Beigazolt a Budafok, érkezők Kecskeméten, igazolt az ETO - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Beigazolt a Budafok, érkezők Kecskeméten, igazolt az ETO

Juhász Gergely - 2021. June 17. Thursday 10:07
Hivatalos bejelentések.
Kép forrása: eto.hu
BUDAFOK
 
,,Klubunk három, a korosztályos válogatottakat is megjárt fiatal játékossal erősítette meg keretét az új szezonra.
 
A 19 éves támadó, László Dávid a Budapest Honvédtól köcsönben érkezett Budafokra, míg az egyaránt 20 esztendős Nándori Botonddal és Papp Marcellal hosszú távú megállapodást kötöttünk.
 
László Dávid a Videoton, a Főnix-Gold és a ETO FC Győr érintésével 2016-ban került a Magyar Futball Akadémiára. A kispestieknél több korosztályban is volt bajnok, sőt, társgólkirályi címet is szerzett. A Budapest Honvéd első csapatban 2020 márciusában debütált. Összesen 11 élvonalbeli mérkőzésen lépett pályára, a 2019/2020-as szezonban tagja volt a Magyar Kupa-győztes együttesnek.
 
A védekező középpályásként és belső védőként is bevethető Nándori Botond fiatal kora ellenére jelentős NB II-es tapasztalattal rendelkezik. Vácon, majd a Puskás Akadémiánál nevelkedett, az elmúlt három szezont pedig kölcsönben Csákváron töltötte, ahol 73 NB II-es találkozón játszott és ezeken öt gólt szerzett. 
 
Papp Marcell kétlábas szélső, aki az FTC utánpótlásából tavaly nyáron igazolt a MOL Fehérvárhoz. A székesfehérváriak első csapatában két kupamérkőzésen kapott játéklehetőséget, bemutatkozásként mindjárt gólt is szerzett a Tiszaföldváron 5-0-ra megnyert találkozón. És ha már találatok: a Fehérvár NB III-as együttesében az előző idényben 11-szer volt eredményes, amivel házi gólkirály lett."
 
KECSKEMÉT
 
,,A DEAC-tól érkezik klubunk újabb igazolása, Nagy Krisztián a középpályán bevethető, korábban az NBI-ben is megmutathatta magát már.
 
A 25 esztendős játékos egy kisebb megszakítással Kaposváron járta végig az utánpótlást. Az U19-es bajnokságból kilépve egy évet Nagyatádon töltött rögtön az NBIII-ban, ahol 13-szor lépett pályára. A 2014/2015-ös esztendőt már a Rákóczi NBII-es együttesében játszotta végig, 29 meccsen 3-szor talált be, majd a kizárás után 31 meccsen 29 gólt lőtt a megye I-ben bajnok együttes színeiben. Végig tagja volt a Rákóczi szenzációs menetelésének, az NBIII-ban két szezon alatt 55 meccsen 11-szer talált be, majd az NBII-ben 28 mérkőzésen 5-ször volt eredményes. Tagja volt az NBI-es csapatnak is, 17 találkozón 1 gólt lőtt, majd a kiesés után a DEAC csábította el. Debrecenben 32 mérkőzésen 6-szor volt eredményes, emellett 2 gólpasszt is kiosztott az NBII-ben.
 
-Való igaz, pályafutásom során eddig sosem unatkoztam, minden évben a feljutásért, vagy a bennmaradásért kellett küzdenem aktuális csapatommal. Bízom benne, hogy Kecskeméten a pozitívumok fognak dominálni. A KTE egy nagy múltú klub, ennek megfelelően a klubvezetés felvázolta nekem is a hosszútávú terveit, amik igen komolyak, így örömmel igazoltam ide. Az NBII. mindig egy küzdős bajnokság, a legfontosabbnak azt tartom, hogy legyen egy kitűnő csapategység az öltözőben és azon kívül is. Én azt gondolom, hogy az újoncok is megmutatták az utóbbi években, hogy képesek lehetnek meglepetésekre, elég csak saját példámat felhozni a Kaposvárral, amikor feljutottunk, vagy idén a PMFC-t, mely végig nagyon stabilan tartotta helyét az élmezőnyben. Reményeim szerint mi is képesek lehetünk felvenni egy jó lendületet -mondta Nagy Krisztián."
 
,,NBII-es ezüst és bronzéremmel rendelkező, az ukrán élvonalban is futballozó középhátvéddel bővült csapatunk kerete Rjasko Mihajlo személyében. 
 
A munkácsi születésű védő igazi labdarúgó családból érkezik, hiszen testvére is futballozik, édesapja pedig edző. A 192 centis, 24 esztendős belsővédő pályafutását az FK Hoverlában kezdte, majd 2015-ben igazolt először Magyarországra, a Balmazújváros játékosa lett, de akkor még csak egy mérkőzés jutott neki az NBII-ben. Hazatért ismét a Hoverlába, majd a Mariupol játékosa lett, az ukrán élvonalban 17-szer lépett pályára. 2017 februárjában vette az irányt ismét a magyar NBII. felé, a Kisvárda labdarúgója lett. A szezon végén bronzérmes csapatban 4 mérkőzés jutott neki, de a 2017/2018-as szezonban második helyen feljutó együttesben már 27 meccsen volt kezdő, ezeken 2 gólt jegyzett.
 
Az NBI-es bemutatkozás végül elmaradt, ennek oka egy súlyos térdsérülés volt, így a 2018/2019-es idényben csak néhány mérkőzés jutott neki a várdai tartalékoknál. 2019-ben igazolt Dorogra, hogy újra felépítse magát, a mögöttünk hagyott idényben 30 mérkőzésen 1-szer talált be a Merkantil Bank Ligában.
 
­-Nagyon örülök, hogy itt lehetek! Azért választottam a KTE-t, mert egy olyan NBII-es csapatról van szó, mely nagy terveket szövöget, tradíciói vannak a klubnak, emellett a város is nagyon megtetszett. Jólesett az is, hogy ahogy értesült a vezetőedző arról, hogy van esély a leigazolásomra, rögtön fel is keresett és elmondta, hogy mennyire szeretne a csapatában tudni. Ez egy játékosnak különösen fontos, hogyha az edző is ennyire akarja. A célom, hogy elérjük a klub által kitűzött terveket, egyénileg ehhez minél jobb teljesítményt szeretnék hozzátenni -mondta új játékosunk."
 
GYŐR
 
,,Kettő plusz egy éves szerződést kötött klubunk Fodor Ferenccel, aki Nyíregyházáról érkezik az ETO-hoz. A harminc éves, pécsi születésű belső védő győzni jött Győrbe.
 
Új játékossal erősítette védelmét a WKW ETO FC Győr dr. Fodor Ferenc személyében, aki profi labdarúgó pályafutása mellett, 2018-ban jogi doktori címet is szerzett. Fodor szülővárosában a Pécsi MFC-nél kezdte a felnőtt focit, játszott NB I-ben és NB II-ben is, megfordult még az angol Oldham Athleticnél, illetve a Kozármisleny, a Puskás Akadémia és a Kisvárda csapataiban, a legutóbbi négy szezonban pedig a Nyíregyháza Spartacus színeiben lépett pályára. 
 
-  Győzni jöttem Győrbe, az első számú célom, hogy egy sikeres csapat tagja legyek, és az ETO visszakerüljön a méltó helyére - mondta bemutatkozásakor Fodor Ferenc. - A győri vezetőség mindent megtett annak érdekében, hogy le tudjanak igazolni, nekem pedig ez nagyon fontos volt a döntés meghozatalakor. A klub hagyományai is imponálóak, itt minden körülmény adott ahhoz, hogy jó eredményt lehessen elérni, illetve az sem utolsó szempont, hogy a győri szurkolók szeretik a futballt, van érdeklődés a jó mérkőzések iránt."
LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 07. 27. 10:29

BL: konkrét terv nélkül a litvánok, a Fradi-szélső elmondta, mi lehet a továbbjutás kulcsa

Mennyit számít a hazai pálya?
2021. 07. 27. 09:51

Világsztár tér vissza Dárdaiék ellen, bemutatkozott az ETO női csapatában a Fradi hőse

Ígéret a berlini igazolásokra.
2021. 07. 27. 08:13

BL: nem csak a továbbjutást harcolhatja ki a Fradi

Két legyet üthet egy csapásra az FTC.
2021. 07. 27. 07:32

Keddi foci: továbbjuthat a Fradi a BL-ben

Folytatódik a Puskás-Suzuki-Kupa.
2021. 07. 26. 19:31

Komoly szponzora lett a Kecskemétnek, változik a Vasas és a DVTK programja

Szurkolói ankétot rendeznek a győriek.
2021. 07. 26. 13:11

Döntött a DVTK a próbajátékosról, gyászol a Kecskemét

Bemutatkoznak a Szpari új játékosai.
2021. 07. 26. 20:06

Hat távozót jelentett be a Rákosmente, hetet a Balassagyarmat

Mozgalmasan telik a nyár.
2021. 07. 26. 12:07

Honvéd: kilenc játékos is távozott

Új csapat épülhet.
2021. 07. 26. 21:58

Megvan, mikor térhet vissza Kalmár Zsolt

Fény az alagút végén.
2021. 07. 26. 21:23

Puskás-Suzuki-Kupa: remekelt a Puskás Akadémia, büszkeséget okoztak a kispestiek

A beugró is parádézott.
2021. 07. 26. 11:11

KTE: 14 érkező, 12 távozó - sikeres főpróba az újonctól

Remekül sikerült a felkészülés.
2021. 07. 25. 19:19

Kalmár és Priskin meglátogatta az ETO fiatal tehetségeit

Sok jó tanáccsal látták el a jövő reménységeit.
2021. 07. 25. 19:32

Nagyszerűen főpróbázott a DEAC és a Dunaújváros

Mind a két gárda NB II-es csapattal játszott.
2021. 07. 25. 15:48

Távozók Mislenyben, sikeres főpróba Mosonmagyaróváron

Hivatalos bejelentés.
2021. 07. 26. 20:49

Mezőkövesd: új edző érkezett

Hivatalos bejelentés.
2021. 07. 26. 20:30

BL: mi lenne öngyilkosság a Fradi ellen? - nyilatkozatok

A tűzzel nem lesz gond.
2021. 07. 26. 18:48

BL: nem köntörfalazott a Fradi játékosa - nyilatkozatok

Mekkora esély van a továbbjutásra?
2021. 07. 26. 18:02

Honvéd: újabb magyar válogatott játékos távozhat

Ismét légiósnak állhat.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVSC80
2Gyirmót FC Győr78
3Vasas FC78
4PMFC64
5FC Ajka62
6Budaörs59
7Nyíregyháza Spartacus FC57
8Szolnoki MÁV FC57
9Szeged-Csanád Grosics Akadémia56
10Soroksár SC54
11Szombathelyi Haladás54
12WKW ETO FC Győr46
13BFC Siófok45
14Dorogi FC44
15Békéscsaba 1912 Előre44
16Szentlőrinc42
17Aqvital FC Csákvár38
18Kolorcity Kazincbarcika33
19Kaposvári Rákóczi FC33
20DEAC23
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!