Érkezők és visszatérők Budafokon, erősített a Csákvár és a Kerület - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Érkezők és visszatérők Budafokon, erősített a Csákvár és a Kerület

Juhász Gergely - 2021. June 25. Friday 19:28
Öt játékossal gazdagodott a haladás, megvan az Ajka második igazolása.
Kép forrása: III. Kerületi TVE/Facebook
BUDAFOK
 
,,Klubunk örömmel jelenti be, hogy végleg megszerezte a Mezőkövesd Zsóry FC-től a Budafokon tavasszal kölcsönben futballozó Jagodics Márk játékjogát és hosszútávú megállapodást kötött a 29 éves belső védővel.
 
Márk január végén érkezett hozzánk és gyorsan alapemberré vált, tavasszal 14 NB I-es mérkőzésen lépett pályára. A szombathelyi születésű játékos eddigi pályafutása meghatározó részét nevelőegyesületénél, a Haladásnál töltötte, mielőtt 2020 augusztusában Mezőkövesdre igazolt. Az élvonalban összesen 141 találkozón játszott.
 
Nem ő az egyetlen, akit a napokban a mezőkövesdiektől szerződtettünk: a 19 éves balhátvéd, Kotula Máté kölcsönben ugyancsak klubunk színeiben szerepel a következő idényben.
 
"Máté egy tehetséges fiatal, aki hiányposztra érkezett. Márkot pedig jól ismerjük, fontos, hogy olyan játékosok is legyenek az öltözőben és a pályán, akik rutint, illetve egyfajta állandóságot képviselnek" - mondta a legújabb igazolásaink kapcsán Oláh Lóránt sportigazgató.
 
Névjegy
 
Kotula Máté 2001. október 18-án született Szolnokon. 13 éves koráig szülővárosának utánpótlás csapataiban, a MÁV FC-nél pallérozódott, majd 2015 augusztusában a Puskás Akadémiához szerződött.
 
A 2017/2018-as idényben a felcsútiak játékosaként aranyérmet nyert az U17-es bajnokságban.
 
Ezután visszatért Szolnokra, ahol először az NB III-as, majd az NB II-es együttesben is bemutatkozott. Első Merkantil Bank Liga-meccsét 2019 augusztusában a Vác ellen játszotta. 2020 nyarán a Mezőkövesd vásárolta meg a játékjogát, majd kölcsönben visszaadta a szolnokiaknak.
 
Máté a másodosztályban eddig összesen 54 találkozón lépett pályára." 
 
,,Újabb három, a BMTE-hez hosszú ideje kötődő játékos hosszabbította meg a szerződését az elmúlt napokban. Fekete Máté, Khiesz Kornél, valamint Margitics Andor egyaránt klubunk kötelékében marad és csapatunkat erősíti a következő szezonban is.
 
A 25 éves Fekete Máté - aki több poszton is bevethető - saját nevelésű játékosunk. A 28 éves belső védő, Khiesz Kornél és a 30 éves jobbhátvéd, Margitics Andor 2015 óta futballozik Budafokon.
 
A mostani megállapodások is erősítik azon törekvésünket, miszerint klubunk továbbépítésében kiemelt szerep jut azoknak a játékosoknak, akik maguk is a BMTE alapértékeit képviselik."
 
AJKA
 
,,Második nyári szerzeményünk az MTK Budapesttől érkezik hozzánk. A középpályán bevethető Lehoczky Roland 1 évre érkezik kölcsönbe Ajkára.
 
Lehoczky – aki a fiatalszabálynak is megfelel – már rendelkezik NB II-es rutinnal, hiszen a tavalyi szezonban a Szentlőrinc csapatát erősítette.
 
Hajrá Ajka! Együtt a város!"
 
HALADÁS
 
,,Romic Danijel, Szíjjártó Ármin és Horváth Rajmund után Tóth Mátét és Hegedűs Márkot is leigazolta a Szombathelyi Haladás.
 
Alaposan megpezsdült játékosfronton az élet a Haladásnál. A klub már hét közepén bejelentette, hogy a legutóbb Budafokon futballozó 27 éves belső védő, a horvát-magyar Romic Danijel, valamint két, az Illés Akadémián pallérozódó fiatal, az egyaránt 17 éves két támadó, Horváth Rajmund és Szíjjártó Ármin három-három évre elkötelezte magát a zöld-fehérekhez. Nos, a zöld-fehérek péntek kora délután hivatalos sajtótájékoztatón mutatták a három futballistát – és még újabb két szerzeményt. Utóbbiak közül Tóth Máté ismertebb a Hali-szurkolók számára, a szombathelyi születésű, még mindig csak 23 éves támadó középpályás 2018 nyaráig a Haladásban futballozott, majd Mezőkövesdre igazolt, a borsodiak aztán egy évre kölcsönadták Szegedre. A Tisza-partjáról visszatért Mezőkövesdre, a legutóbbi szezonban is a sárga-kékeknél szerepelt, ám nem kapott lehetőséget – most hazatért a Rohonci útra. Három évre írt alá.Az NB I-ben eddig 40 mérkőzésen két gólt szerzett, míg az NB II-ben hat alkalommal lépett pályára a korábbi U19-es és U21-es válogatott játékos. A másik igazolás a legutóbb Újpesten futballozó 23 éves támadó, Hegedűs Márk. A csatár korábban az FTC, a Puskás Akadémia és a Budapest Honvéd utánpótlásában is szerepelt, ezen kívül az NB II-es Dorogban és a Kazincbarcikában. Legjobban Dorogon teljesített, 29 másodosztályú meccsen nyolc gólt vágott. Érdekesség, hogy 2019-ben a Budapest Honvéd színeiben 12 percet játszott a Zalgiris Kaunas elleni idegenbeli Európa-liga selejtezőben is. Hegedűs két sztendőre írt alá.
 
A Haladás ügyvezető igazgatója, Séllei Árpád jelezte: nem végleges a keret, lesznek még további igazolások. A célpedig egy olyan ütőképes csapat kialakítása, mely a bajnokság első harmadában végez."
 
CSÁKVÁR
 
,,Talán még legelvakultabb szurkolóinkat is váratlanul érte egyik új szerzeményünk Csákvárra szerződése. A játékos meglepetés erejével ható érkezése azonban örömmel töltötte el szimpatizánsainkat.
 
- Megmondom őszintén, elérzékenyültem, mikor múlt pénteken felhívott Sanyi bácsi (Nagy Sándor), hogy szívesen látna ismét Csákváron – felelte nem titkolt örömmel hangjában Dulló Martin. – Hat gyönyörű évet töltöttem el korábban az Aqvitalnál, így örömmel tértem haza. A megkeresést követően nagyon gyorsan megegyeztünk, így kedden már a kerettel edzettem Felcsúton. Mindent meg fogok tenni, hogy nyugalmasabb szezonja legyen a csapatnak, mint amilyen volt a tavalyi.
 
Mióta Dulló Martin 2019 nyarán távozott klubunktól, egy évet eltöltött Vácott, majd egyet Szentlőrincen, s mindkét NB II-es gárdában meghatározó tagja volt az együttesnek. A koronavírus-járvány miatt időnek előtte lefújt szezonban 24 bajnokin lépett pályára a Duna-partiak, majd 30 meccsen az újonc baranyaiak színeiben.
 
Isten hozott itthon Martin!"
 
III. KERÜLET
 
,,Barczi Dávid a III. kerületi TVE játékosa!
 
“Nagy dolognak tartjuk, hogy sikerült megszerezni Dávidot. Az elmúlt időszakban többször is készült már velünk, így tudjuk, hogy mit kaphatunk tőle és ő is ismeri az elvárásokat. A fiatalok mellé szükség van a tapasztalt bástyákra is az NBII-ben. Tudom, hogy óriási a bizonyítási vágy benne, viszontagságos időn van túl, de nagyon bízunk benne és a tudásában. Sok sikert óbudai kék-fehérben Dávid!” - nyilatkozta Szabó Bence."
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 07. 02. 18:21

Vidi: korábbi Újpest játékos adott jellemzést az EKL-riválisról

Jól ismeri az azeri együttest.
2022. 07. 02. 15:39

Joao Janiero: Számomra ez egy rendkívül izgalmas projekt

A célokról is beszélt a DVSC új vezetőedzője.
2022. 07. 02. 14:38

Felkészülés: nyolcat rúgott a Loki

Győzelemmel debütált az új vezetőedző.
2022. 07. 02. 14:05

Felkészülés: hatot rúgott az Újpest, horvát csapattal meccselt a Kisvárda

Döntetlent játszott a Mezőkövesd a Vasassal.
2022. 07. 02. 15:06

Felkészülés: a Gyirmót nyerte a szomszédvárak csatáját

Döntetlent játszott az NB II újonca a Budafok ellen.
2022. 07. 02. 11:50

Tiszakécske: rutinos, NB I-es kapus érkezett - reakció

Hivatalos bejelentés.
2022. 07. 02. 16:06

Felkészülés: döntetlent játszottak az érdiek

Az MTK házon belül meccselt.
2022. 07. 02. 10:41

Füzesgyarmat: kilencen távoztak, kilencen érkeztek

Alakul a keret az együttesnél.
2022. 07. 02. 12:19

Mezőkövesd: fiatal középpályás érkezett

Hivatalos bejelentés.
2022. 07. 02. 11:07

Az utolsó percekben mentett pontot az FTC BL-riválisa

Elrontották a főpróbát. 
2022. 07. 01. 21:21

Ajka, Budafok, Misleny, Óvár, Pécs, Soroksár, Szpari: érkezők!

Próbázók Csákváron. Hivatalos bejelentések!
2022. 07. 01. 17:23

Haladás: tulajdonosváltás - részletek

Hivatalos bejelentés.
2022. 07. 01. 21:41

A Komárom pótolja a Vácot, megvan a Monor és a Gyirmót új edzője

Érkezők Szekszárdon.
2022. 07. 01. 13:39

Tisztogatás Budaörsön: egy keretnyi játékos távozott

Új alapokra helyezik az együttest.
2022. 07. 02. 10:19

Női futsal: tisztes helytállás az Eb-ezüstérmese ellen

A bronzéremért küzdhetnek a lányok. 
2022. 07. 02. 07:47

Megvan a Kisvárda új csapatkapitánya, nagy együttműködés a Vasasnál

Érkező és hosszabbító a Ferencvárosnál.
2022. 07. 02. 06:32

Szombati foci: hat NB I-es csapat is a pályán

Gőzerővel zajlik a felkészülés.
2022. 07. 01. 22:15

Román balhé a Kisvárdánál, megvan a Loki új klubigazgatója, távozók a Vasasnál

Hivatalos bejelentések.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC85
2Kecskeméti TE HUFBAU77
3DVTK72
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia66
5BFC Siófok59
6Szombathelyi Haladás57
7WKW ETO FC Győr56
8Soroksár SC52
9FC Ajka51
10Nyíregyháza Spartacus FC50
11PMFC48
12Aqvital FC Csákvár43
13Tiszakécskei LC42
14Budafoki MTE42
15Békéscsaba 1912 Előre42
16Szentlőrinc42
17Dorogi FC41
18Szolnoki MÁV FC38
19Budaörs38
20III. Ker. TVE37
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!