A Fraditól igazolt a Pécs, távozik a győriek alapembere - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

A Fraditól igazolt a Pécs, távozik a győriek alapembere

Beringer Roland Zoltán - 2022. September 01. Thursday 18:42
Hivatalos bejelentések.
Kép forrása: pmfc.hu
 
ÍME, A PÉCSIEK HÍRE:
 
“A 19 esztendős, korosztályos válogatott támadó a Ferencvárostól érkezik hozzánk.
 
Hamarosan ismét egy Gera lehet a PMFC szurkolók kedvence, klubunk mindenben megállapodott a Ferencvárossal, melynek értelmében Gera Zalánt tizenharmadik nyári érkezőnkként üdvözölhetjük Pécsett. A 2003-as születésű játékos Szegeden látta meg a napvilágot, majd Sándorfalva érintésével a Tisza-partiaknál kezdett el focizni. Tehetségére idővel a fővárosban is szemet vetettek, így 2017-ben a SZEAC-tól az FTC-hez igazolt.
 
A támadóként bevethető játékos 2017 és 2019 között 60 korosztályos mérkőzést játszott, és ezeken 38 gólt szerzett zöld-fehér színekben, majd a 2019/20-as idényt a Budapest Honvéd MFA-nál töltötte. Gera 2020 nyarán visszatért a Ferencvároshoz, ahol azóta 51 NB III-as meccsen 20 találatot jegyzett, valamint 9-szer az U19-es válogatottban is fontos szerepet kapott, ráadásul Bosznia ellen megszerezte első gólját a nemzeti együttesben.
 
– Még az átigazolási időszak elején kezdődtek el a beszélgetések, nemrég pedig sikeresen megegyezett a két klub. Követtem a PMFC szereplését, nagyon szimpatikusak voltak a látottak, a kerethez csatlakozva pedig hamar megtapasztaltam azt a fajta remek csapatmorált, ami elengedhetetlen a jó szerepléshez. Remélem, minél tovább kitart a szériánk, azon leszek, hogy a csapat segítségére legyek – nyilatkozta 19 éves játékosunk.
 
Gera Zalánt szeretettel köszöntjük Pécsett és eredményes szereplést kívánunk piros-feketében!”
 
Névjegy: Gera Zalán
Születésnap: 2003.07.31.
Születési hely: Szeged
Nemzetiség: Magyar
Poszt: Támadó
Magasság: 180 cm
Testsúly: 79 kg
Előző klubja: FTC
 
Két távozót is bejelentett a pécsi klub.
 
“Makrai Gábor szabadon igazolható játékosként került klubunkhoz és 5 bajnoki mérkőzésen lépett pályára. A 26 éves támadó a 2022/23-as bajnoki évad hátralévő részében kölcsönben a BFC Siófok együttesénél folytatja labdarúgó karrierjét.
Klubunk augusztus 31-én közös megegyezéssel szerződést bontott Tihanyi Olivérrel. A 25 esztendős támadó 2019 nyarán érkezett csapatunkhoz, azóta 70 tétmérkőzésen szerepelt, az idei bajnokságban 1-szer kezdőként és 1-szer csereként játszott.”
 
ÍME, A GYŐR BEJELENTÉSE:
 
“Forgács Dávid máshol folytatja
 
2022. augusztus 31. hatállyal klubunk közös megegyezéssel szerződést bontott Forgács Dáviddal, aki pályafutását másik csapatnál folytatja.
Forgács Dávid 2021 júliusában, Szentlőrincről érkezett az ETO-hoz, azóta NB II-es, NB III-as és kupamérkőzések alkalmával összesen 29-szer lépett pályára zöld-fehérben.
Forginak köszönjük a klubért végzett munkáját, további pályafutásához pedig sok sikert kívánunk!”
 
 
 
 
 
LEGFRISSEBB HÍREK
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!