Ajka-Szolnok: bemutatkozás és kihagyott tizenegyes - NB2.hu

Ajka-Szolnok: bemutatkozás és kihagyott tizenegyes

Bíró Ádám - 2021. January 13. Wednesday 20:01
Büntetett a sértett.
Kép forrása: fcajka.hu
Az Ajka szerdán lejátszotta az első edzőmeccsét 2021-ben. Kis Károly együttese a Szolnokot látta vendégül. A Veszprém megyei együttesben bemutatkozott a nemrég igazolt Tóth Barna is. A meccset az Ajka 1-0-ra nyerte meg, az egyetlen gólt Soltész Dominik szerezte a 25. percben. Érdekesség, hogy Novák tizenegyesét ki tudta védeni a hazai kapus.

Az Ajka beszámolója a találkozóról:

"A szintén NB II-es Szolnokot látta vendégül az év első felkészülési találkozóján az FC Ajka labdarúgócsapata, amely múlt hét kedden kezdte el az edzéseket.

A 25. percben egy szép ajkai támadást követően a remek cseleket bemutató Soltész Dominikot csak buktatni tudták a kaputól 18 méterre. A szabadrúgást a sértett végezte el, és remekül lőtte ki a bal felső sarkot, 1-0.

A 45. percben a 16-oson belül elkövetett szabálytalanságért 11-eshez jutott a Szolnok csapata, Novák büntetőjét Horváth D. remek vetődéssel hárította, majd az ismétlést is sikerült védenie az ajkaiak kapusának.

A mérkőzésen az ajkai csapatban először lépett pályára Tóth Barna, akit Szombathelyről, a Haladástól igazoltak a Veszprém megyeiek.

A találkozót a volt Bányász centerpályáján rendezték meg, ahol az első 15 percet leszámítva végig a hazaiak irányítottak. Az FC Ajka egy szépségdíjas góllal szerzett vezetést.

A szünet után aztán a sok cserét követően is jó volt a játék irama, ekkor is ajkai fölény volt jellemző, de jobbára csak a két 16-os között folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek veszélybe."

FC Ajka–Szolnok 1-0 (1-0)
Ajka. V.: Szilasi.
FC Ajka: Horváth D. – Szűcs, Heffler, Tar, Présinger – Szekér, Kenderes, Tóth G., Soltész – Tóth B., Nagy K. A második félidőben: Horváth T. – Kovács N., Görgényi, Heffler, Csemer – Irimiás, Szekér, Zsolnai – Soltész, Rétyi, Csizmadia. Vezetőedző: Kis Károly.
Szolnoki MÁV FC: Molnár -Farkas – Csirmaz, Szekszárdi, Kovács O., Tamás – Kotula, Kónya, Tisza K., Rokszin – Novák, Szabó B. Csereként lépett pályára: Haris, Bárdos, Horgosi, Tóth B., Berdó, Iván, Tajti, Sitku. Vezetőedző: Csábi József.
gólszerző: Soltész (25.)