A Vasas is segít a kárpátaljai magyaroknak - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

A Vasas is segít a kárpátaljai magyaroknak

NB2.hu - 2022. March 02. Wednesday 19:57
Hivatalos bejelentés.
Kép forrása: vasasfc.hu
A Vasas közleménye:
 
"A Vasas labdarúgása ezúttal Kárpátalján segít
 
Klubunk összefogott az orosz-ukrán háború menekülthulláma által érintett, határon túli, kárpátaljai településeken élő magyarokért.
 
Klubunk kiemelten figyelemmel kíséri az Ukrajna területén zajló háborús folyamatokat, melynek következtében rengeteg ember kerül méltatlan és kiszolgáltatott helyzetbe. A Vasas Futball Club közvetlenül is érintett, hiszen játékosaink közül Hidi M Sándor, stábunkból pedig Ádám Erik marketingvezető Kárpátaljáról származik, családtagjaik pedig jelenleg is a háború által sújtott területen élnek. A Vasas labdarúgása tiszteletét és megbecsülését fejezi ki a menekülteket és a hazájukban ragadt embereket segítő civilek és szervezetek emberfeletti küzdelmét és munkáját látva. Folyamatosan figyeltük, hogyan segíthetnének mi is, hogy legalább egy kicsit enyhítsük a terheiket! Ezért is kerestük meg célzottan az érintett falvakban élőket, hogy ők mondják el, milyen jellegű segítségre lenne leginkább szükségük.
 
- Elsősorban szeretném megköszönni Nagy Miklós sportigazgatónak a felajánlást és a kezdeményezést, valamint a Vasas Futball Club tulajdonosainak a támogatást - fogalmazott csapatunk játékosa, Hidi M Sándor. - Egyrészt nagyon szomorú vagyok a kialakult helyzet miatt, másrészt örülök, hogy egy ilyen klub tagja lehetek, mert a Vasas labdarúgása mindig kész, ha segítségnyújtásról van szó, ezt már többször is bizonyítottuk. Természetesen a háborús helyzet az öltözőben is mindig beszédtéma, mindannyian nyomon követjük az eseményeket. Kárpátaljai magyarként a családom és a szülőfalum is érintett ebben a borzasztó helyzetben, de szerencsére az ott élők biztonságban vannak. Nagydobronyban is alakítottak ki befogadóhelyeket a menekültek számára, ahol minden segítséget megadnak a háborús térségből érkezőknek, mi pedig ilyen módon szeretnénk megkönnyíteni a helyzetüket. Bízom benne, hogy minél előbb visszatérhetünk a régi életünkhöz és újra békében élhetünk.
 
Miután érintett játékosunk és stábtagunk napi szinten tartja a kapcsolatot a Kárpátalján élő családtagokkal és lakosokkal, így hiteles képet kaptunk a térségben uralkodó embertelen és kilátástalan állapotokról. Kommunikációs stábunk közvetlenül vette föl a kapcsolatot a kárpátaljai falvakkal, ennek köszönhetően pontosan felmérhettük, hogy a két településen mire van a legnagyobb szükség, miben van óriási hiány, mivel tudunk leginkább segíteni.
 
- Azon kívül, hogy minden szükséges élelmiszert, tisztálkodáshoz szükséges eszközt, vitamint beszereztünk, s a telepakolt busszal útnak indultunk Kárpátalja felé, nagyon fontos volt megtalálnunk azt a humanitárius folyosót, amin keresztül célba érnek az adományaink, hiszen kereskedelmi mennyiségű szállítmány a jelenlegi helyzetben nem jut át a határon - avat be minket a részletekbe a klub marketingvezetője, Ádám Erik. - Óriási háttérkutatás kellett hozzá, hogy a határátkelőkön jelenleg tapasztalható kaotikus állapotok ellenére megtaláljuk azt a megoldást, ami nem csak segélyszervezeteken keresztül működőképes, hanem amin keresztül közvetlenül Nagydobronyba és Bótrágyra juttatjuk el a szükséges élelmiszert és felszerelést. Bótrágyról, egy kis határmenti faluból származom, ahol kizárólag magyar emberek laknak. A családommal húsz évvel ezelőtt költöztünk Magyarországra, azóta itt élünk, itt dolgozunk, de sosem felejtettem el, honnan indultam és hol vannak a gyökereim. A nagyszüleim idős emberek, ők már nem hagyják el Ukrajnát, de a családom többi tagja és a faluból a régi ismerőseink folyamatosan menekülnek hozzánk a háború kirobbanása óta, napi szinten koordináljuk a befogadásukat. Éppen emiatt éreztem sajátomnak Nagy Miklós sportigazgató terveit, a klub felajánlását, így nem volt kérdés, hogy azonnal cselekedni kell. Bár Kárpátalján még nincsenek harcok, és reméljük ez így is marad, a háború hatása sajnos akkor is pusztító erejű. A kis falvakban élők tartalékai kimerülnek, rendkívül nehéz az ellátás, az érkező menekültek miatt pedig folyamatosan romlik az állapot. Fölvettem a kapcsolatot a nagydobronyi polgármesterrel, Nagy Ferenccel és Bíró Kornéliával, aki Bótrágy korábbi jegyzője, velük egyeztettük a részleteket. Sanyival mindent beszereztünk, kisbusszal a határmenti Tiszabezdédre szállítottuk, ahol már nagyon várták a klub felajánlását. Őszinte örömmel tölt el, hogy a segítségből kivehettem a részem és ha egy kicsit is, de könnyebbé tudjuk tenni azoknak a településeknek a mindennapjait, ahonnan egyszer mindketten elindultunk."
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 07. 02. 19:12

FTC: hat távozó a női csapatnál

Gólerős játékosok is búcsúznak.
2022. 07. 02. 18:21

Vidi: korábbi Újpest játékos adott jellemzést az EKL-riválisról

Jól ismeri az azeri együttest.
2022. 07. 02. 15:39

Joao Janiero: Számomra ez egy rendkívül izgalmas projekt

A célokról is beszélt a DVSC új vezetőedzője.
2022. 07. 02. 14:38

Felkészülés: nyolcat rúgott a Loki

Győzelemmel debütált az új vezetőedző.
2022. 07. 02. 18:41

Dorog: visszatért a gólerős támadó

Hivatalos bejelentés.
2022. 07. 02. 15:06

Felkészülés: a Gyirmót nyerte a szomszédvárak csatáját

Döntetlent játszott az NB II újonca a Budafok ellen.
2022. 07. 02. 19:39

Felkészülés: megyei bajnokot vert a Tiszaújváros, kikapott a Cegléd

Nem bírt egymással a Füzesgyarmat és a Hódmezővásárhely.
2022. 07. 02. 16:06

Felkészülés: döntetlent játszottak az érdiek

Az MTK házon belül meccselt.
2022. 07. 02. 14:05

Felkészülés: hatot rúgott az Újpest, horvát csapattal meccselt a Kisvárda

Döntetlent játszott a Mezőkövesd a Vasassal.
2022. 07. 02. 12:19

Mezőkövesd: fiatal középpályás érkezett

Hivatalos bejelentés.
2022. 07. 02. 11:50

Tiszakécske: rutinos, NB I-es kapus érkezett - reakció

Hivatalos bejelentés.
2022. 07. 01. 21:21

Ajka, Budafok, Misleny, Óvár, Pécs, Soroksár, Szpari: érkezők!

Próbázók Csákváron. Hivatalos bejelentések!
2022. 07. 02. 10:41

Füzesgyarmat: kilencen távoztak, kilencen érkeztek

Alakul a keret az együttesnél.
2022. 07. 01. 21:41

A Komárom pótolja a Vácot, megvan a Monor és a Gyirmót új edzője

Érkezők Szekszárdon.
2022. 07. 02. 11:07

Az utolsó percekben mentett pontot az FTC BL-riválisa

Elrontották a főpróbát. 
2022. 07. 02. 10:19

Női futsal: tisztes helytállás az Eb-ezüstérmese ellen

A bronzéremért küzdhetnek a lányok. 
2022. 07. 02. 07:47

Megvan a Kisvárda új csapatkapitánya, nagy együttműködés a Vasasnál

Érkező és hosszabbító a Ferencvárosnál.
2022. 07. 02. 06:32

Szombati foci: hat NB I-es csapat is a pályán

Gőzerővel zajlik a felkészülés.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC85
2Kecskeméti TE HUFBAU77
3DVTK72
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia66
5BFC Siófok59
6Szombathelyi Haladás57
7WKW ETO FC Győr56
8Soroksár SC52
9FC Ajka51
10Nyíregyháza Spartacus FC50
11PMFC48
12Aqvital FC Csákvár43
13Tiszakécskei LC42
14Budafoki MTE42
15Békéscsaba 1912 Előre42
16Szentlőrinc42
17Dorogi FC41
18Szolnoki MÁV FC38
19Budaörs38
20III. Ker. TVE37
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!