Eldőlt Priskin sorsa, edzőváltás Pécsen - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Eldőlt Priskin sorsa, edzőváltás Pécsen

NB2.hu - 2022. June 08. Wednesday 18:07
Távozókról számolt be a Csákvár.
Kép forrása: pmfc.hu
A GYŐR KÖZLEMÉNYE:
 
"Újabb egy évvel meghosszabbította nyáron lejáró szerződését csapatkapitányunk, Priskin Tamás, így a következő szezonban is az ETO-t erősíti a kiváló, rutinos támadó.
 
Az ETO FC csapatkapitánya, rutinos támadója, Priskin Tamás egy évvel, 2023. június 30-ig meghosszabbította nyáron lejáró szerződését, így a következő szezonban is csapatunkat erősíti. Priskin az előző szezonban több mérkőzést is kihagyott sérülés miatt, ám a bajnokság végére újra eredményesen játszott, több fontos gólt is szerzett, amivel szépen sikerült lezárni a pontvadászatot. A kiváló támadó örül, hogy sikerült megállapodnia a klubbal, reméli, hogy a góljai mellett a fiatalokat is tudja segíteni tapasztalatával.
 
- Nem volt kérdés számomra, hogy a klubál szeretnék maradni, hiszen nekem az ETO a második otthonom, úgyhogy nagyon örülök, hogy sikerült mindenben megállapodnunk, és jövőre is itt tudok maradni – mondta Priskin Tamás. – Továbbra is segítségére akarok lenni a csapatnak a pályán, és a pályán kívül egyaránt."
 
A PÉCS BEJELENTÉSE:
 
"Vas László távozik klubunktól
 
A szakember 2018 októbere óta irányította vezetőedzőként felnőtt labdarúgócsapatunkat, akinek a most lejáró szerződését a vezetőség nem hosszabbítja meg.
 
Első megbízatása a 2018/19-es őszi idény utolsó hat mérkőzésére szólt, míg a teljes szezon végére a vezetésével elért 11. hellyel a csapatnak sikerült megőriznie a tagságát az osztályban.
 
A 2019/20-as évadban 15 győzelem, 3 döntetlen és csupán 1 vereséggel a PMFC a harmadosztályú pontvadászat élén állt, amikor a járványhelyzet miatt félbeszakadt a bajnokság. Bár végül nem hirdettek aranyérmest, feljutottunk a másodosztályba.
 
A 2020/21-es idényben újonc létünkre az NB II-es tagság megőrzése volt a fő cél, amelyet bőven túlteljesített a Vas László edzette PMFC felnőtt csapata, hiszen minden várakozást felülmúlva negyedikként zártunk. A nemrég befejeződött 2021/22-es idényünket pedig a 11. pozícióban végeztük.
 
Vas Lászlónak szívből köszönjük az elmúlt években végzett munkáját, további pályafutáshoz pedig nagyon sok sikert kívánunk! Az új vezetőedző személyét a PMFC vezetősége hamarosan a saját felületein fogja megnevezni.
 
Vas László: – Mindenekelőtt szeretném megköszönni a PMFC vezetőségének a bizalmat! Az elmúlt közel négy év alatt próbáltam minden tudásommal meghálálni a lehetőséget, és a kitűzött szakmai elvárásokat teljesíteni. A tavalyi, szezonvégi negyedik helyezésünk azt mutatta, hogy ezt időnként sikerült túlszárnyalnunk is. Anno a székfoglalómkor egyik fő célomként hangzott el, hogy a nézőket közös és kemény munkával visszacsalogassuk a stadionba, mert a futball nélkülük semmit sem ér. Örömömre szolgált, hogy időnként akár 4-5000 ezer ember is szurkolt a stadionunkban a pécsi színekért. Nagy eredménynek tartom azt is, hogy megyei és NB III-as játékosokkal lépésről lépésre fejlődtünk, osztályt tudtunk váltani, és meghatározó csapata lettünk az NB II-nek. Fontosnak tartottam emellett a helyi kötődésű fiatalok tudatos beépítését. Külön kiemelném a stábom munkáját is, valamint a klubban a pécsi labdarúgásért dolgozó valamennyi ember segítségét. Szívből kívánom a PMFC-nek, és népes szurkolótáborának, hogy mihamarabb az őket megillető helyére kerüljenek vissza. Ehhez kívánok a továbbiakban sok sikert a klubnak. Hajrá, Munkás!"
 
A CSÁKVÁR HÍRE:
 
"Bár az átigazolási időszak hivatalosan csak június 15-én kezdődik, azért egyre több hír lát napvilágot a lehetséges klubcserékről.
 
Mint köztudott, csapatunk keretében jó néhány olyan játékos volt található a tavaszi idényben, aki csupán kölcsönben szerepelt Csákváron. Ha el is tekintünk a Puskás Akadémiától érkezett fiataloktól – akiknek sorsa majd június második felében dől el -, több labdarúgó már kénytelen volt búcsút inteni klubunknak. Torvund Alexandernek és Derekas Zoltánnak vissza kell térnie Mezőkövesdre, Karacs Dánielnek Gyirmótra és elköszönt Makrai Gábor is. Hogy miként alakul az ő pályafutásuk, az az elkövetkező hetek tárgyalásaitól függ, de mint Tóth Balázs vezetőedző fogalmazott évértékelőjében, szeretné egyben tartani a keretet."
 
A BUDAFOK BESZÁMOLÓJA:
 
"Pacsi Bálint, a Budafoki LC utánpótlás szakmai igazgatója hétfőn kezdte meg Madridban a Futball Coaching Evolution által szervezett 5 napos tanfolyamot.
 
A szakember honlapunknak elárulta, a kurzus a taktikai alapelvek kialakitásának módszertani lépéseibe vezeti be a résztvevőket.
 
Akik kedden egésznapos módszertani előadásokat hallgathattak meg a spanyol bajnok és Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid edzőinek előadásában a klub edzőkozpontjában, csütörtökön pedig az Atlético Madrid edzőkozpontjába látogatnak majd el, ahol a matracosok trénereitől tanulhatnak.
 
"Az utazásom célja, hogy megismerjem a legújabb módszereket, amelyek segítségével fejleszthetem a budafoki és a magyar edzőket, ezáltal a budafoki utánpótlás játékosokat is. Jobb játékosokhoz jobb nevelőedzők szükségesek, szeretek tanulni és fejlődni, itt pedig minden adott hozzá."
 
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 09. 27. 00:12

Marco Rossi bejelentette Dzsudzsák búcsúmeccsét a válogatottól

Igaznak bizonyultak az előzetes hírek.
2022. 09. 26. 23:57

Magyarország-Olaszország: Marco Rossit dicsérte az olaszok kapitánya - reakció

Köszönetet mondott a magyar szurkolóknak.
2022. 09. 26. 23:51

Magyarország-Olaszország: köszönet a búcsúzónak, világszínvonal az olaszoknál - reakciók

Értékeltek a főszereplők.
2022. 09. 26. 23:43

Magyarország-Olaszország: Marco Rossi és a magyar szív - reakció

Köszönet, vágyak és örömök.
2022. 09. 26. 18:19

MTK: küzdelem a mellrák ellen - nagyon szép gesztus

Hivatalos bejelentés.
2022. 09. 26. 11:30

Csákvár: a Puskás Akadémiától érkezett szakember - reakció

Változás a szakmai stábban.
2022. 09. 26. 18:16

Puskás Akadémia: az elhunyt stábtag emlékéért játszottak

Üzentek a játékosok.
2022. 09. 26. 14:02

Puskás Akadémia-Érd: kiakadt az érdi edző - reakció

Célkeresztben a játékvezető.
2022. 09. 26. 23:05

Magyarország-Olaszország: Szalai Ádám iszonyatos csalódottsága - reakció

Hozzá méltó, őszinte nyilatkozattal búcsúzott.
2022. 09. 26. 23:01

Anglia-Németország: csalódott nemzetek összecsapása

Potyogtak a gólok.
2022. 09. 25. 17:46

Enyhített az MLSZ a négy meccsre eltiltott játékos ügyében

Már ott lehet az MTK-ETO-n.
2022. 09. 25. 14:26

ETO: öt és fél év után távozott a 157 tétmeccsen játszó csatár

Hivatalos bejelentés.
2022. 09. 25. 18:22

Parádézott a Dunaújváros, a DEAC és a Karcag - eredmények, tabellák

Veretlen maradt az Iváncsa és a BVSC-Zugló is.
2022. 09. 25. 14:05

Baloteli betalált, előnyből kapott ki a Loki és az ETO - eredmények, tabellák

A Puskás Akadémia nyerte a forduló rangadóját.
2022. 09. 26. 22:51

Magyarország-Olaszország: kimaradó ziccerek, Szalai Ádám búcsúja

Az olaszok végeztek a csoport élén. 
2022. 09. 26. 21:11

Vidi: szurkolói busz indul a megyei rangadóra

Fontos információkat közölt a klub.
2022. 09. 26. 20:13

Magyarország-Olaszország: élő közvetítés

MINDÖRÖKKÉ MAGYARORSZÁG!
2022. 09. 26. 19:38

Magyarország-Olaszország: megvannak a kezdőcsapatok!

Változtatott Marco Rossi.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1MTK Budapest19
2Gyirmót FC Győr16
3PMFC16
4DVTK15
5Kolorcity Kazincbarcika SC15
6ETO FC Győr13
7Soroksár SC13
8Szeged-Csanád Grosics Akadémia12
9FC Ajka11
10Tiszakécskei LC11
11BFC Siófok11
12Szentlőrinc10
13Békéscsaba 1912 Előre9
14Szombathelyi Haladás9
15Nyíregyháza Spartacus FC8
16Aqvital FC Csákvár7
17Budafoki MTE7
18Dorogi FC6
19Credobus Mosonmagyaróvár5
20HR-Rent Kozármisleny4
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!