAC és az osztrák Sturm Graz is hivatalos volt. A csapatok egymás ellen játszottak három, egyaránt 45 perces találkozót. A minitorna első összecsapásán a DAC a hazai ZTE ellen lépett pályára. A találkozón a zalaegerszegi kék-fehérek Oláh 36. percben szerzett találatával 1-0 arányban nyertek.

ZTE Zalaegerszeg – FC DAC 1904 1:0 ● Sturm Graz – FC DAC 1904 0:0

Zalaegerszeg, 2017.3.25. fcdac.sk

Ezután következett a háromszoros osztrák bajnok Sturm Graz DAC elleni mérkőzése, amelynek gólnélküli döntetlen lett a vége.

A torna zárómérkőzésén a ZTE 1-1-re végzett a Sturm ellen (góllövők: 1. Bobál – 23. Kienast), ami azt eredményezte, hogy a hazai együttes az első helyen végzett, második lett a Sturm, a DAC pedig a harmadik.