nb1.hu

Góllal debütált Remili, NB I-es csapattal ikszelt a Dorog – eredmények

Nagy pofont kapott a Siófok, Kondásék kétgólos hátrányból álltak fel.

Meglehetősen hidegben, mínusz öt fokban fogadta a Csákvár a Tatabánya együttesét. Az első félidő 12. percében Madarász oldalról elvégzett szabadrúgása ment el a bemozduló csatárok és védők elől, és érintés nélkül kötött ki a bal sarokban.

Dominált az NB II 4. helyezettje, de több gól nem esett, 1-0-s eredménnyel fordultak a felek, hogy aztán a másodikban kijöjjön az osztálykülönbség, és a Csákvár négy gólt szerezve, magabiztosan nyert.

Aqvital FC Csákvár-Tatabánya 5-0 (1-0)
Csákvár, műfüves pálya
Aqvital: Markek – Papp, Albert, Tányéros – Major, Kocsis B., Madarász, Sipos, Mim – Baracskai, Sejben.
A II. félidőben pályára lépett: Hermány (kapus), Pratsler, Koch, Szabó N., Vörös,Posztobányi, Farkas A.
Gólszerzők: Madarász, Kocsis B., Baracskai, Mim, Pratsler

Az NB II-es pontvadászat középmezőnyéhez tartozó Dorog Matyóföldre látogatott, és az NB I harmadik helyezettje ellen lépett pályára. Jobban kezdte a csípős időben megrendezett találkozót a Mezőkövesd és Dragóner révén vezetést is szerzett, de nem adta magát könnyen a Dorog, sőt, egy tetszetős akció végén Kitl találatával egyenlített is az első félidőben. A második játékrész kiegyenlített játékot, egy-két helyzetet, de gólt már nem hozott.

Mezőkövesd Zsóry FC – Dorogi FC 1-1 (1-1)
Városi Stadion, műfüves pálya
Mezőkövesd Zsóry FC: Fedinisinec, Silye, Katanec, Varjas L., Pekár, Takács, Tóth D., Pillár, Meskhi, Dragóner.
Cserejátékosok: Jaksi, Kalocsai, Nagy Dominik. Vezetőedző: Kuttor Attila
Dorogi FC: Mursits, Berkó, Forró, Földi, Kitl, Lencsés, Mészáros, Nyíri, Paudits, Mykhaylov, Takács P.
Cserejátékosok: Borsos, Albert, Barna, Beke, Girsik, Lénárth, Nagyházi, Papp M., Sitku, Markos, Vígh. Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerzők: Dragóner, illetve Kitl.

A téli felkészülést már Kondás Elemérrel kezdő Győr hátrányból fordított, és nyert a Pápai Perutz FC ellen.

Meglepetésre az NB III-ban szereplő gárda szerzett vezetést a 28. percben.Nagy Tamás indult meg a jobb szélen és tekerte el Gyurákovics mellett a labdát. (0-1). Sőt, az újabb gólt is a vendégek szerezték: a 40. percben, Kalász bombázott a hosszúba. (0-2). Az 50. percben szépített a Győr, Lovrencsics Balázs talált be (1-2), de az egyenlítésre sem kellett sokat várni, Tömösvári alakította döntetlenre az állást (2-2). A 79. percben Tömösvári saját maga második, csapata harmadik gólját szerezte (3-2). A végeredményt pedig Andric büntetőből szerzett gólja állította be (4-2).

WKW ETO – PÁPAI PERUTZ 4-2 (0-2)
1.félidő:
WKW ETO kezdő: Gyurákovics Erik – Kovács Krisztián, Vári Barnabás, Fejes András, Jakab Dávid, Kun Bertalan, Kiss Máté, Simon Ádám, Gaál Bálint, Horváth Zoltán, Priskin Tamás
2. félidő:
WKW ETO kezdő: Horváth Tamás – Kovács Krisztián, Dvorschák Gábor, Gengeliczky Gergő, Kalmár Olivér, Bagi István, Marius Charizopulos, Tömösvári Bálint, Andric Nemanja, Lovrencsics Balázs, Simon András

A télen meglehetősen  jól erősítő Vasas a Soroksár csapatát fogadta. A 33. percben a hazaiak rutinos csatára, Torghelle csapott le egy rossz hazaadásra és szerezte meg a vezetést. A félidőben Lipcsei Péter szinte a teljes csapatát lecserélte, de továbbra is a Vasas játszott fölényben, viszont több gól már nem született.

Vasas – Soroksár: 1-0  (1-0)
Vasas: Bősz- Rétyi, Újvárosi, Szilágyi, Kis-Szemák- Kovács, Hinora, Köböl- Farkas, Torghelle, Daróczi
Cserék: Szmola, Viczián, Kapornai
Vezetőedző: Bene Ferenc
Soroksár: Oroszi- Molnár, Gyömbér, Valencsik, Pászka- Misic, Huszák- Orosz, Korozmán, Szerető- Pócsik
Cserék: Kersák, Kópis, Takács, Völgyi, Derekas, Novák, Szabó, Pál, Erdélyi
Vezetőedző: Lipcsei Péter

Az NB II dobogósa, a Gyirmót az osztrák Vorwärts Steyr csapatát fogadta és játszott 0-0-t a kevés helyzetet hozó mérkőzésen.

GYIRMÓT FC GYŐR – SK VORWÄRTS STEYR 0-0
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák (46.p. Hársfalvi) – Krebsz, Lipták, Németh B., Présinger, Nagy P., Lázár, Vogyicska, Mayer Á., Májer M., Heffler
VEZETŐEDZŐ: Csertői Aurél

A Siófok lejátszotta első törökországi edzőmérkőzését, a Bundesliga 2-ben szereplő VFL Osnabrück ellen. A Balaton-partiaknál jól mutatkozott be az új szerzemény, Remili, akinek góljával a Siófok szerzett vezetést, de a németek többek között két 11-esnek gólnak is köszönhetően, végül 5:1-re nyerni tudtak.

VFL Osnabrück – BFC Siófok 5:1 (1:1)
Siófok: Hutvágner, Csilus, Lorentz, Bora, Kiss B., Horváth A., Réti, Tajthy, Remili, Balogh B., Elek.
Csereként pályára lépett: Kővári, Magasföldi, Bencze, Jagodics, Lapos, György.