Élcsapat botlott a kiesés elől menekülő ellen – eredmények, tabella

Három csapat is emberhátrányban mentett pontot.

A délutánhoz képest igazi gólcsend köszöntött az NB II-re az esti meccseken. Míg a korábbi négy mérkőzésen 11 találatot szereztek a csapatok, addig hét után már csak 5 esett hat találkozón. Igaz, ezeket kiállításokkal próbálták pótolni, négy csapat is megfogyatkozva vonult a mérkőzés végén az öltözőbe.

A kiesés ellen küzdő Balmazújvárosnak hazai környezetben sikerült emberhátrányban pontot mentenie az éllovas ZTE ellen, míg a Csákvárnak a Békéscsaba, a Vasasnak pedig a Kaposvár otthonában sikerült ugyan ez a bravúr, utóbbi 60 percet játszott hátrányban, előbbi kettő durván 20-at.

A Budafoknak a jóformában lévő Győrt sikerült meglepnie, és 2-1-es vereséggel hazaküldenie. Hasonló sikert aratott a Szpari is, akik a 90. perc után vitték be a kegyelemdöfést a Siófok ellen.

A Gyirmót egy gólos Kazincbarcika elleni győzelme azt jelenti, hogy miután múlt héten, és ezen a héten is bukott a Kaposvár, valamint a ZTE sem tudta megszerezni az összes pontot, egyedüliként vezeti a tabellát. Jelenleg két pont az előnyük a második Zalaegerszeggel szemben.

Azt elmondhatjuk, hogy a forduló a hazaiaknak kedvezett. Nem volt olyan csapat, mely egy pontot legalább ne tartott volna otthon, hiszen a délutáni meccseken is, nyerni tudott a Tiszakécske és a Vác a Monor és a Cegléd ellen 1-1 találattal, míg Lipcsei Péterék gólzáporos meccsen 4-2-re nyertek a Mosonmagyaróvár ellen. Mellettük a Dorog játszott a Budaörssel korábban, itt 3-0-ra nyert a hazai csapat.

19:00-kor kezdődött meccsek eredményei:
Budafoki MTE–ETO FC Győr 2–1 (Kovács D. 9., Kirják 21., ill. Lovrencsics B. 69.)
Békéscsaba–Csákvár 0–0 (Kiállítva: Molnár Cs. 79. –  Csákvár)
Nyíregyháza–BFC Siófok 2–0 (Starosta 60., Rezes 91.)
Kaposvári Rákóczi FC–Vasas 0–0 (Kiállítva: Bősz 27. – Vasas)
Balmazújváros–ZTE FC 0–0 (Kiállítva: Domokos 82. – Balmazújváros)
Gyirmót FC Győr–Kazincbarcika 1–0 (Szarka 45.)  (Kiállítva: Kanalos – Kazincbarcika)

14.30-kor kezdődött meccsek végeredményei
Dorog–Budaörs 3–0 (Paudits 17., 55., Beke 45.)
Soroksár–Mosonmagyaróvár 4–2 (Csernik 3. 77., Kundrák 44., 48.,  ill. Szabó V. 27., Kovács Á. 70.)
Tiszakécske–Monor 1–0 (Puskás 18.)
Vác FC–Cegléd 1–0 (Sóron 23.)