A Mezőkövesdtől is érkezett játékos az újonchoz - REAKCIÓK - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

A Mezőkövesdtől is érkezett játékos az újonchoz - REAKCIÓK

Bíró Ádám - 2020. September 24. Thursday 16:34
Két futballistát jelentettek be.
Kép forrása: szentlorincse.hu
A Szentlőrinc közleménye:
 
"Klubunk vezetőségének nem zajlott tétlenül az átigazolási piac zárása: a 2000-es születésű, korábbi magyar utánpótlás válogatott Torvund Alexander és a 2001-es születésű szerb Lakusic Milos is szentlőrinci színekben fog pályára lépni az idei szezonban.
 
A magyar-norvég állampolgárságú Torvund Alexander az OTP Bank Liga 3. helyét elfoglaló Mezőkövesdtől érkezik kölcsönbe csapatunkhoz. A fiatal támadó 2017. április 27-én debütált az U17-es magyar válogatottban és a Szélesi Zoltán által vezetett korosztállyal lehetősége volt szerepeleni az U17-es Európa-bajnokság elitkörében is. A MOL Fehérvár FC színeiben már az NB I-ben és debütálhatott a Diósgyőr elleni szezonzáron 2018-ban, mindössze 17 évesen, majd kétéves norvég légióskodás után az első osztályú Mezőkövesd szerződtette.
 
- Tóth László, a Mezőkövesd szakmai igazgatója jelezte számomra, hogy a Szentlőrinc érdeklődik irántam és mind a ketten azon a véleményen voltunk, hogy ez egy remek lehetőség a fejlődésem szempontjából – fogalmazott Torvund Alexander. - Szeretném minél több góllal, illetve gólpasszal hozzásegíteni a csapatot, a klubot a közös célok eléréséhez. Most a beilleszkedés a legfontosabb számomra, szerencsére a keret fiatal, így azt gondolom, hogy gyorsan meglesz a közös hang az öltözőben a többiekkel. Bízom benne, hogy egy jó szezont fogunk produkálni és sikerülni fog megőrizni a Szentlőrinc NB II-es tagságát.
 
- Alexander a szemem előtt cseperedett fel, végigjárta a korosztályos válogatottakat, én még annak idején az MTK utánpótlásában ismertem meg. Már abban az időszakban látszott, hogy a támadószekcióban fog tudni érvényesülni, mivel mindig agilisan játszott es a góllövésre törekedett. Bízom benne, hogy ezt a képességét felnőtt szinten is kamatoztatni fogja – nyilatkozta klubunk sportszakmai igazgatója, Fekete Tivadar. - Az utunk továbbra se változik, mégpedig az, hogy keressük azon fiatal labdarúgókat, akik mind önmaguk, mind pedig klubunk számára potenciált jelenthetnek.
 
A 19 éves Lakusic Milos a szerbiai OFK Beograd utánpótlásából érkezik együttesünkhöz. A 194 cm-es támadó remek fizikai adottságokkal rendelkezik és fiatal kora ellenére rendkívüli agresszivitás és labdakezelés jellemzi friss igazolásunkat.
 
- Kovácsevics Csaba és Fekete Tivadar kerestek meg a szentlőrinci ajánlattal és gyorsan sikerült is meggyőzniük, hiszen ilyen fiatalon remek lehetőség a magyar másodosztályban futballozni – mondta Lakusic Milos. - A sportszakmai igazgató és a vezetőedző is elmondta, hogy a keretet rengeteg fiatal alkotja, és elmondhatom, hogy ez mellé a minőség is párosul. Úgy látom, hogy itt nem csak beszélnek arról, hogy a fiatal játékosok megkapják a bizonyítási lehetőséget és ez nagyon fontos számomra. Szeretnék helyet kiharcolni magamnak a csapatban és bebizonyítani, hogy okkal szerződtetett engem a vezetőség. Remélem, hogy jó játékkal, sok góllal fogok tudni segíteni a csapatnak annak érdekében, hogy egy jó szezont produkáljunk. A kiesés szóba se jöhet, a középmezőnyt szeretném kitűzni célnak magunk elé.
 
- Milos egy rendkívül jó fizikai paraméterekkel megáldott játékos, bízom benne, hogy ezeket az adottságokat a futballtudásával együtt érvényesíteni fogja a pályán is. Megvan benne a potenciál ahhoz, hogy közeljövőben Magyarországon a legmagasabb szinteken futballozhasson és köszönhetően a Magyar Labdarúgó Szövetség által hozott szabályzatnak, miszerint egy 21 év alatti külföldi labdarúgó szerepelhet a másodosztályú csapatok keretében, reméljük, hogy ki fogjuk tudni hozni belőle a maximumot – fogalmazta meg Fekete Tivadar. - Egy tipikus centerről beszélhetünk Lakusic Milos személyében, az utánpótlás pedigréje komoly belépő lehet a felnőtt labdarúgásba, hiszen az OFK Beogradnak jó neve van az utánpótlásképzésben. Úgy vélem, hogy a határontúli kapcsolatrendszerünknek köszönhetően egy újabb üde színfoltja lehet a honi futballnak. Nagyon remélem, hogy minél előbb bemutatkozhat az első csapatban és góllal, gólokkal fogja segíteni az együttesünket.
 
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 11. 30. 17:19

U18-as válogatott: győzelemmel zárult az év - reakció

Méghozzá igen nehéz körülmények között.
2022. 11. 30. 16:26

DAC-Slovan: hat gól a barátságos évzárón – reakció

Lipcseiék ellen lesz majd jövőre az első felmérő.
2022. 11. 30. 15:49

Vb: Csercseszov a hazájában vállalt munkát

Töretlen a népszerűsége.
2022. 11. 30. 12:57

A vb dél-koreai felfedezettjével egyeztet az FTC

Franck Boli ügyében is történtek fejlemények.
2022. 11. 29. 19:13

MTK: kiadta az ukázt a vezetőedző

Elmondta, mit kell kijavítaniuk.
2022. 11. 28. 20:21

Győr-DVTK: kiakadt a játékosaira a hazaiak edzője - reakciók

Fegyelmezett játékkal győzött a Diósgyőr.
2022. 11. 29. 20:56

Győrben zárja az évet Aczél Zoltán csapata - reakció

Bővültek a Kerület variációs lehetőségei.
2022. 11. 28. 19:13

III. Kerület-Csorna: tűrhető kezdés után förtelmes folytatás - reakció

Újoncot avattak Aczél Zoltánék.
2022. 11. 30. 12:09

Máig bánt, hogy a Honvéddal nem ejtettük ki a Manchester Unitedet

Az 1993-as magyar bajnokcsapat finn edzője elmondta, Illés Béla mire lett volna képes légiósként.
2022. 11. 30. 11:09

Kecskemét: hosszabbított az alapember - reakció

Hivatalos bejelentés.
2022. 11. 28. 10:16

Nézőszámok: a Pécs győzelmét látták a legtöbben

A győriek rangadója is sok nézőt vonzott.
2022. 11. 27. 17:08

Gólzápor Szombathelyen, Győrben sem lassított a DVTK - eredmények, tabella

Nagy izgalmak voltak a Pécs meccsén.
2022. 11. 27. 16:25

Kikapott az Újpest, a Fradi és a Vidi is - eredmények, tabella

Hengerelt Urbán Flórián csapata, nagy pofont kapott a ZTE.
2022. 11. 26. 15:21

Gólcsend a csúcsrangadón - eredmény, tabella

Nem bírt egymással a Tatabánya és a Veszprém.
2022. 11. 30. 10:23

Puskás Akadémia: visszatért a súlyos térdsérülést szenvedő középpályás

Február óta készült rá.
2022. 11. 30. 09:29

Csíkszereda: László Csaba veszi át a csapat irányítását

Hivatalos bejelentés.
2022. 11. 30. 06:33

Szerdai foci: újabb négy meccset rendeznek a vb-n

Többek között Argentína és Franciaország is pályára lép.
2022. 11. 29. 22:13

Paks: újabb ultrafutóversenyen indult Ferenczi István

A problémákról is őszintén beszélt.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVTK40
2PMFC36
3Szeged-Csanád Grosics Akadémia34
4MTK Budapest32
5Gyirmót FC Győr30
6Aqvital FC Csákvár27
7Soroksár SC26
8Szombathelyi Haladás26
9FC Ajka25
10Credobus Mosonmagyaróvár24
11ETO FC Győr23
12BFC Siófok23
13Tiszakécskei LC22
14Nyíregyháza Spartacus FC21
15Budafoki MTE21
16Szentlőrinc20
17Kolorcity Kazincbarcika SC20
18Békéscsaba 1912 Előre17
19HR-Rent Kozármisleny15
20Dorogi FC13
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!