Eldőlt az NB II-es gólkirályjelölt sorsa, erősített a Békéscsaba és a Dorog - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Eldőlt az NB II-es gólkirályjelölt sorsa, erősített a Békéscsaba és a Dorog

Bíró Ádám - 2022. January 07. Friday 19:30
Távozókat jelentett be a Haladás, a Siófok és a Kerület.
Kép forrása: dorogifc.hu
BÉKÉSCSABA:
 
"Első osztályú múlttal rendelkező, tapasztalt, a bal oldalon bevethető játékost igazolt a Békéscsaba 1912 Előre Bor Dávid Ferenc személyében.
 
Bor Dávid 2014. június 1-én a Ferencváros ellen mutatkozott be a magyar élvonalban. Novemberben a Lombard Pápa ellen 3–0-ra megnyert találkozón szerezte első gólját az első osztályban. A 2014-2015-ös szezonban 26 meccsen 51 gólt szerzett a Paks második csapatában a Tolna megyei első osztályban és ezzel gólkirályi címet szerzett, míg a 2015-2016-os bajnokság őszi idényében az NB III Középcsoportjában 11 találatig jutott. 2015 márciusában a Bátaszék elleni 10–0-s győzelem alkalmával nyolc gólt szerzett a megye egyes bajnokságban. 2016 tavaszán az NB II-es Balmazújváros játékosa volt kölcsönben. 2016 márciusában gólt lőtt a Vác ellen, ezzel azok közé a labdarúgók közé tartozik, akik a megyei másodosztálytól kezdve az élvonalig gólt szereztek minden bajnoki osztályban. 2016 nyarán a Dorogi FC vette kölcsön, ahol 27 bajnokin ötször volt eredményes a klub színeiben a 2016-2017-es NB II-es bajnokságban. 2017 májusában egy edzésen koponyaalapi törést szenvedett, így hosszabb kihagyás várt rá. A következő idény előtt a másodosztályú Sopronhoz került kölcsönbe. A folytatásban a Soroksár SC kötelekében, majd a Pakson játszott és az utóbbi másfél évet Csíkszeredában töltötte.
 
Távozóink is vannak, így búcsúzunk Kovács Ádám Tibortól, Laky Lászlótól, valamint második csapatunk tagjától Tóth Pétertől. Kovács Ádám 64 mérkőzésen keresztül segítette csapatunkat, melyeken öt alkalommal talált az ellenfelek kapujába. Laky kapus megyei, majd később NB3-as és első csapatunk keretében is bemutatkozhatott, míg Tóth Péter főképp második együttesünket segítette."
 
CSÁKVÁR
 
"Mint jeleztük, több játékosunkat is megkörnyékezték a téli szünetben olyan klubok, melyek magasabb célokért küzdenek a tavaszi folytatásban. A legnagyobb csábításnak a góllövő-listát 13 találattal vezető Takács Tamás volt kitéve. Hórihorgas centerünk sorsa tegnap estére eldőlt, Tomi a tavaszi idényben is csapatunkat erősíti és remélhetően góljai segítségével sikerül felzárkóznunk a középmezőnyhöz.
 
Mivel a január 31-i bajnoki rajt miatt rendkívül rövid a téli felkészülési idő, szombaton máris edzőmeccsen lép pályára csapatunk. Vendéglátónk az élvonalbeli Gyirmót vegyes-csapata lesz, az összecsapás 11 órakor kezdődik Győrben."
 
III. KERÜLET
 
"Tóth Kristóf távozik csapatunktól!
 
A csupaszív játékos tevékeny részese volt tavalyi NB III-as bajnoki címünknek, amivel örökre beírta magát Egyesületünk történelemkönyvébe. 
 
Köszönünk mindent Kris és sok sikert kívánunk további pályafutásodhoz!"
 
DOROG
 
"Tájékoztatjuk tisztelt szurkolóinkat, hogy klubunk szerződtette a Szombathelyi Haladás játékosát, Rácz Ferencet.
 
A 30 éves támadó támadó Szombathelyen nevelkedett, NB2-es tapasztalatokat gyűjtött Ajkán, Kozármislenyben és Mezőkövesden is, továbbá több, mint 60 alkalommal lépett pályára olyan NB1-es csapatokban, mint az MTK, a Pécs, a Balmazújváros és a Kisvárda, amely során 7-szer volt eredményes az első osztályban. Pályafutása dorogi folytatásához sok sikert kívánunk!"
 
SIÓFOK
 
"Csapatunkhoz nyáron érkezett Iváncsáról a támadó szekcióban bevethető Tóth Zoltán.
 
Zoli 8 alkalommal lépett pályára a Merkantil Bank NB II őszi szezonjában: egy alkalommal kezdő volt, 7-szer csereként állt be.
 
A tavaszi felkészülést a több játéklehetőség jegyében az NB III Közép csoportját vezető és feljutásra hajtó HR-RENT Kozármislenynél kezdte meg, és félévig kölcsönben szerepel majd a Baranya megyei együttesnél."
 
HALADÁS
 
"Korábbi horvát-magyar védőnk, Romic Danijel a napokban korábbi csapatában, Budafokra igazolt, mellette újabb két távozója van együttesünknek. Hegedűs Márk és Debreceni Zalán távozott – utóbbi kölcsönben, a több játéklehetőség reményében Nyíregyházára szerződött.
 
A 23 éves Hegedűs tavaly nyáron érkezett Újpestről Szombathelyre, hét bajnokin lépett pályára az ősszel – mindannyiszor csereként. A középpályás most távozott Szombathelyről. Debreceni pedig kétszer – szintén csereként – kapott lehetőséget az őszi szezonban. A 19 éves játékos tavasszal kölcsönben Nyíregyházán futballozik."
 
KECSKEMÉT
 
"Péntek délután első felkészülési mérkőzését játszotta a KTE HUFBAU, az ellenfél a harmadosztályú FC Dabas volt. A 2x60 perces találkozón két különböző sorral álltak fel a csapatok, szoros első félidő után a másodikban jött ki az osztályok közötti különbség.
 
Az első játékrész kecskeméti helyzetekkel kezdődött, először Lukács került ziccerbe, majd Nagy próbálkozott 16 méterről, de mindkét alkalommal hárítani tudott Hermány. Negyedóra elteltével a vendégek előtt is adódott egy sansz, de Maka fejesében már nem volt erő. Összességében kecskeméti dominancia jellemezte a meccset, de a Dabas kulturáltan állta a sarat. Szűk félóra elteltével Lukács lépett ki, majd emelni próbált, de egy visszafutó védő mentett a kapu torkából, majd nem sokkal ezután Nagy fejelt kapufát. A 35. percben megtört a jég, Grünvald robogott az alapvonalig a bal oldalon, lapos beadását aztán Tóth Barna pöckölte a rövid alsóba öt méterről (1-0). A folytatásban is akadt hazai sansz, de újabb gólt már nem sikerült szerezni, majd közvetlenül a lefújás előtt Rjasko szabálytalansága után büntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest Busa váltotta gólra (1-1).
 
Szünetben mindkét oldalon jött a sorcsere, több fiatal is lehetőséget kapott Szabó Istvántól. Érezhető volt, hogy a Dabas ebben az összeállításban már sebezhetőbb, tíz perc elteltével egy szöglet után Gál meg is szerezte a vezetést (2-1). A folytatásban is a pontrúgásokkal gyűlt meg a vendégek baja, Szuhodovszki minden sarokrúgása életveszélyes volt. A 78. percben Szalai József még a kapufára csúsztatott, de a kipattanót közelről Tóth Dániel bólintotta be estében (3-1), majd 94. percben ismét ő robbant be a legjobb ütemben (4-1). 100 perc elteltével jött az ötödik gól is, Szalai és Katona kényszerítőzött egy ellentámadás végén, majd utóbbi ballal a bal alsóba lőtt (5-1). A Dabasnak is akadt lehetősége a hajrában, de Kersák megfogta Szabó ziccerét, majd a végén Tóth újabb fejesével kialakult a 6-1-es végeredmény.  
 
KTE HUFBAU – FC Dabas 6-1 (1-1)
Felkészülési mérkőzés
KTE (1. félidő): Varga B. – Buna, Szabó A., Rjasko, Szalai G., Grünvald – Nagy K., Vágó, Bartha – Lukács D., Tóth B.
KTE (2. félidő): Kersák – Hatvani, Győri Á., Gál, Farkas I., Madarász – Szuhodovszki, Marsa, Katona – Szalai J., Tóth D.
Gól: Tóth D. (3.), Tóth B., Gál, Katona ill. Busa
 
Szabó István: Szeretném megköszönni a Dabasnak, hogy elvállalták ezt a mérkőzést, mert nagyon nehéz az első hétre, főleg péntekre edzőpartnert találni. Kilenc edzés után jött ez a mérkőzés, délelőtt még a konditeremben dolgoztak a srácok. Tudtuk, hogy fáradtabbak lesznek, de ennek ellenére az őszi játékot láttam visszaköszönni az első félidőben. A játékosok kombinatívan, gyorsan próbáltak futballozni, ezt nem mindig tette lehetővé az ellenfél masszív védekezése és a pálya sem. Szép gól lőttünk, sok helyzetet alakítottunk ki, de érthető, hogy ebben az időszakban még több a hiba. Nem az eredménnyel foglalkoztunk, a lényeg az volt, hogy mindenki megkapja a megfelelő terhelést. A második félidő is ebben a szisztémában zajlott. Farkas Istvánt nem szerződtettük újra, de akadnak még sérültek és betegek, így ma tudott nekünk segíteni, hiszen velünk dolgozik nap mint nap, és mindenkinek ugyanannyi időt akartunk adni. Ekkor már ellenfelünk is inkább a második sorával játszott, kiütközött így a különbség, de ekkor is a terhelés volt a fő szempont. Örülök, hogy füves pályán játszhattunk, mert nem biztos, hogy erre a jövő héten is lehetőségünk lesz, noha a bajnokságban ott kell majd. A heti munkával is elégedett vagyok, mert a mérések azt mutatják, hogy jól dolgoznak a játékosok. Bízunk benne, hogy a betegségek és a sérülések elkerülik a csapatot a folytatásban, jövő héten nyolc edzés mellett mérkőzések várnak ránk, így újabb tartalmas időszak előtt állunk."
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 11. 26. 10:37

Honvéd: a vezetőedző útja a kezdetektől Kispestig - videó

Dean Klafuric mesélt a pályafutásáról.
2022. 11. 26. 09:54

Két legendáját köszöntötte a Vidi - videó

Mezzel is megajándékozták őket.
2022. 11. 26. 09:04

DVTK: „Rebrovnál tapasztaltam Kuznyecovéhoz hasonló szemléletet”

Interjú Gera Dániellel.
2022. 11. 26. 06:32

Szombati foci: pályán Laidouniék, meccs az NB II-ben és az NB III-ban

Folytatódik a vb is.
2022. 11. 25. 21:06

Idegenben a DVTK és az MTK, otthon a Pécs - program

Felsőházi rangadóval indul a forduló.
2022. 11. 24. 21:18

Először nyilatkozott magyarul a DVTK kapusa - videó

A titokról is beszélt.
2022. 11. 25. 21:17

Csúcsrangadó Tatabányán, otthon Urbánék, idegenben Horváthék - program

Hazai pályán javíthat a Kerület.
2022. 11. 24. 21:39

Változott egy hétvégi meccs helyszíne

Zsinórban harmadszor játszik otthon a Tiszafüred.
2022. 11. 25. 22:24

Profi szerződést kapott az MTK ifi BL-ben is remeklő tehetsége

A klubigazgató nyilatkozott róla.
2022. 11. 25. 20:48

Románia: kevesli a Vidi ajánlatát a bukaresti tulajdonos?

Konkrét összegről is szó van.
2022. 11. 23. 18:14

A Nyíregyháza rossz, a Csákvár pedig jó hírekről számolt be

Hivatalos bejelentések.
2022. 11. 22. 17:56

A DVTK és a Nyíregyháza is pénzbüntetést kapott

Lecsapott a Fegyelmi Bizottság.
2022. 11. 23. 19:08

III. Kerület: nem számíthat a közönségkedvencre Aczél Zoltán

Nagyobb a baj a vártnál.
2022. 11. 22. 19:49

Eltiltották az Újpest egykori vezetőedzőjét

A lila-fehérek játékosa kemény büntetést kapott.
2022. 11. 25. 19:57

Európa-liga: a legjobbak közé került a Fradi egyik meccse

Szavazni is lehet.
2022. 11. 25. 18:29

A legendás 6:3 évfordulója: együtt emlékeztek a magyar foci nagyjai

A Magyar Labdarúgás Napján gyűltek össze.
2022. 11. 25. 17:20

RB Leipzig: Szoboszlai ismét remekelt - videó

A csapata is megállíthatatlan volt.
2022. 11. 25. 15:54

Nyolc éve bútort pakolt, 32 évesen magyar válogatott kapus lett

23 évesen még NB III-as játékos volt Szappanos Péter, aki aztán egyszer csak bekerült Csank János híres füzetébe.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVTK37
2PMFC33
3MTK Budapest31
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia31
5Gyirmót FC Győr30
6Soroksár SC26
7Aqvital FC Csákvár24
8ETO FC Győr23
9Szombathelyi Haladás23
10BFC Siófok23
11FC Ajka22
12Nyíregyháza Spartacus FC21
13Credobus Mosonmagyaróvár21
14Szentlőrinc20
15Tiszakécskei LC19
16Kolorcity Kazincbarcika SC19
17Budafoki MTE18
18Békéscsaba 1912 Előre17
19HR-Rent Kozármisleny15
20Dorogi FC13
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!