Beigazolt a Budafok, érkezők Kecskeméten, igazolt az ETO - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Beigazolt a Budafok, érkezők Kecskeméten, igazolt az ETO

Juhász Gergely - 2021. June 17. Thursday 10:07
Hivatalos bejelentések.
Kép forrása: eto.hu
BUDAFOK
 
,,Klubunk három, a korosztályos válogatottakat is megjárt fiatal játékossal erősítette meg keretét az új szezonra.
 
A 19 éves támadó, László Dávid a Budapest Honvédtól köcsönben érkezett Budafokra, míg az egyaránt 20 esztendős Nándori Botonddal és Papp Marcellal hosszú távú megállapodást kötöttünk.
 
László Dávid a Videoton, a Főnix-Gold és a ETO FC Győr érintésével 2016-ban került a Magyar Futball Akadémiára. A kispestieknél több korosztályban is volt bajnok, sőt, társgólkirályi címet is szerzett. A Budapest Honvéd első csapatban 2020 márciusában debütált. Összesen 11 élvonalbeli mérkőzésen lépett pályára, a 2019/2020-as szezonban tagja volt a Magyar Kupa-győztes együttesnek.
 
A védekező középpályásként és belső védőként is bevethető Nándori Botond fiatal kora ellenére jelentős NB II-es tapasztalattal rendelkezik. Vácon, majd a Puskás Akadémiánál nevelkedett, az elmúlt három szezont pedig kölcsönben Csákváron töltötte, ahol 73 NB II-es találkozón játszott és ezeken öt gólt szerzett. 
 
Papp Marcell kétlábas szélső, aki az FTC utánpótlásából tavaly nyáron igazolt a MOL Fehérvárhoz. A székesfehérváriak első csapatában két kupamérkőzésen kapott játéklehetőséget, bemutatkozásként mindjárt gólt is szerzett a Tiszaföldváron 5-0-ra megnyert találkozón. És ha már találatok: a Fehérvár NB III-as együttesében az előző idényben 11-szer volt eredményes, amivel házi gólkirály lett."
 
KECSKEMÉT
 
,,A DEAC-tól érkezik klubunk újabb igazolása, Nagy Krisztián a középpályán bevethető, korábban az NBI-ben is megmutathatta magát már.
 
A 25 esztendős játékos egy kisebb megszakítással Kaposváron járta végig az utánpótlást. Az U19-es bajnokságból kilépve egy évet Nagyatádon töltött rögtön az NBIII-ban, ahol 13-szor lépett pályára. A 2014/2015-ös esztendőt már a Rákóczi NBII-es együttesében játszotta végig, 29 meccsen 3-szor talált be, majd a kizárás után 31 meccsen 29 gólt lőtt a megye I-ben bajnok együttes színeiben. Végig tagja volt a Rákóczi szenzációs menetelésének, az NBIII-ban két szezon alatt 55 meccsen 11-szer talált be, majd az NBII-ben 28 mérkőzésen 5-ször volt eredményes. Tagja volt az NBI-es csapatnak is, 17 találkozón 1 gólt lőtt, majd a kiesés után a DEAC csábította el. Debrecenben 32 mérkőzésen 6-szor volt eredményes, emellett 2 gólpasszt is kiosztott az NBII-ben.
 
-Való igaz, pályafutásom során eddig sosem unatkoztam, minden évben a feljutásért, vagy a bennmaradásért kellett küzdenem aktuális csapatommal. Bízom benne, hogy Kecskeméten a pozitívumok fognak dominálni. A KTE egy nagy múltú klub, ennek megfelelően a klubvezetés felvázolta nekem is a hosszútávú terveit, amik igen komolyak, így örömmel igazoltam ide. Az NBII. mindig egy küzdős bajnokság, a legfontosabbnak azt tartom, hogy legyen egy kitűnő csapategység az öltözőben és azon kívül is. Én azt gondolom, hogy az újoncok is megmutatták az utóbbi években, hogy képesek lehetnek meglepetésekre, elég csak saját példámat felhozni a Kaposvárral, amikor feljutottunk, vagy idén a PMFC-t, mely végig nagyon stabilan tartotta helyét az élmezőnyben. Reményeim szerint mi is képesek lehetünk felvenni egy jó lendületet -mondta Nagy Krisztián."
 
,,NBII-es ezüst és bronzéremmel rendelkező, az ukrán élvonalban is futballozó középhátvéddel bővült csapatunk kerete Rjasko Mihajlo személyében. 
 
A munkácsi születésű védő igazi labdarúgó családból érkezik, hiszen testvére is futballozik, édesapja pedig edző. A 192 centis, 24 esztendős belsővédő pályafutását az FK Hoverlában kezdte, majd 2015-ben igazolt először Magyarországra, a Balmazújváros játékosa lett, de akkor még csak egy mérkőzés jutott neki az NBII-ben. Hazatért ismét a Hoverlába, majd a Mariupol játékosa lett, az ukrán élvonalban 17-szer lépett pályára. 2017 februárjában vette az irányt ismét a magyar NBII. felé, a Kisvárda labdarúgója lett. A szezon végén bronzérmes csapatban 4 mérkőzés jutott neki, de a 2017/2018-as szezonban második helyen feljutó együttesben már 27 meccsen volt kezdő, ezeken 2 gólt jegyzett.
 
Az NBI-es bemutatkozás végül elmaradt, ennek oka egy súlyos térdsérülés volt, így a 2018/2019-es idényben csak néhány mérkőzés jutott neki a várdai tartalékoknál. 2019-ben igazolt Dorogra, hogy újra felépítse magát, a mögöttünk hagyott idényben 30 mérkőzésen 1-szer talált be a Merkantil Bank Ligában.
 
­-Nagyon örülök, hogy itt lehetek! Azért választottam a KTE-t, mert egy olyan NBII-es csapatról van szó, mely nagy terveket szövöget, tradíciói vannak a klubnak, emellett a város is nagyon megtetszett. Jólesett az is, hogy ahogy értesült a vezetőedző arról, hogy van esély a leigazolásomra, rögtön fel is keresett és elmondta, hogy mennyire szeretne a csapatában tudni. Ez egy játékosnak különösen fontos, hogyha az edző is ennyire akarja. A célom, hogy elérjük a klub által kitűzött terveket, egyénileg ehhez minél jobb teljesítményt szeretnék hozzátenni -mondta új játékosunk."
 
GYŐR
 
,,Kettő plusz egy éves szerződést kötött klubunk Fodor Ferenccel, aki Nyíregyházáról érkezik az ETO-hoz. A harminc éves, pécsi születésű belső védő győzni jött Győrbe.
 
Új játékossal erősítette védelmét a WKW ETO FC Győr dr. Fodor Ferenc személyében, aki profi labdarúgó pályafutása mellett, 2018-ban jogi doktori címet is szerzett. Fodor szülővárosában a Pécsi MFC-nél kezdte a felnőtt focit, játszott NB I-ben és NB II-ben is, megfordult még az angol Oldham Athleticnél, illetve a Kozármisleny, a Puskás Akadémia és a Kisvárda csapataiban, a legutóbbi négy szezonban pedig a Nyíregyháza Spartacus színeiben lépett pályára. 
 
-  Győzni jöttem Győrbe, az első számú célom, hogy egy sikeres csapat tagja legyek, és az ETO visszakerüljön a méltó helyére - mondta bemutatkozásakor Fodor Ferenc. - A győri vezetőség mindent megtett annak érdekében, hogy le tudjanak igazolni, nekem pedig ez nagyon fontos volt a döntés meghozatalakor. A klub hagyományai is imponálóak, itt minden körülmény adott ahhoz, hogy jó eredményt lehessen elérni, illetve az sem utolsó szempont, hogy a győri szurkolók szeretik a futballt, van érdeklődés a jó mérkőzések iránt."
LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 11. 30. 18:50

Messi: azonnal add neki oda a 7. Aranylabdádat!

Hatalmasat csalódok a jelenlegi kedvencemben.
2021. 11. 30. 17:46

U16: nem bírta el a sok hiányzót a magyar válogatott - videó

Élcsapattal találkoztak a mieink.
2021. 11. 30. 16:54

Törökország: megtörte a jeget a magyar válogatott támadója - videó

Igazi lesipuskás megmozdulás volt.
2021. 11. 30. 16:21

Németország: újabb koronavírusos eset Orbánéknál

Módosult a csapat programja.
2021. 11. 30. 14:09

Vasas: összefogtak a hősökért

Vendégül látták őket.
2021. 11. 30. 12:50

Csupán egyetlen meccs érdekelt legalább ezer szurkolót - nézőszámok

Kevesen mentek ki a mérkőzéskre.
2021. 11. 30. 19:05

Mosonmagyaróvár: fájó pofon után hihetetlen szárnyalás - részletek

Februárban jön a bajnoki döntő?
2021. 11. 30. 14:42

Hatalmas dráma az Újpest meccsén - reakciók, videók

Potyogtak a gólok.
2021. 11. 30. 14:05

Eddigi legsúlyosabb sérüléséből tért vissza a DVSC védője

A Vasas ellen érezte először, hogy baj lehet.
2021. 11. 30. 13:47

Véber György betartatta az ígéretét a csapatával

A mesterhármas rengeteget segített.
2021. 11. 30. 10:55

Kecskemét-Hali: mindkét edző ugyanarra panaszkodott - reakciók

Komoly hiányérzet és a csapatmunka diadala.
2021. 11. 29. 21:59

Üzent a Haladás a Vasasnak és a DVTK-nak

Ott volt a fejes a legvégén.
2021. 11. 30. 13:45

Végig kellett játszania az edzőnek az NB III-as bajnokit

Túl sokan nem voltak a kispadjukon.
2021. 11. 29. 16:30

Hiába a 8 hiányzó, kőkemény meccsen győzték le a Puskás Akadémiát – reakció

Ketten debütáltak is.
2021. 11. 30. 13:30

U16: itt nézhető a Magyarország-Oroszország

Az U17-es Eb-re készülnek a mieink.
2021. 11. 30. 11:53

Kiválasztotta az MLSZ a 14. forduló legszebb góljait és védéseit - videók

Elképesztő képsorok.
2021. 11. 30. 10:26

Meg kell műteni a Loki támadóját

Hivatalos közlemény.
2021. 11. 30. 09:58

Hertha: Dárdai megsérült

Hivatalos bejelentés.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC37
2DVTK36
3Szombathelyi Haladás34
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia32
5Kecskeméti TE HUFBAU32
6Dorogi FC27
7Nyíregyháza Spartacus FC27
8BFC Siófok27
9WKW ETO FC Győr26
10PMFC23
11FC Ajka22
12Szentlőrinc21
13Soroksár SC20
14Budafoki MTE19
15Aqvital FC Csákvár19
16Szolnoki MÁV FC19
17Békéscsaba 1912 Előre18
18Budaörs17
19III. Ker. TVE14
20Tiszakécskei LC12
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!