A Vasas is segít a kárpátaljai magyaroknak - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

A Vasas is segít a kárpátaljai magyaroknak

NB2.hu - 2022. March 02. Wednesday 19:57
Hivatalos bejelentés.
Kép forrása: vasasfc.hu
A Vasas közleménye:
 
"A Vasas labdarúgása ezúttal Kárpátalján segít
 
Klubunk összefogott az orosz-ukrán háború menekülthulláma által érintett, határon túli, kárpátaljai településeken élő magyarokért.
 
Klubunk kiemelten figyelemmel kíséri az Ukrajna területén zajló háborús folyamatokat, melynek következtében rengeteg ember kerül méltatlan és kiszolgáltatott helyzetbe. A Vasas Futball Club közvetlenül is érintett, hiszen játékosaink közül Hidi M Sándor, stábunkból pedig Ádám Erik marketingvezető Kárpátaljáról származik, családtagjaik pedig jelenleg is a háború által sújtott területen élnek. A Vasas labdarúgása tiszteletét és megbecsülését fejezi ki a menekülteket és a hazájukban ragadt embereket segítő civilek és szervezetek emberfeletti küzdelmét és munkáját látva. Folyamatosan figyeltük, hogyan segíthetnének mi is, hogy legalább egy kicsit enyhítsük a terheiket! Ezért is kerestük meg célzottan az érintett falvakban élőket, hogy ők mondják el, milyen jellegű segítségre lenne leginkább szükségük.
 
- Elsősorban szeretném megköszönni Nagy Miklós sportigazgatónak a felajánlást és a kezdeményezést, valamint a Vasas Futball Club tulajdonosainak a támogatást - fogalmazott csapatunk játékosa, Hidi M Sándor. - Egyrészt nagyon szomorú vagyok a kialakult helyzet miatt, másrészt örülök, hogy egy ilyen klub tagja lehetek, mert a Vasas labdarúgása mindig kész, ha segítségnyújtásról van szó, ezt már többször is bizonyítottuk. Természetesen a háborús helyzet az öltözőben is mindig beszédtéma, mindannyian nyomon követjük az eseményeket. Kárpátaljai magyarként a családom és a szülőfalum is érintett ebben a borzasztó helyzetben, de szerencsére az ott élők biztonságban vannak. Nagydobronyban is alakítottak ki befogadóhelyeket a menekültek számára, ahol minden segítséget megadnak a háborús térségből érkezőknek, mi pedig ilyen módon szeretnénk megkönnyíteni a helyzetüket. Bízom benne, hogy minél előbb visszatérhetünk a régi életünkhöz és újra békében élhetünk.
 
Miután érintett játékosunk és stábtagunk napi szinten tartja a kapcsolatot a Kárpátalján élő családtagokkal és lakosokkal, így hiteles képet kaptunk a térségben uralkodó embertelen és kilátástalan állapotokról. Kommunikációs stábunk közvetlenül vette föl a kapcsolatot a kárpátaljai falvakkal, ennek köszönhetően pontosan felmérhettük, hogy a két településen mire van a legnagyobb szükség, miben van óriási hiány, mivel tudunk leginkább segíteni.
 
- Azon kívül, hogy minden szükséges élelmiszert, tisztálkodáshoz szükséges eszközt, vitamint beszereztünk, s a telepakolt busszal útnak indultunk Kárpátalja felé, nagyon fontos volt megtalálnunk azt a humanitárius folyosót, amin keresztül célba érnek az adományaink, hiszen kereskedelmi mennyiségű szállítmány a jelenlegi helyzetben nem jut át a határon - avat be minket a részletekbe a klub marketingvezetője, Ádám Erik. - Óriási háttérkutatás kellett hozzá, hogy a határátkelőkön jelenleg tapasztalható kaotikus állapotok ellenére megtaláljuk azt a megoldást, ami nem csak segélyszervezeteken keresztül működőképes, hanem amin keresztül közvetlenül Nagydobronyba és Bótrágyra juttatjuk el a szükséges élelmiszert és felszerelést. Bótrágyról, egy kis határmenti faluból származom, ahol kizárólag magyar emberek laknak. A családommal húsz évvel ezelőtt költöztünk Magyarországra, azóta itt élünk, itt dolgozunk, de sosem felejtettem el, honnan indultam és hol vannak a gyökereim. A nagyszüleim idős emberek, ők már nem hagyják el Ukrajnát, de a családom többi tagja és a faluból a régi ismerőseink folyamatosan menekülnek hozzánk a háború kirobbanása óta, napi szinten koordináljuk a befogadásukat. Éppen emiatt éreztem sajátomnak Nagy Miklós sportigazgató terveit, a klub felajánlását, így nem volt kérdés, hogy azonnal cselekedni kell. Bár Kárpátalján még nincsenek harcok, és reméljük ez így is marad, a háború hatása sajnos akkor is pusztító erejű. A kis falvakban élők tartalékai kimerülnek, rendkívül nehéz az ellátás, az érkező menekültek miatt pedig folyamatosan romlik az állapot. Fölvettem a kapcsolatot a nagydobronyi polgármesterrel, Nagy Ferenccel és Bíró Kornéliával, aki Bótrágy korábbi jegyzője, velük egyeztettük a részleteket. Sanyival mindent beszereztünk, kisbusszal a határmenti Tiszabezdédre szállítottuk, ahol már nagyon várták a klub felajánlását. Őszinte örömmel tölt el, hogy a segítségből kivehettem a részem és ha egy kicsit is, de könnyebbé tudjuk tenni azoknak a településeknek a mindennapjait, ahonnan egyszer mindketten elindultunk."
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 11. 30. 12:09

Máig bánt, hogy a Honvéddal nem ejtettük ki a Manchester Unitedet

Az 1993-as magyar bajnokcsapat finn edzője elmondta, Illés Béla mire lett volna képes légiósként.
2022. 11. 30. 11:09

Kecskemét: hosszabbított az alapember - reakció

Hivatalos bejelentés.
2022. 11. 30. 10:23

Puskás Akadémia: visszatért a súlyos térdsérülést szenvedő középpályás

Február óta készült rá.
2022. 11. 30. 09:29

Csíkszereda: László Csaba veszi át a csapat irányítását

Hivatalos bejelentés.
2022. 11. 29. 19:13

MTK: kiadta az ukázt a vezetőedző

Elmondta, mit kell kijavítaniuk.
2022. 11. 28. 20:21

Győr-DVTK: kiakadt a játékosaira a hazaiak edzője - reakciók

Fegyelmezett játékkal győzött a Diósgyőr.
2022. 11. 29. 20:56

Győrben zárja az évet Aczél Zoltán csapata - reakció

Bővültek a Kerület variációs lehetőségei.
2022. 11. 28. 19:13

III. Kerület-Csorna: tűrhető kezdés után förtelmes folytatás - reakció

Újoncot avattak Aczél Zoltánék.
2022. 11. 30. 06:33

Szerdai foci: újabb négy meccset rendeznek a vb-n

Többek között Argentína és Franciaország is pályára lép.
2022. 11. 29. 22:13

Paks: újabb ultrafutóversenyen indult Ferenczi István

A problémákról is őszintén beszélt.
2022. 11. 28. 10:16

Nézőszámok: a Pécs győzelmét látták a legtöbben

A győriek rangadója is sok nézőt vonzott.
2022. 11. 27. 17:08

Gólzápor Szombathelyen, Győrben sem lassított a DVTK - eredmények, tabella

Nagy izgalmak voltak a Pécs meccsén.
2022. 11. 27. 16:25

Kikapott az Újpest, a Fradi és a Vidi is - eredmények, tabella

Hengerelt Urbán Flórián csapata, nagy pofont kapott a ZTE.
2022. 11. 26. 15:21

Gólcsend a csúcsrangadón - eredmény, tabella

Nem bírt egymással a Tatabánya és a Veszprém.
2022. 11. 29. 21:37

Leipzig: profi szerződést kapott a 18 éves tehetség

Az edzője is méltatta.
2022. 11. 29. 20:08

Otthoni baleset: kórházba került Kiprich József

Elmondta, több csontja is eltört.
2022. 11. 29. 18:48

U17: nem sokáig örülhetett a magyar válogatott - reakció

Csütörtökön lehet javítani.
2022. 11. 29. 18:26

Eb-négyes döntő lesz Debrecenben: reagált a magyar válogatott pályaedzője

Sokat segíthetnek a drukkerek.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVTK40
2PMFC36
3Szeged-Csanád Grosics Akadémia34
4MTK Budapest32
5Gyirmót FC Győr30
6Aqvital FC Csákvár27
7Soroksár SC26
8Szombathelyi Haladás26
9FC Ajka25
10Credobus Mosonmagyaróvár24
11ETO FC Győr23
12BFC Siófok23
13Tiszakécskei LC22
14Nyíregyháza Spartacus FC21
15Budafoki MTE21
16Szentlőrinc20
17Kolorcity Kazincbarcika SC20
18Békéscsaba 1912 Előre17
19HR-Rent Kozármisleny15
20Dorogi FC13
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!