Felkészülés: Csertői részben csalódott, Vukmir örült – reakciók

A Szpari edzőjében maradt hiányérzet.

Szombaton az NB1.HU-n jeleztük, hogy a DVTK 1-0-ra legyőzte a Vasas csapatát.

A Diósgyőr hivatalos oldala így számolt be a felkészülési találkozóról:

"Kulcspillanatok

17. perc: Egy tetszetős diósgyőri labdaszerzést követő ellentámadás végén Bertus Lajos ugratta ki a védők közül kilépő Eppel Mártont, aki egy higgadt cselt követően a balra vetődő Jova Levente mellett 14 méterről a kapuba lőtte a labdát. 0-1

85. perc: Lukács Dániel szerzett labdát szemfülesen a hazai térfél közepén, két védő kíséretében vezette kapura, de szabálytalankodtak vele szemben a 16-oson belül, tizenegyes következett. A sértett állt a labdához, de Jova Levente megérezte merre kell vetődnie, így nem változott az eredmény.

Vezetőedzői értékelés

Dragan Vukmir: – Örülök, hogy meg tudtuk nyerni a mai mérkőzést, hiszen a Vasas nem volt könnyű ellenfél. Sok mindenen kell még javítanunk a játékunkban, de nagy pozitívum, hogy nem kaptunk gólt. Örülök, hogy az akarattal ezúttal sem volt gond. Rendben vagyunk."

Vasas FC – Diósgyőri VTK 0-1 (0-1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Berényi Tamás (Nyekita Brúnó, Rábel Alfréd)
Vasas FC: Jova – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Vida, Berecz, Pátkai – Radó, Novothny, Cipf. Vezetőedző: Kuttor Attila
DVTK: Póser – Farkas D., Hegedűs, Szatmári, Csirmaz – Holdampf, Bényei – Könyves, Bertus, Lukács D. – Eppel. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Csere: Eppel helyett Jurek a 27. percben, Póser helyett Danilović a 46., Novothny helyett Feczesin a 48., Vida helyett Szilágyi a 60., Pátkai helyett Márkvárt a 60., Könyves helyett Vajda a 66., Bertus helyett Oláh Bá., Jurek helyett Papp M. a 81. percben.
Sárga lap: Papp M. a 90+1. percben.
Gólszerző: Eppel (0-1) a 17. percben.

GYIRMÓT

A Gyirmót 6-0-ra verte a Banik Ostravát, ennek ellenére nem volt maximálisan boldog Csertői Aurél a lefújás után:

"Arra számítottunk, hogy ellenfelünk erősebb kerettel érkezik hozzánk, így e tekintetben csalódtunk, annak azonban örülhetünk, hogy végig jól játszva és szép gólokat szerezve megérdemelten nyertünk" – mutatott rá a gyirmótiak vezetőedzője.

NYÍREGYHÁZA:

A Nyíregyházát a DVSC győzte le 1-0-ra szombaton, az NB1.HU így számolt be az ütközetről:

Íme a Szpari hivatalos oldalának összefoglalója:

"A DVSC ellen lépett pályára a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzésén a Nyíregyháza Spartacus Pallagon.

A nagy meleg ellenére jó iramban kezdődött a találkozó, az első negyedóra mezőnyjátékot hozott, mindkét csapat szervezetten védekezett. A 22. percben Bévárdi lövését blokkolta Baki, míg a másik oldalon egy gyorsan elvégzett bedobás után lehetett volna ziccer, de meg kellett ismételni a bedobást. A 30. percben Szerető kapott remek labdát, de a lövés előtt szerelték. A 38. percben egy szabadrúgás után Bárány fejelt, a felső lécet találta el. A hajrában Deutsch lövése ment mellé, így nem született gól az első félidőben.

Fordulás után Nagy S. védett egy közeli lövésnél, majd Szerető mentett nagyot egy fejesnél. Gresó előtt adódott lehetőség egy beadás után, Dreskovic a gólvonal elől rúgta ki a labdát. A 61. percben megszerezte a vezetést a Debrecen, Babunski talált a kapuba egy lecsorgó után. Gresó elől mentettek a hazaiak szinte azonnal a gól után, majd átvette a kezdeményezést a Nyíregyháza. A 88. percben Novák egy szép csel után éles szögből lőtt, Hrabina nagyot védett. A végére még jutott egy helyzet, egy beadás után Novák fejelt centikkel mellé. Több gól nem esett, a DVSC 1-0-ra győzött.

Feczkó Tamás: – Sok pozitív dolgot kaptam, de labdabirtoklásban és a támadó játékban van hiányérzetem."

DVSC – Nyíregyháza Spartacus 1-0 (0-0)
DVSC: Hrabina – Kinyik, Dreskovic(Romanchuk 85.), Silva, Gomes, Lagator(Baráth 80.), Varga, Major(Babunski 55.), Sós, Bévárdi, Bárány (Neofytidis 55.). vezetőedző: Joao Janeiro
Nyíregyháza: Nagy S. – Farkas B.(Papucsek 75.), Szokol(Novák 46.), Gengeliczki, Baki, Deutsch(Jánvári 75.), Márkus (Szőr 60.), Vass P.(Sigér 75.), Gresó(Pataki 75.), Szerető, Kovács Á.(Pantovic 46.(Artner 75.). vezetőedző: Feczkó Tamás