Agresszív Haladás, későn ébredő Vasas – GÓLOK TÖRTÉNETE, TABELLA

Drámai végjáték.

VASAS-HALADÁS 2-2

A Vasas és a Haladás rangadójával indult az NB II ötödik fordulója, ami drámai végjátékot hozott.

A szombathelyiek nagyon agresszívan kezdték a meccset, aminek már a 20. percben meglett az eredménye, Mocsi szerzett vezetést. A félidő után megduplázta az előnyét a Hali, Csillus lövését nem tudta védeni Jova. A Vasas nagyon sokéig teljesen tanácstalan volt a pályán, egyértelműen jobb volt a vendégcsapat.

A 80. percben azonban felébredt a hazai gárda, előbb Silye, majd Hinora szerzett gólt. A találkozó végén mind a két csapat eldönthette volna a meccset, ám több találat nem született.

A szurkolókat külön dicséret illeti, mind a két tábor kitett magért. A lelátón abszolút élvonalbeli hangulat volt.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

20. perc: Kiss a szögletével Mocsit találta meg, aki a védőjét megelőzve 7 méterről a kapu bal oldalába csúsztatja a labdát. 0-1

57. perc: Ismét egy szöglet után Csillus elé került a játékszer, aki 17 méterről laposan lő, a megpattanó labdát nem tudta védeni Jova. 0-2

81. perc: Szatmári 16 méterről kapura lő, ám Verpeczet találta el, ám a labda kipattan és az érkező Silye 7 méterről a hálóba lőtt. 1-2

85. perc: Hinora 25 méterről vállalkozott lövésre, amit Verpecz megpróbált megfogni, ám kicsúszott a labda a kezei közül, ami így a kapuba kötött ki. 2-2

VASAS–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2
Budapest, Illovszky Stadion. V.: Kárpály M. (Szalai B., Márkus T.)

VASAS: Jova – Hinora, Litauszki, Tóth B. (Csató M., 60.), Silye – Pekár (Kleisz a szünetben), Hidi M. S., Szatmári L. – Radó, Birtalan, Balajti
Cserék: Rados (k), Kalmár O., Vernes, Köböl, Kleisz, Csató M., Viczián
Vezetőedző: Bene Ferenc
HALADÁS: Verpecz – Schimmer (Kelemen D. a szünetben), Mocsi, Devecseri – Tóth D., Csilus, Holdampf, Kiss B., Bosnjak – Medgyes Z., Szalay (Szekér Á., 57.).
Cserék: Rózsa D. (k), Tóth B., Szekér Á., Kelemen D., Németh Milán, Németh Márió, Jancsó
Vezetőedző: Mátyus János

GÓL: Silye (81.), Hinora (85.) ill. Mocsi (20.), Csilus (57.)