Hatalmas rangadót nyert meg a Szpari – eredmények, tabella

Az egyik leírt csapat először nyert, a másik megint zakózott.

Első körben 4 mérkőzést rendeztek meg a 4. fordulóból késő délután. A Nyíregyháza magabiztosan győzte le a mindig nagy rivális Békéscsabát. A majdnem el sem indulható Vác (mely csapatot tuti kiesőnek tartanak) megszerezte az első győzelmét, a Kazincbarcika fontos mérkőzésen győzte le az eddig remeklő Tiszakécskét, a Balmazújváros (még mindig nem dőlt el hivatalosan a sorsa a szintén sokak által leírt gárdának) továbbra is nyeretlen. A Csákvár továbbra is hibátlan!

EREDMÉNYEK
17.30-kor kezdődött:

Balmazújváros–Csákvár 0–1 (Kocsis B. 72.)
Kazincbarcika–Tiszakécske 2–1 (Mikló 57., Oltean 77., ill. Preklet 34.)
Vác–Dorog 2–0 (Szalánszki 10., Zámbó 89.)
Nyíregyháza–Békéscsaba 3–0 (Hornyák 44., Szinanovics 56., Kártik 88.)

FRISSÍTÉS 21.00 – ESTI MECCSEK

Az MTK házigazdaként 3-2-re legyőzte a Soroksár csapatát a labdarúgó NB II vasárnapi, negyedik fordulójában. A kezdőrúgást Garami József mesteredző végezte el, akit a meccs előtt nyolcvanadik születésnapja alkalmából köszöntöttek. A legendás szakvezető csaknem két évtizeden át szolgálta a kék-fehér klubot. Pályafutása legnagyobb sikerét is az MTK-val érte el: a 2007/2008-as szezonban a 22-es keretből 19 saját nevelésű játékossal szerzett bajnoki címet. A korábbi szövetségi kapitány magyar csúcsnak számító 797 élvonalbeli meccsen ült a kispadon. Volt csapata az első félidőben Vass Patrik találatával és Bognár István két góljával jelentős előnybe került, ám a vendégek végül szorossá tudták tenni az eredményt.

A késő esti mérkőzéseken a Siófok megállította az eddig hibátlan ETO-t, így Csákvár vezeti a bajnokságot. A Vasas ismét botlott az először pontot szerző Ajka ellen, így a feljutni akaró angyalföldiek már most 5 pontos hátrányban vannak a második győriekhez képest. A szintén feljutásról álmodozó Gyirmót ezúttal sem tudott győzni, egy félidőt emberhátrányban játszva. A Haladás megszerezte az első sikerét.

EREDMÉNYEK
Siófok–ETO FC Győr 1–0 (Szakály D. 22.)
Gyirmót–Szeged 0–0 – Kiállítva: Szarka 45+1. (Gyirmót)
Haladás–Szolnoki MÁV 3–0 (Medgyes 3., Novák Cs, 8., Eszlátyi 75.)
Budafok–Budaörs 2–3 (Horváth R. 21., Kovács D. 52., 11–esből, ill. Tóth K. 13., Szabó B. 45., Kulcsár T. 72.)
Vasas–Ajka 1–1 (Király 28., ill. Molnár D. 20.)