Gyirmót-Vasas: zseniális villanás döntött - eredmények, tabella

Kvanduk Bence - 2019. április 21. vasárnap 19:53
Győr-Gyirmót, ALCUFER Stadion. V: Oláh Gábor - Huszár Balázs, Aradi József - Berényi Tamás
Gyirmót: Rusák - Varga P. (79.p. Kamarás), Szilvási, Széles, Présinger - Villám, Koltai (58.p. Sandal) - Herjeczki, Nagy P., Heffler - Horváth R. vezetőedző: Hannich Péter
Vasas: Bese - Kelemen D, Birtalan (89.p. Bévárdi), Szivacski (81.p. Hinora), Király, Lakatos Cs., Murka, Borbély (61.p. Kovács M.), Szatmári, Balajti, Tóth B. vezetőedző:: Szanyó Károly
Gólszerző: 65.p. Balajti (11-es)

Óriási, kiegyenlített csatát hozott a még egy kicsit a bajnoki címben is reménykedő Gyirmót és a remek formában futballozó Vasas csatája. Az első félidőben a két csapat még nem találta egymáson a fogást, de a második játékrészben minden megváltozott. Présinger mellett tűnt el Balajti egy zseniláis kényszerítőzést követően, a játékvezető pedig a büntetőpontra mutatott, valamint második sárgával zuhanyozni küldte a Gyirmót játékosát. Igaz, ekkor már lehettek volna a sárgák emberhátrányban, amikor a 20. percben a már lapos Villám rúgott ellenfele alá.

A sértett magabiztosan értékesítette a tizenegyest, és ezzel meg is szerezte csapatának a győzelmet. Nem sokkal a találat után Sandal hasonló körülmények között esett el a Vasas tizenhatosán belül, de ekkor nem látott szabálytalanságot a játékvezető.

Korábban:

A ZTE már bebiztosíthatta volna ebben a fordulóban visszatérését az NB I mezőnyébe. Ehhez annyi kellett volna, hogy ők mindhárom pontot bezsebeljék, a Kaposvár pedig ne nyerjen. Ebből végül semmi nem jött össze: A Zalaegerszeg pontot hagyott Mosonmagyaróváron, míg a Rákóczi nem hibázott Budafokon, így a zete tovább toporog az élvonal küszöbén.

A Siófok óriási mérkőzést játszott a Soroksár ellen, összesen 8 gól esett, ebből 6-ot a vendégek szereztek. Az utolsó Monor is kisebb csodát tett, és 3-0-al vitte haza mindhárom pontot Kazincbarcikáról. Az új trénerével, Simon Antallal először hadba induló Tiszakécske emberhátrányban volt kénytelen befejezni mérkőzését, de így is otthon tartotta 1 pontot. Szintén emberhátrányban játszott a Vác, de ők mindhárom pontot megszerezték így is, igaz Görgényi csak a 86. percben távozott.

Budafoki MTE–Kaposvári Rákóczi FC 0–1 (Rajczi P. 34.)
Tiszakécske–Nyíregyháza 0–0 – Kiállítva: Kocsis  82. (Tiszakécske)
Balmazújváros–Békéscsaba 0–1 (Papucsek 84., – öngól)
Vác FC–ETO FC Győr 3–1 (Sóron 5., 76., Zsolnai 9., –11-esből, ill., Lovrencsics B. 49.) – Kiállítva: Görgényi 86. (Vác)
Dorog–Csákvár 1–0 (Városi 4.)
Soroksár–BFC Siófok 2–6 (Erdélyi 58., Lőrinczy 84., ill. Horváth P. 14., 40., 83., Jánvári 33., Szakály D. 63., –11-esből, Medgyes 78.)
Kazincbarcika–Monor 0–3 (Bori 20., –11-esből, Farkas N. 21., Hunya 50.)
Mosonmagyaróvár–ZTE FC 1–1 (Eszlátyi 56.. ill. Bobál G. 68.)
Budaörs–Cegléd 1–0 (Pethő 89.)