Bejött a kényszerű csere a Gyirmót-MTK rangadón - eredmények, tabella - NB2.hu

Bejött a kényszerű csere a Gyirmót-MTK rangadón - eredmények, tabella

Bíró Ádám - 2019. november 06. szerda 19:45
A forduló rangadóját vívta a két csapat.
Cikkünk frissül!

Gyirmót FC–MTK Budapest 1–2 (Májer M. 42., ill. Lencse 29., Baki 48.) (Kiállítva: Baki 80.– MTK)

A 16. forduló rangadóját a Gyirmót és az MTK játszotta. Mindkét csapat kiváló formában várhatta a kezdő sípszót, a Gyirmót szeptember 15., míg az MTK augusztus 28. óta nem talált legyőzőre.

A kék-fehéreknél a bemelegítés során megsérült Pintér Ádám, helyét Baki Ákos vette át a kezdőben. Később kiderült, hogy a kényszerű változtatásból sokat profitáltak a fővárosiak. Jobban kezdte a találkozót a házigazda, egy csúnyán eladott labda után Herjeczki veszélyeztetett, de Somodin nem tudott kifogni. A 29. percben megszerezte a vezetést az MTK, Palincsár tálalt Lencse elé, a rutinos játékos pedig gólra váltotta a lehetőséget. Szűk negyedórával később egyenlített a Gyirmót, Májer 21 méterről végzett el egy szabadrúgást, mesteri mozdulattal vette be Somodi ketrecét a gyirmóti futballista.

A második félidő elején újra az MTK került lépéselőnybe, Baki Mezei beadását követően vette be a sárgamezes alakulat kapuját. Baki nem csupán a gólja miatt lett főszereplő, hiszen a futballista a 81. minutumban megkapta a második sárgáját, így 10 főre fogyatkozott az MTK. A hátralévő időben ugyan próbált egyenlíteni Csertői Aurél legénysége, de ez nem jött össze, az MTK nagyon értékes három ponttal gazdagodott.

A tabella a linkre kattintva érhető el.

A 19 órakor kezdődő meccsek összefoglalója:

A 16. forduló presztízmeccsén a Vasas a Szeged otthonában vendégeskedett. Az angyalföldiek 3-1-es győzelemmel örvendeztették meg a drukkereiket. A gólgyártást Szedlár kezdte a 26. percben, majd a második játékrészben Birtalan tudott duplázni. Egyébként mindkét tábor kitett magáért, ennek köszönhetően remek volt a hangulat a találkozón. A Csákvár hazai környezetben hullajtott el értékes pontokat. Visinka Ede csapata 1-1-es döntetlent játszott a Duna Aszfalt ellen. A reminek köszönhetően az MTK vette át a vezetést a táblázaton.

A Haladás az első félidőben büntetőt hibázott a Vác ellen, de ezt is elbírta a szombathelyi csapat, amely a Vácot fektette két vállra. A Budaörsben bemutatkozott Zsidai László. Zsidai debütálása győzelemmel párosult, Bognár György együttese az Ajkát kényszerítette térdre.

A 19 órakor kezdődő meccsek eredményei:

Aqvital FC Csákvár–Duna Aszfalt Tiszakécskei LC 1–1 (Tamás N. 10., ill. Fabio 85. – 11-esből) (Kiállítva: Deutsch L. 61. – Csákvár)
Szeged-Csanád Grosics–Vasas FC 1–3 (Germán 90. –11-esből, ill. Szedlár 26., Birtalan B. 55., 63.)
Szombathelyi Haladás–Vác FC 3–0 (Szekér 77., Tóth-Gábor 80., Kiss B. 83.) (Kihagyott 11-es: Gaál B. 45. – Haladás)
FC Ajka–Budaörs 2–3 (Csizmadia Z. 40., Oláh L. 90., ill. Szabó B. 23., Molnár Cs. 34., Kulcsár T. 71.)

A 13.30-kor kezdődő meccsek összefoglalója:

Hétközi fordulóval folytatódik a küzdelem az NB II-ben. A Nyíregyházát ezúttal a Siófok fektette két vállra, a Balaton-parti együttes 6-1-es győzelmet aratott. A Szpari Pejovic kiállítása miatt 10 emberrel fejezte be a mérkőzést. A találkozón duplázott Horváth, a 27 éves futballista már hatszor talált be ebben az idényben. Érdekesség, hogy a siófokiak két góljukat is büntetőből szerezték.

Az ETO hiába vezetett a Soroksár otthonában, a győriek végül csak egy ponttal távoztak. Lipcsei Péter tanítványai a második félidőben fordítani tudtak, de a hajrában egalizáltak a Rába-partiak. A győriek hat mérkőzés óta nyeretlenek a bajnokságban.

Zsinórban negyedszer diadalmaskodott a Dorog, amely ezúttal a Békéscsabát ütötte ki. A szolnoki drukkerek is örülhetnek, hiszen a Tisza-parti alakulat a Kazincbarcikát múlta felül.

A délutáni meccsek eredményei:

Soroksár SC–WKW ETO FC Győr 2–2 (Huszák 52., Orosz M. 72.,  ill. Lovrencsics B. 19., Horváth Z.  88.) (Kiállítva: Huszák 90. – Soroksár)
Dorogi FC–Békéscsaba 1912 Előre 4–1 (Délczeg 36., Paudits 38., Mészáros Á. 78., Vígh Á. 86., ill. Pantovics 91. – 11-esből)
Szolnoki MÁV FC–Kazincbarcika 2–0 (Tisza K., 60., Vólent 61.)
BFC Siófok–Nyíregyháza Spartacus FC 6–1 (Horváth P. 17., 65. – az elsőt 11-esből, Hornyák 48. – öngól, Magasföldi 54., Szakály D. 73. – 11-esből, Balogh B. 91., ill. Talabér 69.) (Kiállítva: Pejovic 47. – Nyíregyháza)