Beszámoló az NB II 23. fordulójának vasárnapi mérkőzéseiről

Magyarország – A Soroksár kiütötte az Előrét, újra nyert a Szpari.

A Merkantil Bank Liga NB II 23. fordulójának nyitómérkőzésén a Puskás Akadémia Tischler Patrik góljával 1-0-ra legyőzte a Kisvárdát, ezzel ideiglenesen a tabella élére állt. Sokáig azonban nem időzhetett a csúcson Pintér Attila gárdája, ugyanis a délutáni rangadón a Soroksár 5-0-ra kiütötte a Békéscsabát, ezzel visszavette vezető helyét.

Pintér Attila cseréje eldöntötte a Kisvárda elleni rangadót

A Klausz László vezette Szeged 2011 némi meglepetésre egy hajrában szerzett góllal bedarálta a tavasszal még veretlen Vácot, míg Véber György csapata, a Nyíregyháza Spartacus az ötödik Mosonmagyaróvár ellen szerezte meg első tavaszi győzelmét.

A Budaörs a múlt heti békéscsabai pontszerzés után 4-1-re legyőzte a sereghajtó SZEOL SC-t, Stieber András két tizenegyest is értékesített és triplázott a mérkőzésen. A Szanyó Károly vezette Kozármisleny megszerezte első tavasz győzelmét a Siófok ellen, így némi lélegzetvételhez jutott a kiesés elleni harcban.

A Magyar Kupán a héten érdekelt csapatok mérkőzésén a Cegléd hazai pályán 1-0-ra győzött a Csákvár ellen, míg a Dorog-Zalaegerszeg és a Szolnok–Sopron összecsapás gólnélküli döntetlennel ért véget.

A forduló zárómérkőzésén a Balmazújváros gólnélküli első félidőt követően Sigér Dávid és a csereként érkező Vólent Roland góljával 2-0-ra legyőzte az utolsóelőtti Cigánd SE-t. Feczkó Tamás csapata győzelmével továbbra is harmadik helyen áll a bajnokságban.

Merkantil Bank Liga NB II, 23. forduló

HR-RENT KOZÁRMISLENY – BFC SIÓFOK 1–0  (Varga M. 56.)

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC – CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (Rudolf 49.)

DOROGI FC – ZTE FC 0–0

SZEGED 2011-GROSICS AKADÉMIA – VÁC FC 1–0 (Zádori 77.)

CEGLÉDI VSE – AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–0 (Nánási 62.)

BUDAÖRS – SZEOL SC 4–1 (Stieber A. 58., 66., 92. – az első kettőt 11-esből, Petró 73., ill. Kéri 71.)

SOROKSÁR SC – BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 5–0 (Gyepes 3. – 11-esből, Gengeliczki 26., Silye 53., Huszák 62., Csilus T. 69.)

SZOLNOKI MÁV FC – SWIETELSKY-SOPRONI VSE 0–0

BALMAZ KAMILLA GYÓGYFÜRDŐ – CIGÁND SE 2-0 (Sigér 58, Vólent 89.)