A hajrában jött a Vasas sikere – eredmények, tabella

Szegeden hagyott fontos pontokat a Gyirmót.

Az NB II 23. fordulójában vasárnap késő délután két mérkőzést rendeztek. A téli átigazolási szezonban alaposan átalakuló Vasas a múlt hétvégi, Békéscsaba elleni döntetlent követően Ajkán lépett pályára, és egészen a hajráig úgy tűnt, ezúttal sem tud nyerni – hiába vezettek húsz perc után 2-0-ra, a vendéglátó még az első félidőben egalizált. A hajrában azonban tizenegyeshez jutott az angyalföldi gárda, amelyet Balajti Ádám megszerezte önmaga második, egyben csapata harmadik gólját, beállítva a 3-2-es végeredményt.

A vendégszektor:

A másik találkozón a Szeged és a Gyirmót nem bírt egymással, helyzetekig jutottak a felek, emellett második sárga lapját követően Szélest a 41. percben kiállította a játékvezető, így a vendégek hatvan percig emberhátrányban játszottak. Csertői Aurél gárdája egyre távolabb a feljutást érő helyektől…

Eredmények:

Szeged-Csanád Grosics–Gyirmót FC Győr 0–0 (Kiállítva: Széles 41. – Gyirmót)
FC Ajka–Vasas FC 2–3 (Csizmadia Z. 24., Nagy K. 34., ill. Balajti 16., 86. – a másodikat 11-esből, Szatmári L. 20.)