Pintér Attila csapata a sereghajtó otthonában botlott

Magyarország – Beszámoló az NB II 26. fordulójának mérkőzéseiről.

Vasárnap délután háromtól hét mérkőzéssel folytatódott a 26. forduló. A Békéscsaba-Kisvárda rangadó nem hozott gólt, a Szolnok a 91. percig vezetett az utolsó előtt Cigánd otthonában, de Popescu a hosszabbításban pontot mentett. A Siófok–Szeged meccs pontosztozkodást hozott, míg a Vác remek mérkőzésen verte a tavasszal kirobban formában játszó Budaörsöt. Az psz meglepetéscsapata, a Mosonmagyaróvár továbbra is keresi jobbik formáját, ezúttal a 18. helyezett Ceglédtől kapott ki hazai pályán.

A Nyíregyháza Spartacus hazai pályán szenvedett 1-0-s vereséget a Dorogtól. A mérkőzés érdekessége, hogy a vendégek döntő találatát az a Simon Attila jegyezte, akit télen Véber György is csábított Nyíregyházára.

A forduló legnagyobb meglepetése, hogy az éllovas Puskás Akadémia pontokat vesztett a sereghajtó SZEOL SC otthonában. A felcsútiak az első félidő hajrájában Szakály Péter góljával szereztek vezetést, azonban a 61. percben Kéri Tamás egyenlíteni tudott, így Zoran Kuntics pontot rabolt a Pintér Attilától.

Sokáig úgy tűnt, a Nyíregyháza legyőzése után a Sopron skalpját is behúzza a Kozármisleny. A Szanyó Károly vezette gárda a 93. percig vezetett az SVSE otthonában, azonban Supka Attila tanítványai az utolsó pillanatban megmentettek egy pontot.

Az utolsó vasárnapi mérkőzésen a második helyen álló Soroksár hatalmas sanszot kapott, hogy megelőzze a sereghajtó ellen botló Puskás Akadémia, azonban Lucsánszky Tamás csapata nem tudott élni az lehetőséggel. A kiesés ellen küzdő Csákvár a 40. percben szerzett vezetést Szalai Tamás góljával, ezt a Soroksár csak a 88. percben tudta egalizálni Lorentz Márton révén.

A Soroksár ezzel fontos pontokat vesztett, csakúgy, mint a többi feljutásra esélyes gárda. A forduló győztese egyértelműen a Vác, amely kirobbanó formában szerepel és már csak 5 pontra van a feljutást érő második helytől.

Bobál és Paudits vezérletével a ZTE kivégezte a Balmazt

Merkantil Bank Liga NB II, 26. forduló

CIGÁND SE – SZOLNOKI MÁV FC 1–1 (Popescu 90+1., ill. Hajba 53.)

VÁC FC – BUDAÖRS 2–1(Balajti 40. – 11-esből, Niedermüller 50., ill. Horváth R. 86.)

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR – CEGLÉDI VSE 0–1 (Tóth L. 85.)

BFC SIÓFOK – SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA 1–1 (Nagy D. 7., ill. Germán 83. – 11-esből)

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC – DOROGI FC 0–1 (Simon A. 74.)

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE – KISVÁRDA MASTER GOOD 0–0

SZEOL SC – PUSKÁS AKADÉMIA FC 1–1 (Kéri 61., ill. Szakály 40.)

SWIETELSKY-SOPRONI VSE – HR-RENT KOZÁRMISLENY 1-1 (Erdélyi 90+3., ill. Grumic 68.)

AQVITAL FC CSÁKVÁR – SOROKSÁR SC 1-1 (Szalai T. 40., ill. Lorentz 88.)