Gyászolnak a nyíregyháziak, távozik a DVTK támadója - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Gyászolnak a nyíregyháziak, távozik a DVTK támadója

NB2.hu - 2022. June 28. Tuesday 19:46
Rutinos csatárt szerzett meg a Tiszakécske, eligazolt a Gyirmót védője.
Kép forrása: dvtk.eu
A NYÍREGYHÁZA KÖZLEMÉNYE:
 
"A kilencvenes évek elején Zubaniccsal együtt érkezett Nyíregyházára Kárpátaljáról Vjacseszlav Szkunc, ők voltak az első légiósok a Szparinál. Míg előbbi a remek passzairól és indításairól volt híres, utóbbi hihetetlen győzniakarásával vívta ki a szurkolók szimpátiáját. Volt, hogy testi épségét nem kímélve rohamozta a kaput, annyira gólt akart szerezni. Küzdeni tudása példaértékű volt, és a Spartacus egy remek szezon végén 1992-ben ki is harcolta az NB-I-be jutást. Pályafutása végén is a megyében maradt, Fehérgyarmaton játszott, Kölcsén pedig edzőként is dolgozott.
 
Ma érkezett a megdöbbentő hír, hogy 53 esztendősen itt hagyott bennünket, a betegség legyőzte. A Szpari nagy családja egy jó játékossal ismét szegényebb lett. Emlékét örökre megőrizzük!"
 
A DVTK BEJELENTÉSE:
 
"Horváth Zoltán távozott
 
Közös megegyezéssel szerződést bontott a DVTK és Horváth Zoltán.
 
A támadó tavaly nyáron érkezett, és az előző idényben 32 mérkőzésen 11 gólt szerzett, emellett a Magyar Kupában két meccsen kétszer volt eredményes.
 
Köszönjünk mindent, amit a DVTK-ért tett, és további pályafutásához sok sikert kívánunk!"
 
A GYIRMÓT BESZÁMOLÓJA:
 
"A mai napon klubunk közös megegyezéssel felbontotta Széles Imre szerződését. A 26 éves játékos 2017-óta erősítette csapatunkat. Ez idő alatt összesen 91 alkalommal lépett pályára a másodosztályban, valamint 20 alkalommal jutott szóhoz idén az OTP Bank Ligában. A leginkább belső védőként bevethető játékos összesen 119 alkalommal ölthette magára a sárga-kék mezt, melyeken 6 alkalommal talált az aktuális ellenfelek kapujába."
 
A CSÁKVÁR HÍRE:
 
"Egy hete, hogy megkezdte a felkészülést csapatunk a július 31-én rajtoló másodosztályú bajnokságra. Az már eldőlt, hogy Mim Gergő az NB I-es ZTE-hez szerződött, illetve Derekas Zoltán, Makrai Gábor és Takács Tamás is máshol folytatja pályafutását. Ugyanakkor siker koronázta az eddig kölcsönben nálunk szereplő Karacs Dániellel, Torvund Alexenderrel – illetve klubjaikkal – való tárgyalásokat, és tegnap biztossá vált a már néhány napja velünk készülő Hornyák Marcell érkezése.
 
- A Puskás Akadémiától kölcsönbe érkezett, érkező játékosok sorsa egyelőre képlékeny. Tamás Nándor például marad Csákváron, ám Hosszú Zétény minden valószínűség szerint távozik, így róluk jelenleg még nem tudok semmi biztosat – tájékoztatta honlapunkat klubunk elnöke, Nagy Sándor. – Csapatunkhoz kapcsolódó hír, hogy az elmúlt bajnokságban sokat fejlődött, tavasszal remek formában futballozó Ominger Gergő sajnos a múlt héten lábközépcsont-törést szenvedett, s 1-2 hónapos kényszerpihenőre szorul.
 
Csapatunk pénteken 17 órakor, az Iváncsa ellen vívja nyári első felkészülési mérkőzését Csákváron."
 
A TISZAKÉCSKE INTERJÚJA:
 
"A Tiszakécskei LC új igazolása Zamostny Balázs (30), aki rutinos csatár, nagy erősítést jelenthet a támadószekcióba. A legutóbbi bajnoki szezonban Nyíregyházán volt házi gólkirály.
 
Pályafutásod során több csapatnál játszottál. Melyek voltak az eddigi főbb állomások?
 
Pécsen nevelkedtem, aztán Újpestre kerültem. Fiatalként több helyen futballoztam kölcsönjátékosként. Később többek között Győrben, Siófokon és Nyíregyházán is futballozhattam. Az NB I-ben Újpesten, Siófokon és a Haladásban szerepelhettem.
 
Nyíregyházán sikeresen szerepeltél. Miért döntöttél a váltás mellett?
 
A Nyíregyháza Spartacusnál házi gólkirály voltam és a keretből a legtöbb játékpercet játszottam az elmúlt bajnoki szezonban. A téli felkészülés után hosszabbítani akartak velem, de végül meghiúsult a további együttműködés. Mindent összevetve szép időszakot töltöttem a szabolcsi megyeszékhelyen. Jó érzéssel gondolok vissza.
 
Szerepeltél korábban utánpótlás válogatottban?
 
Igen, az U18-tól az U21-es korosztályig játszottam az utánpótlás válogatottban.
 
Milyen poszton játszol szívesen?
 
Az elmúlt három-négy évben az ék mögött játszottam a 10-es pozícióban, de hamis kilencesként is jól érzem magam.
 
Milyen ismereteid voltak klubunkról?
 
Ismertem innen korábbról játékosokat. Már a Tiszakécske első NB II-es szezonjában is játszottak itt jó ismerőseim. Emlékszem, hogy focizni igyekvő gárda volt itt a korábbi években is. Az előző bajnoki idényben a TLC tavaszi feltámadása figyelemre méltó volt, sokaknak nagy meglepetést szerzett a csapat.
 
Mire lehet képes ez a jelenlegi kécskei keret a következő szezonban?
 
Erre a kérdésre akkor tudnék pontosabban válaszolni, ha lezárult az átigazolási időszak. Az biztos, hogy nem azért jöttem, hogy a kiesés elől meneküljünk. Szerintem meglepetést is szerezhetünk, amire az emberek felkaphatják a fejüket.
 
Hogyan jellemeznéd az NB II-es bajnokságot?
 
Ez az NB II egy nagyon kiszámíthatatlan bajnokság, persze mindig megvannak a favoritok. Most is megvannak, de nem mindig azok jutnak fel, akik papíron a legerősebbnek tűnnek. Hátul nagy lesz a tülekedés, hiszen többen is kieshetnek az osztályozók miatt. Jól kell rajtolni és nem kell félni senkitől!"
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 11. 30. 11:09

Kecskemét: hosszabbított az alapember - reakció

Hivatalos bejelentés.
2022. 11. 30. 10:23

Puskás Akadémia: visszatért a súlyos térdsérülést szenvedő középpályás

Február óta készült rá.
2022. 11. 30. 09:29

Csíkszereda: László Csaba veszi át a csapat irányítását

Hivatalos bejelentés.
2022. 11. 30. 06:33

Szerdai foci: újabb négy meccset rendeznek a vb-n

Többek között Argentína és Franciaország is pályára lép.
2022. 11. 29. 19:13

MTK: kiadta az ukázt a vezetőedző

Elmondta, mit kell kijavítaniuk.
2022. 11. 28. 20:21

Győr-DVTK: kiakadt a játékosaira a hazaiak edzője - reakciók

Fegyelmezett játékkal győzött a Diósgyőr.
2022. 11. 29. 20:56

Győrben zárja az évet Aczél Zoltán csapata - reakció

Bővültek a Kerület variációs lehetőségei.
2022. 11. 28. 19:13

III. Kerület-Csorna: tűrhető kezdés után förtelmes folytatás - reakció

Újoncot avattak Aczél Zoltánék.
2022. 11. 29. 22:13

Paks: újabb ultrafutóversenyen indult Ferenczi István

A problémákról is őszintén beszélt.
2022. 11. 29. 21:37

Leipzig: profi szerződést kapott a 18 éves tehetség

Az edzője is méltatta.
2022. 11. 28. 10:16

Nézőszámok: a Pécs győzelmét látták a legtöbben

A győriek rangadója is sok nézőt vonzott.
2022. 11. 27. 17:08

Gólzápor Szombathelyen, Győrben sem lassított a DVTK - eredmények, tabella

Nagy izgalmak voltak a Pécs meccsén.
2022. 11. 27. 16:25

Kikapott az Újpest, a Fradi és a Vidi is - eredmények, tabella

Hengerelt Urbán Flórián csapata, nagy pofont kapott a ZTE.
2022. 11. 26. 15:21

Gólcsend a csúcsrangadón - eredmény, tabella

Nem bírt egymással a Tatabánya és a Veszprém.
2022. 11. 29. 20:08

Otthoni baleset: kórházba került Kiprich József

Elmondta, több csontja is eltört.
2022. 11. 29. 18:48

U17: nem sokáig örülhetett a magyar válogatott - reakció

Csütörtökön lehet javítani.
2022. 11. 29. 18:26

Eb-négyes döntő lesz Debrecenben: reagált a magyar válogatott pályaedzője

Sokat segíthetnek a drukkerek.
2022. 11. 29. 17:01

Az FTC-t megint hírbe hozták a Slovan védőjével

Videón mutatjuk a futballista erősségeit.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVTK40
2PMFC36
3Szeged-Csanád Grosics Akadémia34
4MTK Budapest32
5Gyirmót FC Győr30
6Aqvital FC Csákvár27
7Soroksár SC26
8Szombathelyi Haladás26
9FC Ajka25
10Credobus Mosonmagyaróvár24
11ETO FC Győr23
12BFC Siófok23
13Tiszakécskei LC22
14Nyíregyháza Spartacus FC21
15Budafoki MTE21
16Szentlőrinc20
17Kolorcity Kazincbarcika SC20
18Békéscsaba 1912 Előre17
19HR-Rent Kozármisleny15
20Dorogi FC13
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!