A Békéscsaba edzője szerint több volt a ZTE elleni meccsben - NB2.hu

A Békéscsaba edzője szerint több volt a ZTE elleni meccsben

Hegedűs Gábor - 2016. október 23. vasárnap 18:14
Zalaegerszeg – Csató Sándor: "Emberhátrányban is győzelmet érdemeltünk volna."
Kép forrása: zalafoci.hu

Két 22 pontos csapat összecsapását rendezték Zalaegerszegen a labdarúgó NB II 14. fordulójában. A gól nélküli első félidő után kinyitották a gólcsapot az együttesek, végül gólzáporos döntetlennel zárult a szombat esti csata. A békéscsabai klub honlapja közölt hosszabb beszámolót az összecsapásról.

Az egerszegiek a Sopront, míg a csabaiak a Vácot győzték le az előző fordulóban és egyenlő pontszámmal, mintegy 2500 szurkoló előtt kezdték a rangadót. A 19. percben kapufát lőtt a hazai csapat, majd két perccel később nagy lehetőséghez jutott az Előre. Villám Balázs lerántotta a kilépő Birtalant, a védőt pedig rögtön kiállította Vad II István játékvezető. A folytatásban a Csaba irányított, de Urbin nem használta ki az adódó helyzetet így gól nélkül zárult az első játékrész (0-0).

A második félidő harmada telt el, amikor egy hazai szabadrúgás becsapta a csabai védőket, Bobál Gergely pedig megszerezte a vezetést (1-0). Gyorsan reagáltak a vendégek, előbb helyzet, majd gól formájában: Bényei labdáját Gránicz Patrik értékesítette (1-1). Felpörögtek az események egy perccel később Kelemen szabálytalansága büntetőt ért, Jakab pedig büntetett is, újra az Egerszegnél volt az előny (2-1). A csabaiak nem akartak emberelőnyben vereséget szenvedni, küzdöttek az egyenlítésért, a 81. percben Viczián Ádám megpattanó labdája utat is talált a hazai kapuba (2-2). A lila-fehérek a hajrában a győzelmet is megszerezhették volna, de maradt a döntetlen.

Zoran Spisljak együttese ugyan kétszer egyenlített hátrányból, de a meccs nagy részében emberelőnyben játszott, így győzelmi lehetőséget szalasztott el. A pontosztozkodással a csabaiak maradtak a mostani rivális előtt, de visszacsúsztak a 4. helyre, ráadásul nőtt a hátrány a fordulót sikerrel megvívó, listavezető Balmazújvárossal szemben.

Zoran Szpisljak:– Több volt ebben a mérkőzésben. A csapat jól játszott, több helyzetet kidolgozott, de csak két gólt sikerült elérnünk. El kell ismerni, hogy a ZTE karakteres játékot mutatott és jól kontrázott. Köszönöm a csapatot ilyen messze elkísérő szurkolók támogatását.

Csató Sándor:– Büszke vagyok a fiúkra, hiszen emberhátrányban kétszer is vezetni tudtunk. Végül egy megpattanó lövés miatt nem szereztük meg a három pontot, de győzelmet érdemeltünk volna.