Élvonalból igazolt a Szpari, hosszabbítók Siófokon, visszatérő Lőrincen - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Élvonalból igazolt a Szpari, hosszabbítók Siófokon, visszatérő Lőrincen

Juhász Gergely - 2021. June 22. Tuesday 11:11
Megvan az Ajka első igazolása.
Kép forrása: Nyíregyháza/Facebook
NYÍREGYHÁZA
 
,,AZ ÉLVONALBÓL ÉRKEZETT JÁTÉKOS
 
Vass Patrikot szerződtette a Nyíregyháza Spartacus. 
 
Újabb játékossal kötött szerződést a Nyíregyháza Spartacus. Vass Patrik Zalaegerszegről érkezik a Szparihoz. A 28 éves támadóként és középpályásként is bevethető labdarúgó az előző idényben 22 élvonalbeli mérkőzésen lépett pályára, 12 alkalommal kezdőként. Korábban volt NB-II-es bajnok a Gyirmóttal, 2017-2020 között pedig az MTK színeiben 17 gólt szerzett. Vass Patrikkal három éves szerződést kötött a Nyíregyháza Spartacus."
 
,,ÚJABB SAJÁT NEVELÉS KAPOTT SZERZŐDÉST
 
Sztankó Dávid három évre írt alá a Szparihoz. 
 
Újabb fiatal, saját nevelésű játékossal kötött szerződést a Nyíregyháza Spartacus. Sztankó Dávid már bemutatkozhatott az NB-II-ben, az elmúlt idényben három alkalommal lépett pályára a felnőtt együttesben, de játszott a Bozsik Akadémia U19-es csapatában és a Szpari II-ben is. Összesen 42 találkozón jutott szerephez a 2020/2021-es idényben, és főként az előkészítésekben jeleskedett. A 18 éves, tehetséges támadó középpályással 2024. nyaráig szóló kontraktust írt alá a Szpari."
 
SIÓFOK
 
,,MEGKEZDŐDÖTT A MUNKA, EDZÉSBE ÁLLTAK JÁTÉKOSAINK!
 
A felkészülés a mai napon kezdetét vette a Merkantil Bank NB II 2021/2022-es idényére: a futógyakorlatok, tesztek mellett előkerült a labda is. 7 mérkőzés szerepel a tervek között. Ellenfeleink várhatóan a Budafok, a ZTE, az Iváncsa, a PMFC, a Haladás és a szlovén NK Nafta Lendava lesznek, illetve egy találkozó még szervezés alatt van.
 
A nyári átigazolási időszakban minden bizonnyal lesz mozgás a játékoskeretben.
 
Jó hír, hogy aláírt és újabb 1 évet a BFC Siófok színeiben fog játszani Polényi Gábor, Kecskés Tamás, Nikházi Márk és Deutsch Bence.
 
Távozik Gaál Bálint, Tömösvári Bálint, Tajthy Tamás és Izing Martin, velük nem hosszabbít klubunk szerződést. További pályafutásukhoz és a magánéletben is sok sikert kívánunk nekik!
 
A szakmai stábban is van változás: erőnléti edzőnk Ferenczi István az NB I-es ZTE-nél folytatja a munkát. Köszönetet mondunk az elmúlt 1 évért Pistának is, és minden jót kívánunk!
 
A csapattal kapcsolatos híreket folyamatosan frissíteni fogjuk."
 
AJKA
 
,,Kaposvárról érkezik nyári első szerzeményünk, hiszen Szarka Ákos 2 éves szerződést írt alá klubunkkal.
 
Szarka  első magyarországi klubja a Diósgyőr volt, később Gyirmóton, majd Kaposváron is megfordult új csatárunk.  Eddigi magyarországi karrierje alatt 114 mérkőzésen 40 alkalommal volt eredményes, a 2018/19-es NB II-es szezonban 19 góllal a második lett a góllövőlistán.
 
Hajrá Ajka! Együtt a város!"
 
SZENTLŐRINC
 
,,Rutinos belső védőt szerződtetett NB II-es felnőtt csapatunk, akit nem kell bemutatni senkinek Szentlőrincen: Tamás László évekig játszott nálunk, csupa szép emléket őriz ebből az időszakból, s most nagy örömmel tért vissza hozzánk.
 
Férfiasabb az arc, mint tíz évvel ezelőtt, de a mosoly a régi. Tamás László régi ismerősként tért vissza Szentlőrincre, ahol annak idején elkezdte felnőtt pályafutását. A PMFC-ben nevelkedett, onnan került hozzánk, majd következett egy ausztriai kitérő, aztán a Vasas, a Siófok, a Balmazújváros, a Haladás és a Szolnok játékosa volt. A 33 éves belső védő a Balmazújváros és a Haladás színeiben 50-szer szerepelt az élvonalban, előbbi csapattal, továbbá a Vasassal feljutott a második vonalból az NB I-be, a Szentlőrincben pedig 2007 és 2012 között 148 alkalommal lépett pályára.
 
– Szerintem tíz perc alatt megegyeztünk… Csupa szép emlék köt a Szentlőrinchez, az öt év alatt négyszer végeztünk a dobogón, nyertünk két bajnokságot, egyszer ezüst-, egyszer pedig bronzérmesek lettünk – emlékezett vissza Tamás László. – Tavaly is szóba került, hogy visszajövök, de addigra már megígértem a Szolnoknak, hogy hosszabbítok. Idén azonban eldöntöttük a családdal, hogy közelebb költözünk a szüleimhez, akik Tolna megyében laknak. Szerettünk volna hazajönni a két gyerekünkkel, a hatéves Lottival és a kétesztendős Mironnal, úgyhogy nagyon örültem, hogy a Szentlőrinc továbbra is számított rám. Motivált vagyok, szeretnék egyénileg jó szezont futni, és bízom benne, hogy a csapat mielőbb kiharcolja a bentmaradást, hogy aztán a továbbiakban felszabadultan, nyugodtan futballozhassunk!
 
Felnőtt csapatunk az előző szezonban úgy vívta ki a bentmaradást az NB II-ben, hogy a keret túlnyomó többségét fiatal játékosok alkották. Nem kérdés, nagy szükségünk van az olyan rutinos, magasabb osztályt is megjárt futballistára, mint Tamás László.
 
– Ő most hazatért hozzánk! – fogalmazott sportszakmai igazgatónk, Fekete Tivadar. – Nyugodtan mondhatom, olyan játékos, aki az edzők álma: akárhol futballozott, mindig stabil, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, ráadásul egy nagyon jó személyiség, igazi csapatember. Tőlünk indult a felnőtt karrierje, amely aztán a későbbiekben nagyon szép ívet írt le. Megfordult az NB I-ben is, megvan a kellő rutinja, tapasztalata ahhoz, hogy az egyik vezéregyéniségünk legyen. Biztos vagyok benne, hogy fiatal csapatunknak mind a pályán, mind azon kívül nagy segítségére lesz!
 
Sok sikert újra szentlőrinci színekben, Laci!"
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 05. 23. 12:56

Csak a gólkirály nem jutott fel a Kecskeméttel - reakció

Elárulta a siker titkát is.
2022. 05. 23. 12:04

Az utolsó szalmaszálba kapaszkodhat a Hertha - reakció

Dárdai Márton nélkül.
2022. 05. 23. 12:01

Hírek az olasz-magyar, az angol-magyar és a német-magyar jegyeiről

A legújabb fejlemények.
2022. 05. 23. 11:49

DVSC: újabb gyászhír

11 gólt lőtt a Loki játékosaként a csatár.
2022. 05. 23. 10:58

Kiesett a Szolnok a Budaörs és a III. Kerület – reakciók

Szomorúan értékeltek a szakvezetők.
2022. 05. 23. 10:19

Pintér Attila távozik – részletek

Hivatalos bejelentés.
2022. 05. 23. 13:03

Úgy kezdett a Barcika, ahogyan egy listavezetőnek kell - reakció

Közel a 100 pont!
2022. 05. 22. 19:36

Eldőltek a dobogós kérdések, megvannak a kiesők - eredmények, tabellák

Nem hibáztak a bajnokok.
2022. 05. 23. 10:39

Bajnokok Ligája: újabb fejlemények az FTC lehetséges ellenfeleiről

Még azért nem végleges a lista.
2022. 05. 23. 10:22

Drámaian indult a Vasas utolsó meccse – reakció

Eddig egy dolog lehet biztos az átigazolásokkal kapcsolatban.
2022. 05. 22. 19:45

Megvannak a kiesők, parádéval zárt a Kecskemét - eredmények, tabella

Mesternégyesig jutott a gólkirály, nyert a DVTK is.
2022. 05. 22. 17:16

Hatalmas mentéssel búcsúzott az NB II-től a Vasas

Majdnem elrontották Lipcseiék az örömöt.
2022. 05. 22. 13:31

Nagyot ünnepelt a bajnok, lemásolta a kupadöntőt a Fradi - eredmények, tabellák

Nyert az Újpest, utolsó perces dráma Felcsúton.
2022. 05. 21. 22:18

Meghosszabbította a bajnokcsapat az edzője szerződését

Hivatalos bejelentés.
2022. 05. 23. 09:25

Fieszta: mentálisan már nem volt ott a Kecskemét – reakció

A szezon elején esélytelenek voltak.
2022. 05. 23. 09:06

MLS: Gazdag Dániel látványos gólt lőtt - videó

Öt döntetlen után győztek ismét.
2022. 05. 23. 06:32

Hétfői foci: maradnak-e a Bundesligában Dárdai Mártonék?

Nagy feladat vár a Herthára.
2022. 05. 22. 22:19

Így búcsúzott a Honvéd az elhunyt bajnoktól

Nyugodjon békében!
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC85
2Kecskeméti TE HUFBAU77
3DVTK72
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia66
5BFC Siófok59
6Szombathelyi Haladás57
7WKW ETO FC Győr56
8Soroksár SC52
9FC Ajka51
10Nyíregyháza Spartacus FC50
11PMFC48
12Aqvital FC Csákvár43
13Tiszakécskei LC42
14Budafoki MTE42
15Békéscsaba 1912 Előre42
16Szentlőrinc42
17Dorogi FC41
18Szolnoki MÁV FC38
19Budaörs38
20III. Ker. TVE37
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!