Eldőlt az NB II-es gólkirályjelölt sorsa, erősített a Békéscsaba és a Dorog - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Eldőlt az NB II-es gólkirályjelölt sorsa, erősített a Békéscsaba és a Dorog

Bíró Ádám - 2022. January 07. Friday 19:30
Távozókat jelentett be a Haladás, a Siófok és a Kerület.
Kép forrása: dorogifc.hu
BÉKÉSCSABA:
 
"Első osztályú múlttal rendelkező, tapasztalt, a bal oldalon bevethető játékost igazolt a Békéscsaba 1912 Előre Bor Dávid Ferenc személyében.
 
Bor Dávid 2014. június 1-én a Ferencváros ellen mutatkozott be a magyar élvonalban. Novemberben a Lombard Pápa ellen 3–0-ra megnyert találkozón szerezte első gólját az első osztályban. A 2014-2015-ös szezonban 26 meccsen 51 gólt szerzett a Paks második csapatában a Tolna megyei első osztályban és ezzel gólkirályi címet szerzett, míg a 2015-2016-os bajnokság őszi idényében az NB III Középcsoportjában 11 találatig jutott. 2015 márciusában a Bátaszék elleni 10–0-s győzelem alkalmával nyolc gólt szerzett a megye egyes bajnokságban. 2016 tavaszán az NB II-es Balmazújváros játékosa volt kölcsönben. 2016 márciusában gólt lőtt a Vác ellen, ezzel azok közé a labdarúgók közé tartozik, akik a megyei másodosztálytól kezdve az élvonalig gólt szereztek minden bajnoki osztályban. 2016 nyarán a Dorogi FC vette kölcsön, ahol 27 bajnokin ötször volt eredményes a klub színeiben a 2016-2017-es NB II-es bajnokságban. 2017 májusában egy edzésen koponyaalapi törést szenvedett, így hosszabb kihagyás várt rá. A következő idény előtt a másodosztályú Sopronhoz került kölcsönbe. A folytatásban a Soroksár SC kötelekében, majd a Pakson játszott és az utóbbi másfél évet Csíkszeredában töltötte.
 
Távozóink is vannak, így búcsúzunk Kovács Ádám Tibortól, Laky Lászlótól, valamint második csapatunk tagjától Tóth Pétertől. Kovács Ádám 64 mérkőzésen keresztül segítette csapatunkat, melyeken öt alkalommal talált az ellenfelek kapujába. Laky kapus megyei, majd később NB3-as és első csapatunk keretében is bemutatkozhatott, míg Tóth Péter főképp második együttesünket segítette."
 
CSÁKVÁR
 
"Mint jeleztük, több játékosunkat is megkörnyékezték a téli szünetben olyan klubok, melyek magasabb célokért küzdenek a tavaszi folytatásban. A legnagyobb csábításnak a góllövő-listát 13 találattal vezető Takács Tamás volt kitéve. Hórihorgas centerünk sorsa tegnap estére eldőlt, Tomi a tavaszi idényben is csapatunkat erősíti és remélhetően góljai segítségével sikerül felzárkóznunk a középmezőnyhöz.
 
Mivel a január 31-i bajnoki rajt miatt rendkívül rövid a téli felkészülési idő, szombaton máris edzőmeccsen lép pályára csapatunk. Vendéglátónk az élvonalbeli Gyirmót vegyes-csapata lesz, az összecsapás 11 órakor kezdődik Győrben."
 
III. KERÜLET
 
"Tóth Kristóf távozik csapatunktól!
 
A csupaszív játékos tevékeny részese volt tavalyi NB III-as bajnoki címünknek, amivel örökre beírta magát Egyesületünk történelemkönyvébe. 
 
Köszönünk mindent Kris és sok sikert kívánunk további pályafutásodhoz!"
 
DOROG
 
"Tájékoztatjuk tisztelt szurkolóinkat, hogy klubunk szerződtette a Szombathelyi Haladás játékosát, Rácz Ferencet.
 
A 30 éves támadó támadó Szombathelyen nevelkedett, NB2-es tapasztalatokat gyűjtött Ajkán, Kozármislenyben és Mezőkövesden is, továbbá több, mint 60 alkalommal lépett pályára olyan NB1-es csapatokban, mint az MTK, a Pécs, a Balmazújváros és a Kisvárda, amely során 7-szer volt eredményes az első osztályban. Pályafutása dorogi folytatásához sok sikert kívánunk!"
 
SIÓFOK
 
"Csapatunkhoz nyáron érkezett Iváncsáról a támadó szekcióban bevethető Tóth Zoltán.
 
Zoli 8 alkalommal lépett pályára a Merkantil Bank NB II őszi szezonjában: egy alkalommal kezdő volt, 7-szer csereként állt be.
 
A tavaszi felkészülést a több játéklehetőség jegyében az NB III Közép csoportját vezető és feljutásra hajtó HR-RENT Kozármislenynél kezdte meg, és félévig kölcsönben szerepel majd a Baranya megyei együttesnél."
 
HALADÁS
 
"Korábbi horvát-magyar védőnk, Romic Danijel a napokban korábbi csapatában, Budafokra igazolt, mellette újabb két távozója van együttesünknek. Hegedűs Márk és Debreceni Zalán távozott – utóbbi kölcsönben, a több játéklehetőség reményében Nyíregyházára szerződött.
 
A 23 éves Hegedűs tavaly nyáron érkezett Újpestről Szombathelyre, hét bajnokin lépett pályára az ősszel – mindannyiszor csereként. A középpályás most távozott Szombathelyről. Debreceni pedig kétszer – szintén csereként – kapott lehetőséget az őszi szezonban. A 19 éves játékos tavasszal kölcsönben Nyíregyházán futballozik."
 
KECSKEMÉT
 
"Péntek délután első felkészülési mérkőzését játszotta a KTE HUFBAU, az ellenfél a harmadosztályú FC Dabas volt. A 2x60 perces találkozón két különböző sorral álltak fel a csapatok, szoros első félidő után a másodikban jött ki az osztályok közötti különbség.
 
Az első játékrész kecskeméti helyzetekkel kezdődött, először Lukács került ziccerbe, majd Nagy próbálkozott 16 méterről, de mindkét alkalommal hárítani tudott Hermány. Negyedóra elteltével a vendégek előtt is adódott egy sansz, de Maka fejesében már nem volt erő. Összességében kecskeméti dominancia jellemezte a meccset, de a Dabas kulturáltan állta a sarat. Szűk félóra elteltével Lukács lépett ki, majd emelni próbált, de egy visszafutó védő mentett a kapu torkából, majd nem sokkal ezután Nagy fejelt kapufát. A 35. percben megtört a jég, Grünvald robogott az alapvonalig a bal oldalon, lapos beadását aztán Tóth Barna pöckölte a rövid alsóba öt méterről (1-0). A folytatásban is akadt hazai sansz, de újabb gólt már nem sikerült szerezni, majd közvetlenül a lefújás előtt Rjasko szabálytalansága után büntetőt ítélt a játékvezető. A tizenegyest Busa váltotta gólra (1-1).
 
Szünetben mindkét oldalon jött a sorcsere, több fiatal is lehetőséget kapott Szabó Istvántól. Érezhető volt, hogy a Dabas ebben az összeállításban már sebezhetőbb, tíz perc elteltével egy szöglet után Gál meg is szerezte a vezetést (2-1). A folytatásban is a pontrúgásokkal gyűlt meg a vendégek baja, Szuhodovszki minden sarokrúgása életveszélyes volt. A 78. percben Szalai József még a kapufára csúsztatott, de a kipattanót közelről Tóth Dániel bólintotta be estében (3-1), majd 94. percben ismét ő robbant be a legjobb ütemben (4-1). 100 perc elteltével jött az ötödik gól is, Szalai és Katona kényszerítőzött egy ellentámadás végén, majd utóbbi ballal a bal alsóba lőtt (5-1). A Dabasnak is akadt lehetősége a hajrában, de Kersák megfogta Szabó ziccerét, majd a végén Tóth újabb fejesével kialakult a 6-1-es végeredmény.  
 
KTE HUFBAU – FC Dabas 6-1 (1-1)
Felkészülési mérkőzés
KTE (1. félidő): Varga B. – Buna, Szabó A., Rjasko, Szalai G., Grünvald – Nagy K., Vágó, Bartha – Lukács D., Tóth B.
KTE (2. félidő): Kersák – Hatvani, Győri Á., Gál, Farkas I., Madarász – Szuhodovszki, Marsa, Katona – Szalai J., Tóth D.
Gól: Tóth D. (3.), Tóth B., Gál, Katona ill. Busa
 
Szabó István: Szeretném megköszönni a Dabasnak, hogy elvállalták ezt a mérkőzést, mert nagyon nehéz az első hétre, főleg péntekre edzőpartnert találni. Kilenc edzés után jött ez a mérkőzés, délelőtt még a konditeremben dolgoztak a srácok. Tudtuk, hogy fáradtabbak lesznek, de ennek ellenére az őszi játékot láttam visszaköszönni az első félidőben. A játékosok kombinatívan, gyorsan próbáltak futballozni, ezt nem mindig tette lehetővé az ellenfél masszív védekezése és a pálya sem. Szép gól lőttünk, sok helyzetet alakítottunk ki, de érthető, hogy ebben az időszakban még több a hiba. Nem az eredménnyel foglalkoztunk, a lényeg az volt, hogy mindenki megkapja a megfelelő terhelést. A második félidő is ebben a szisztémában zajlott. Farkas Istvánt nem szerződtettük újra, de akadnak még sérültek és betegek, így ma tudott nekünk segíteni, hiszen velünk dolgozik nap mint nap, és mindenkinek ugyanannyi időt akartunk adni. Ekkor már ellenfelünk is inkább a második sorával játszott, kiütközött így a különbség, de ekkor is a terhelés volt a fő szempont. Örülök, hogy füves pályán játszhattunk, mert nem biztos, hogy erre a jövő héten is lehetőségünk lesz, noha a bajnokságban ott kell majd. A heti munkával is elégedett vagyok, mert a mérések azt mutatják, hogy jól dolgoznak a játékosok. Bízunk benne, hogy a betegségek és a sérülések elkerülik a csapatot a folytatásban, jövő héten nyolc edzés mellett mérkőzések várnak ránk, így újabb tartalmas időszak előtt állunk."
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 01. 24. 12:14

Honvéd: látszik, ha egy csapat eddig megúszta a koronavírust – videó

Figyelem a túlterhelés ellen.
2022. 01. 24. 09:25

Willi Orbán: Fejlődnünk kell!

Hiába a fontos győzelem, tovább kell javulniuk.
2022. 01. 24. 08:57

Afrika-kupa: nagyon kemémy meccsre készülhet a Vidi védője is

Másodjára lehetnek ennyire büszkék.
2022. 01. 24. 07:17

Vidi: az U21-es válogatott csapatkapitányát kérdezték

Méghozzá a felkészülésről és a céljairól.
2022. 01. 24. 11:32

DVTK: eltitkolt edzőmeccs, rengeteg hiányzó

Kondás Elemérnek váltania kellett.
2022. 01. 24. 11:06

Budafok: meggyőző volt a tesztelésen a Hamburgban nevelkedett csatár

Vezetőedző nélkül az edzőtábor elején.
2022. 01. 24. 12:02

Fordulatos meccsen nyert Fehérváron a Paks - reakció

Potyogtak a gólok!
2022. 01. 24. 11:51

Kanta Józsefék ifjabb Albert Flóriánék ellen nyertek idén először – reakció

Látni kell, mikben kell javítani.
2022. 01. 24. 06:32

Hétfői foci: Gyurcsóék Novothnyék ellen, pályán a Sepsi

Langékra hazai bajnoki vár.
2022. 01. 24. 03:33

Afrika: így juthatnak ki a vb-re a Fradi játékosai

Megvolt a sorsolás.
2022. 01. 23. 17:23

Súlyos vereséggel indított Huszti volt társa

A győztes reakciója.
2022. 01. 23. 12:12

Utolsó percben verte meg a Szeged az orosz élvonalbeli ellenfelét - videó, reakció

Hátrányból fordítottak.
2022. 01. 23. 17:58

Aczél Zoltánék nagyon gyenge játékkal verték az NB II-es ellenfelüket

Őszinte értékelés.
2022. 01. 23. 12:21

Sándor Tamásék duplán örülhetnek a debreceni rangadó után

Bizonyíthattak a helyi fiatalok.
2022. 01. 24. 00:07

Honvéd: akadt olyan edzés, ahol csak kilencen voltak

Megtépázta őket a koronavírus.
2022. 01. 23. 22:29

23 évesen elhunyt az UTE-ban és a Vasasban is megforduló játékos

Nyugodjon békében!
2022. 01. 23. 21:33

Kisvárda: sikerrel debütáltak az új edzők

Mind a ketten.
2022. 01. 23. 20:44

Alig tudott valamit a csapatról: a Gyirmót új igazolásának vallomása

Nem szeretne arról beszélni, milyen játékos.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVTK42
2Vasas FC41
3Kecskeméti TE HUFBAU38
4Szombathelyi Haladás37
5Szeged-Csanád Grosics Akadémia35
6WKW ETO FC Győr32
7Dorogi FC30
8BFC Siófok30
9Nyíregyháza Spartacus FC27
10PMFC26
11FC Ajka24
12Szentlőrinc24
13Békéscsaba 1912 Előre21
14Soroksár SC20
15III. Ker. TVE20
16Aqvital FC Csákvár20
17Budaörs20
18Budafoki MTE19
19Szolnoki MÁV FC19
20Tiszakécskei LC15
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!