Véget ért az új igazolások külföldi tesztelése

Nyíregyháza – Utolsó meccs volt az edzőtáborban.

A szlovén Farmtech Verzej elleni találkozóval zárult a Szpari külföldi edzőtábora.

Nyíregyháza Spartacus – Farmtech Verzej 0-0

Nyíregyháza: Megyeri – Kónya (Papp a szünetben), Fodor, Máté, Forró (Farkas a szünetben), Csilus, Horváth, Gréczi (Kesztyűs a szünetben), Pekár, Bajzát (Csernák 59.p), Bíró (Sinanovic a szünetben) vezetőedző: Lucsánszky Tamás

Az első húsz perc mezőnyjátékot és néhány szögletet hozott, de nagy helyzet nem alakult ki. Gréczi próbálkozott egy lövéssel, majd Pekár szabadrúgással, melynek végén Máté kotorta kapura a labdát, de egyik után sem született gól. A 24. percben már kevés hiányzott, Pekár végzett el 30 méterről szabadrúgást, és a kapufát találta el. A szlovén második ligás együttes a kontráiban bízott, az egyik végén Megyerinek kellett védenie. Megint Pekár veszélyeztethetett volna, de Bajzát remek indításánál lesen állt. Majd Bíró kapott jó labdát a kapu előtt, de nem tudott befordulni a 32. percben. A másik kapu előtt Megyerinek kellett nagyot védenie egy beadás után, a Szpari kapusa bravúrral hárított egy hosszú oldalról érkező lövés után. Több lehetőséget nem hozott az első félidő, maradt a 0-0. Fordulás után az első helyzet a Szpari előtt adódott, Pekár beadásáról alig maradt le középen Sinanovic. Két perccel később fordított volt a felállás, Sinanovic centerezését Pekár fölé lőtte. Tovább támadott a Nyíregyháza, Pekár újabb beadására Bajzát érkezett akinek lövése után egy védőről pattant ki a labda. A folytatás mezőnyjátékot hozott, a kapuk nem forogtak veszélyben. Majd Sinanovic előtt adódott lehetőség egy csel után, és a Verzej is gólt szerezhetett volna, de maradt az állás. Az utolsó edzőmeccsen nem született gól. A találkozó után a Nyíregyháza Spartacus elindult haza.

Döbbenet: agyhalottnak nyilvánították az Ajax játékosát – NB1.hu