Dráma Debrecenben és Soroksáron, megállíthatatlan a Vasas

Az utolsó perc döntött Békéscsabán, nem bírta a Kaposvár.

Hat meccsel kezdődött el vasárnap kora délután az NB II 19. fordulója.

A Vasas megállíthatatlan formában van: Balajti Ádám góljával 1-0-ra nyertek Győrben, így legutóbbi kilenc bajnokijukból egy döntetlen mellett nyolcat megnyertek, és már lőtávolon belül vannak a feljutást érő helyekért. Hogy nincsenek közelebb a pillanatnyilag második Budaörshöz, az annak köszönhető, hogy Márkus Tibor csapata drámai meccsen győzött Debrecenben, a sereghajtó DEAC otthonában: a 73. percig 1-0-ra vezettek a hazaiak, végül a 90. percben Pethő Bence találata a budaörsiek 3-2-es sikerét jelentette.

A Pécs egy félig-meddig megnyert meccsen ikszelt a Soroksár otthonában: a 20. perctől emberhátrányban játszottak, de 1-0-ra vezettek Lipcsei Péterék ellen, majd egy hazai kiállítást követően megduplázták előnyüket, ennek ellenére 2-2-re mentettek a soroksáriak. A Gyirmót az utolsó percben nyert Békéscsabán, a Szenlőrinc szintén egy hajrában szerzett találattal verte a Siófokot, míg a Dorog könnyedén múlta felül a járvány miatt tartalékos, főként fiatalokkal kiálló Kaposvárt.

Kondás Eleméren a vírus és a sérülés sem fogott ki

Eredmények:

Soroksár SC–Pécsi MFC 2–2 (Gárdos 73., Derekas 86., ill. Futó 2., Kónya 67.  11-esből)
Szentlőrinc–BFC Siófok 1–0 (Kovács 89.)
Békéscsaba 1912 Előre–Gyirmót FC Győr 0–1 (Mayer 90+2.)
WKW ETO FC Győr–Vasas FC 0–1 (Balajti 63.)
Dorogi FC–Kaposvári Rákóczi FC 3–0 (Tóth 49., Csillag 77., Vígh 79.)
Debreceni EAC–Budaörs 2–3 (Spitzmüller (26.  –11-esből, Damásdi 78., ill. Sajbán 73., Pethő 75., 90.)

FRISSÍTÉS:

Négy mérkőzéssel zárult vasárnap az NB II 19. fordulója.

A DVSC 0-0-s döntetlent játszott a Haladás otthonában – a listavezető debreceniek zsinórban második idegenbeli meccse zárult gól nélkül, s még az a Dzsudzsák Balázs sem tudott segíteni a jól játszó szombathelyiek ellen, aki a 72. percben állt be csereként.

Mivel az üldözők közül a Budaörs, a Vasas és a Gyirmót is nyert, a Pécs pedig egy félig-meddig megnyert meccsen végül egy pontot szerzett a Soroksár otthonában, egyre szorosabb az élmezőny, és korántsem lehet megtippelni sem, kik lehetnek a feljutók a szezon végén.

A kiesés ellen küzdő Csákvár a 90. percben egyenlített a Szolnokkal szemben, míg a Szeged Kazincbarcikán, az Ajka Nyíregyházán szerzett értékes három pontot.

Eredmények:

Szombathelyi HaladásDVSC 0-0
Aqvital FC Csákvár–Szolnoki MÁV FC  2–2 (Daru 45., Baracskai 90., ill. Tisza 20., Szekszárdi 41.)
Kolorcity Kazincbarcika SC–Szeged-Csanád GA 0–1 (Grumics 33.)
Nyíregyháza Spartacus FC–FC Ajka 1–2 (Szabó 78., ill. Kenderes 42., Nagy 74.)