Botlott a Vasas, előzött a DVTK – eredmények, tabella

Ez nem a feljutásért küdők napja volt.

Véget ért a 20., egyben utolsó forduló ebben az évben a másodosztályban, meglepetésekből nem volt hiány.

17 órakor négy meccset rendeztek, mindegyik találkozón volt egy olyan csapat, amelynek reális esélye van a feljutásra. A Szegeden egy hatalmas rangadót rendeztek, ugyanis a Békéscsaba volt a vendég. A hazaiak versenyben vannak a feljutásért, ám ennek ellenére a Békéscsaba távozott Csongrád-Csanád megyéből három egységgel.

A szintén a feljutásért küzdő Haladás a Pécset látta vendégül. Ezen a meccsen már az ötödik percben megszületett az egyetlen és mindent eldöntő gól, amit a vendégek szeretek.

A Vasas Ajkára látogatott, ám az angyalföldieket szinte azonnal hidegzuhany érte. A 10. percben már 2-0-ra vezettek a hazaiak, ám a fordulást követően Feczesinnek és egy öngólnak hála pontot mentett a Vasas.

A DVTK egy gólgazdag meccset játszott hazai környezetben a Csákvárral, mely a diósgyőriek 3-2-es győzelmével ért véget. A találkozó a vendégek szerezték meg a vezetést és még egyenlíteni is tudtak később, ám végül a DVTK előzött és az élen telet az NB II-ben.

EREDMÉNYEK:

Szeged-Csanád GA–Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (Simon Á. 58., ill. Lukács R. 15., 59.)
Szombathelyi Haladás–Pécsi MFC 0–1 (Bíró B. 5.)
FC Ajka–Vasas FC 2–2 (Lehoczky 5., Csizmadia Z. 10., ill. Feczesin 66., Tar 79. – öngól)
Diósgyőri VTK–Aqvital FC Csákvár 3–2 (Molnár G. 50. – 11-esből, 76., Könyves 57., ill. Takács T. 44., 65. – a másodikat 11-esből)

KORÁBBAN:

A 20. fordulójához érkezett az NB II, ami egyben az utolsó kör is idén. 13 órakor összesen hat meccset rendeztek, a többi találkozó kivétel nélkül 17 órakor kezdődik.

Összecsapott a két budai csapat, a Budafok hazai pályán egy nagyon nagy, 3-0-ás pofonba szaladt bele a III. Kerület ellen, míg a Dorog otthon tartotta mind a három pontot a Szpari ellen. A Győr 1-0-ra nyert a sereghajtó Tiszakécske otthonában, míg a Szentlőrinc kettőt rúgott a Szolnoknak úgy, hogy egyet sem kapott.

A Kecskemét ismét üzent a feljutó helyen álló csapatoknak, mivel a Budaörs otthonában 3-0-ra nyert, míg a Soroksár-Siófok találkozó a 90+2. percben dőlt el, amikor Cipf megszerezte a Balaton-partiak, illetve a találkozó egyetlen találatát.