Botlott a DVTK, remekelt az ETO, thriller Szombathelyen – eredmények, tabella

Fontos gyirmóti siker, iksz az Ajka-Barcikán.

Öt mérkőzést rendeztek vasárnap délután az NB II 14. fordulójában.

A DVTK először játszott döntetlent a bajnokságban: az újonc Kozármisleny szerzett pontot Diósgyőrben, az egyenlítő gólt a 87. percben Bartha szerezte. Igazi drámát hozott a Haladás-Dorog mérkőzés, hiszen a vendégek a 74. percig 2-1-re vezettek, innen fordított a Hali, majd a Dorog ugyan egyenlíteni tudott, az utolsó szó mégis a szombathelyieké volt.

Négy gólig jutott a remeklő Győr is, míg a Gyirmót a Tiszakécske otthonából távozott három ponttal. Az Ajka és a Kazincbarcika 1-1-es döntetlent játszott egymással.

Eredmények:

FC Ajka–Kolorcity Kazincbarcika SC 1–1 ( Dragóner F. 86. – 11-esből, ill. Benkő 57.)
Tiszakécskei LC–Gyirmót FC Győr 0–1 (Berki I. 57.)
Szombathelyi Haladás–Dorogi FC 4–3 (Rácz B. 7., Molnár R. 74., 83., Derekas 90+4., ill. Sztojka 48., Kovács O. 60., Lénárth 89.)
ETO FC Győr–Békéscsaba 1912 Előre 4–1 (Lacza 17, Benczenleitner 36., Priskin 40., Babati 73., ill. Horváth P. 10.)
Diósgyőri VTK–HR-Rent Kozármisleny 1–1 (Füredi 71. – öngól, ill. Bartha 87.)

Korábban:

Soroksár SC–MTK Budapest 2–6 (Hudák 6., Halmai 64., ill. Zuigeber 17., 69.,  Németh K. 32., Bognár I. 56., Zsóri 81. – 11-esből, Kovács M. 83.)
BFC Siófok–Szentlőrinc 2–1 (Farkas B. 34., Eördögh 64., ill. Varga B. 62. – öngól)
Nyíregyháza Spartacus FC–Budafoki MTE 3–0 (Gresó 60., 69. – a másodikat 11-esből, Márkus 72.)
Aqvital FC Csákvár–Credobus Mosonmagyaróvár 2–1 (Fejős 50., Hornyák 90+2., ill. Gáncs 49.) – (Kihagyott 11-es: Torvund, 18., Csákvár)