NB2.hu - 2018. július 08. vasárnap 15:56
NB II-es újonccal csapott össze a Nyíregyháza.
Nyíregyháza Spartacus-Monor  3-2 (1-1)
Gólszerző: Fodor (6.), Hornyák (102., 119.), ill. Sági (3.), Tóth B. (112.)

Nyíregyháza 1. félidő: Jova (Fadgyas 45.,) – Polényi, Fodor, Rubus, Forró – Bakos (Gulyás 45.,), Nagy T., Ötvös – Gyurján, Rezes, Starosta
2. félidő: Fadgyas (Nagy 90.,) – Nagy J., Szegedi, Pejovic, Farkas – Kártik, Végső, Gulyás (Dragóner 98.,) – Tóth Á, Hornyák, Pekár. vezetőedző: Bozsik József

Monor: 1 félidő:  Bozsó – Balanescu(Pintér 30.,), Tóth, Karacs, Sági, Májer, Bori, Ficsor, Haragos, Szuhodovszki, Balogh
2. félidő: Pavlovicz (Czuczi 90.,) – Pintér, Barthel, Adorján, Hunya, Szabó T. , Szerencsi, Szabó D., Tóth Á., Tóth B. Fülöp. vezetőedző: Horváth Dávid

A nyiregyhazaspartacus.hu összefoglalóját változtatás nélkül közüljük.

A Monor ellen játszotta második felkészülési mérkőzését a Nyíregyháza Spartacus. A vendégek a következő szezonban szintén az NB-II-ben szerepelnek. A csapatok kétszer 60 perces mérkőzést vívtak.

Rögtön egy helyzettel indult a találkozó, Starosta elől mentett a monori kapus, majd a 3. percben a vendégek szereztek vezetést, Sági lőtt a kapuba a jobb oldalról. Gyorsan jött a válasz, a 6. percben Bakos végzett el szabadrúgást, és Fodor fejelt a léc alá, 1-1. A 15. percben Ficsor került helyzetbe de Jova védett, majd a 24. percben egy kényszerítő után Ötvös bombázott fölé. Mezőnyfölényben játszott a Szpari, de az újabb helyzetre az 55. percig kellett várni, ekkor Gulyás szabadrúgása után Nagy Tamás fejelt, de nagyot védett a monoriak kapusa.

Fordulás után Pekár veszélyeztetett szabadrúgásból, majd a 70. percben Fadgyas hárított egy szöglet után.  Pejovic pillanatai következtek, a védő a előbb alig lőtt mellé egy sarokrúgást követően, majd a 85. percben fölé szállt a labdája. A másik oldalon Tóth Barna szabadrúgását hárította Fadgyas, a 102. percben aztán megszerezte a vezetést a Szpari. Tóth Ádám jobbról adta be a labdát, Hornyák pedig a kapuba fejelt, 2-1. Egymás után jöttek ekkor a nyíregyházi helyzetek, előbb Farkas labdája ment el a kapu előtt, majd Pekár lövését fogta a kapus. A 113. percben viszont egyenlített a Monor, egy jobbról érkező labdára Tóth Barna érkezett jól középen, és a léc alá lőtt, 2-2. Dragóner a középkezdés után azonnal válaszolhatott volna, de ez a lehetőség még kimaradt, a 119. percben viszont Nagy József beadása után Hornyák lőtt közelről a kapuba, 3-2. A Spartacus megnyerte második edzőmeccsét.

Bozsik József vezetőedző: Örülök, hogy amit a második héten gyakoroltunk, azt is viszont láttam a pályán a játékosoktól. Sokat birtokoltuk a labdát a 120 perc alatt, de látjuk a hibákat is, főleg védekezésben, ezeken javítani kell. A felkészülés végére szeretnénk a támadókat is úgy formába hozni, hogy jobb legyen a helyzetkihasználás.