Az FTC-től érkezhet játékos a Kecskeméthez, kapust igazolt a Pécs - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Az FTC-től érkezhet játékos a Kecskeméthez, kapust igazolt a Pécs

Bíró Ádám - 2021. July 06. Tuesday 20:29
Sokan távoztak a Szentlőrinctől.
Kép forrása: pmfc.hu
 
SZENTLŐRINC:
 
"Csapatunk gőzerővel készül az 2021/2022-es NB II-es szezonra, s miközben érkeznek az új játékosok, több futballista távozott klubunktól.
 
A mai labdarúgás velejárója az állandó változás, sajnos. Mindenkinek, aki most búcsúzik tőlünk, köszönjük a városért, a klubért és a csapatért tett erőfeszítéseit, munkáját, és sok sikert kívánunk további pályafutásához!
 
Máshol folytatja pályafutását: Hleba Tamás (Nyíregyháza), Pacéka Norbert, Slakta Balázs, Molnár Róbert (Szolnok), Dulló Martin (Csákvár), Nikics Nemanja, Matic Srdan, Fröhlich Roland, Kovács Dávid Szilveszter (Kazincbarcika), Tóth Márk.
 
Lejárt a kölcsönszerződése: Torvund Alexander, Sili Luka, Nagy Barnabás, Kapronczai Gergely, Forgács Dávid, Mervó Bence, Babinszky Bence."
 
PMFC:
 
"Bemutatjuk a PMFC hetedik nyári érkezőjét, Bukrán Eriket, akivel klubunk mindenben megállapodott, így a 24 esztendős, korábban a DVTK kapuját az élvonalban is védő 195 centiméter magas hálóőr NB II-es labdarúgócsapatunkban folytatja pályafutását. Az 1996. december 6-án napvilágot látott játékos szülővárosában, a Heves megyei Pétervására utánpótlásában nevelkedett, majd az Egerben és a Honvédnál eltöltött évek során tehetségére angliai szakemberek is felfigyeltek. 2015-ben a Bolton szerződtette le, majd megjárta a Hull City-t, míg nem sokkal 18. születésnapját követően profi szerződést is kapott, s rövid időre kölcsönbe került a Scarborough Athletichez.
 
A szigetországban szerzett tapasztalattal felvértezve 2016 őszén hazatért és a DVTK-ban folytatta pályafutását az ekkor az életkorát tekintve még mindig ifjú kapus, aki 2017. március 11-én a Videoton elleni idegenbeli mérkőzésen bemutatkozott az OTP Bank Ligában. A korábbi U20-as utánpótlás válogatott kapus az elmúlt öt évét Miskolcon töltötte, ahol a harmadosztályú tartalék együttesben 108 meccsen állt a gólvonalon, 4-szer a kupában kapott lehetőséget a diósgyőrieknél, míg az élvonalban 13 találkozón védett. A DVTK a 2020/21-es szezon végén búcsúzni kényszerült az NB I-től, eközben NB II-es csapatunk szakmai stábja Helesfay Donát mellé mindenképpen egy rutinos és ambiciózus kapussal igyekezett erősíteni.
 
– A pályán a kemény munkában, az öltözőben pedig a jó hangulatban hiszek. Ez a kettő adva van Pécsen – kezdte Bukrán Erik. – Az elmúlt évekért köszönettel tartozom a DVTK-nak, ám szívem mélyén én is vágytam a váltásra. A harkányi edzőtáborban kapcsolódtam be a munkába, ahol Helesfay Donát egyből bevezetett a csapat életébe. Fontosnak tartom, hogy ellenfelek vagyunk és nem ellenségek. Habár jól védett az elmúlt szezonban, azért érkeztem, hogy adott esetben levegyem róla a kapusmezt. A játékrendszer nem ismeretlen számomra, miként az sem, hogy a tizenhatoson kívül sokat kell lábbal hozzáérni a labdához. Sokra hivatott a csapat, azon leszek, hogy közösen érjük el a célokat – tette hozzá újonnan érkezett kapusunk.
 
Hetedik nyári igazolásunk kiválasztásáról Kulcsár Árpád sportszakmai igazgató nyilatkozott:
 
– Hermány Bence távozásával kapus után néztünk, s az volt a célunk. hogy olyan fiatal hálóőrt találjunk, aki már rendelkezik rutinnal, és ezáltal abszolút vetélytársa legyen Helesfay Donátnak. A napi, heti munka alapján dönti majd el a szakmai stáb, hogy kinek szavaz bizalmat a kezdőben. Bukrán Erikre azért is esett a választásunk, mert egy NB I-es klub kötelékébe tartozott, illetve több játékosunkhoz hasonlóan külföldi tapasztalattal bír. Sosem véletlen, ha valakiben potenciált látnak a külföldiek. Bár az azóta már hozzánk hasonlóan másodosztályú Diósgyőrtől érkezett, úgy döntött, egyet hátra kell lépnie, hogy innentől kezdve viszont velünk együtt kettőt léphessen előre – mondta Kulcsár Árpád."
 
Névjegy: Bukrán Erik
Születésnap: 1996.12.06.
Születési hely: Pétervására
Nemzetiség: Magyar
Poszt: Kapus
Magasság: 195 cm
Testsúly: 94 kg
Előző klubja: DVTK
 
KECSKEMÉT:
 
"A KTE HUFBAU teljes kerete elutazott a szlovéniai edzőtáborba, illetve egy kiszemelt is velünk tartott klubja hozzájárulásával, aki már az FTC II. elleni edzőmeccsen is pályára lépett.
 
A 18 esztendős támadó középpályás, Katona Bálint a 2020/2021-es szezonban az FTC U19-es és NBIII-as csapatában játszott főleg, a harmadosztályban 23 meccsen 4 gólt szerzett. Emellett bemutatkozott a nagycsapatban is, a Magyar Kupában 2 meccsen 1-szer volt eredményes. A keret majd minden tagja egészséges, egyedül a régóta lábadozó Kis Balázs nem tud még a többiekkel dolgozni, de ő is a csapattal tartott. 
 
Az utazókeret (20+3 fő): 
 
Kapusok: Varga Bence, Kersák Roland, Cseh Balázs
 
Mezőnyjátékosok: Marsa Levente, Bodor Zoltán, Hatvani Dániel, Tóth Barna, Katona Bálint, Szalai Gábor, Szabó Alex, Madarász Bence, Hadaró Valentin, Nagy Krisztián, Puskás Zoltán, Tóth Dániel, Lukács Dániel, Buna Gábor, Gál Szabolcs, Kis Balázs, Rjasko Mihajlo, Belényesi Csaba, Grünvald Attila, Vágó Levente."
 
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 10. 02. 22:07

Csalódottan nyilatkozott a felcsútiak edzője, Csercseszov videóbírózott - reakció

Köszönetet mondott a Kecskemét trénere.
2022. 10. 02. 21:50

Nézőszámok: a Debrecen rangadóján voltak a legtöbben

A Kecskemét meccse lett a második.
2022. 10. 02. 20:52

Puskás Akadémia-Vidi: fogkiütés és pontosztozkodás a megyei rangadón

Nem szakadt meg a hazaiak sorozata.
2022. 10. 02. 18:33

Kecskemét-FTC: döntőnek bizonyult a hatperces rövidzárlat

Kihúzták a zöld-fehérek méregfogát.
2022. 10. 02. 19:08

Kiütötte a Csákvár az MTK-t, rangadót nyert a Pécs - eredmények

Otthon javított az Ajka.
2022. 10. 02. 16:55

Először kapott ki új edzőjével a DVTK, bravúrt ért el a Nyíregyháza - eredmények

Győztek az újoncok.
2022. 10. 02. 18:50

Kilenc gól a Vasas meccsén, megszerezte első győzelmét a Zsámbék - eredmények

Otthon tartották a pontokat Aczél Zoltánék.
2022. 10. 01. 19:51

Simán nyert az MTK, rangadót játszanak Horváth Ferencék - tabella, program

Két listavezető idegenben, egy otthon lép pályára.
2022. 10. 02. 13:27

Marco Rossi elárulta, miért volt taps az olasz himnusz közben

Nagyon meghatódott!
2022. 10. 02. 12:58

Fradisták jelentek meg a magyar válogatott védőjének a meccsén

Észrevették őket.
2022. 10. 01. 18:33

Otthon javíthatnak Bognárék, idegenben menetelhet tovább a DVTK - program

Mindhárom dobogós hazai pályán játszik.
2022. 10. 01. 12:03

Nyíregyháza: visszatért a középpályás

Hivatalos bejelentés.
2022. 09. 30. 13:35

5 játékos kapott eltiltást

Ülésezett a Fegyelmi Bizottság.
2022. 09. 30. 11:21

Hatalmas kötény, pompás szabadrúgás, kiütötte a Csaba a DVSC-t - videó

A hajdúságiak gólja sem volt piskóta.
2022. 10. 02. 12:18

Bundesliga: jót mókázott társaival Szoboszlai Dominik

A BL-találkozóról is beszélt. 
2022. 10. 02. 11:39

Mezőkövesd: újabb edzőcserék?

Bejelentések még nem történtek, de...
2022. 10. 02. 11:19

Puskás Akadémia-Vidi: Fiola sokat játszott 

Harcban a dobogóért.
2022. 10. 02. 08:18

Dzsudzsák ezúttal sem oldalról villantott – videó

Hanem újra mélységből.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1MTK Budapest19
2PMFC19
3Gyirmót FC Győr16
4Kolorcity Kazincbarcika SC16
5DVTK15
6Szeged-Csanád Grosics Akadémia15
7FC Ajka14
8ETO FC Győr14
9Tiszakécskei LC14
10Soroksár SC13
11Szentlőrinc13
12Nyíregyháza Spartacus FC11
13BFC Siófok11
14Aqvital FC Csákvár10
15Békéscsaba 1912 Előre9
16Szombathelyi Haladás9
17Credobus Mosonmagyaróvár8
18HR-Rent Kozármisleny7
19Budafoki MTE7
20Dorogi FC6
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!