nb1.hu

Nyíregyházi elmesélés az MTK legyőzéséről

Nyíregyháza - Kettőt számoltak a listavezetőre.

"A listavezetőt fogadta a Szpari.

Hazai környezetben lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus. Az MTK-t nem sikerült legyőzni korábban a Városi Stadionban.

Nyíregyháza Spartacus – MTK 2-0 (1-0)

Városi Stadion 1376 néző

Jv: Molnár Attila (Berettyán Péter, Máyer Gábor)

Nyíregyháza: Jova – Szokol, Rubus, Fodor, Farkas – Kártik, Holdampf, Kesztyűs (Papp 78.) – Szabó (Dragóner 67.), Pekár – Gajdos (Rezes 87.)

vezetőedző: Lucsánszky Tamás

MTK: Bese – Katona (Hrepka 83.), Talabér, Gengeliczki, Deutsch, Vass Á, Jakab (Kulcsár 78.) , Vass P, Kanta, Korozmán, Lencse

vezetőedző: Feczkó Tamás

Díjátadással kezdődött a mérkőzés, Kártik Bálint az ősz játékosa, Kesztyűs Barna az ősz legszebb góljának szerzője vehetett át egy emlékplakettet Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkártól és Révész Bálint elnöktől. Zelenák Ferenc szurkoló pedig Kártik Bálint mezét kapta meg.

2. perc Vass Ádám maradt lent egy ütközés után, percekig ápolni kellett, de tudja folytatni a játékot.

10. perc Vass Patrik lőtt 25 méterről, Jova magabiztosan védett.

14. perc Kanta lőtt kétszer egymás után, Jova Levente hatalmas bravúrral védett.

21. perc Jakab lőtt mellé.

28. perc Pekár végezhetett el szabadrúgást, a sorfalat érintve centikkel ment mellé a labda.

33. perc GÓÓÓÓL! Pekár László szöglete után Fodor Ferenc csúsztatott, majd Kártik Bálint érkezett a hosszú oldalon, és a kapuba lőtt, 1-0!

34. perc Szabó lőtt a jobb oldalról, alig ment fölé a labda.

37. perc Holdampf kapott sárga lapot.

38. perc Holdampf ment el a jobb oldalon, beadásáról alig maradt le középen Pekár.

Szünet. Jó játékot, helyzeteket és Szpari gólt hozott az első félidő.

50. perc Jobb oldali szöglet után Szokol fejelt fölé.

53. perc Szép akció végén Szabó elől mentettek az MTK védői.

58. perc Talabér kapott sárgát.

59. perc Pekár szöglete után Gajdos csúsztatott mellé.

67. perc MTK lehetőségek után csere, Dragóner érkezett Szabó helyére.

70. perc Jakab kapott sárga lapot.

70. perc Kártik is besárgult.

73. perc GÓÓÓL! Holdampf Gergő remekül ívelt középre, Dragóner Filip pedig a kapuba fejelt, 2-0!

76. perc Két hatalmas Jova Levente bravúr! Egy közeli lövés után Jakab labdáját is kiütötte.

80. perc Lencse került nagy helyzetbe középen, de fölé lőtt.

82. perc Megint Lencse, most a kapufát találta el.

86. perc MTK szöglet, sikerült tisztázni.

90. perc Vass Ádám kapott sárga lapot.

Vége a mérkőzésnek, először nyert Nyíregyházán a Szpari az MTK ellen, és először győztük le őket az NB-II-ben. Zúgott a szép volt fiúk a lefújás után!!

Tabella és a forduló többi eredménye a linkre kattintva érhető el."

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 20.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)