Hét új játékos a Tiszakécskénél, kiütötte a Fradit a Kecskemét - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Hét új játékos a Tiszakécskénél, kiütötte a Fradit a Kecskemét

Bíró Ádám - 2021. July 03. Saturday 14:33
Fiatal védőt szerződtetett a Pécs.
Kép forrása: kecskemetite.hu
PÉCS
 
"A 18 esztendős, korábbi korosztályos Eb-résztvevő Dávid Zoltán a PMFC-ben folytatja pályafutását.
 
Klubunk szerződést kötött a mindössze 18 éves védővel, Dávid Zoltánnal, aki a 2021/2022-es szezonban NB II-es labdarúgócsapatunkban folytatja ígéretes karrierét. Ötödik nyári igazolásunk korábban tíz éven keresztül nevelőegyesületében, a Békéscsaba korosztályos csapatainál nevelkedett, ahol végigjárta a ranglétrát.
 
Eközben a remek fizikumú hátvéd 2018. augusztus 28-án, miután betöltötte a 16. életévet, a Vasas ellen debütálhatott az NB II-ben, ezt követően pedig 2019 tavaszán már profi szerződést írt alá a Békés megyei klubnál. Mindemellett tagja volt a 2019 májusában az U17-es Európa-bajnokságon szerepelt korosztályos válogatottnak.
 
A békéscsabai születésű, nagyon ambiciózus belső védő korábbi edzője hívására a 2020/2021-es szezonban a Kazincbarcika gárdájában játszott, ahol összesen 25 másodosztályú bajnokin bizonyította rátermettségét, míg a Magyar Kupában három találkozón kapott lehetőséget kezdőként.
 
– Kazincbarcikán a búcsú ellenére jó szezont tudhattam magam mögött, ám mindenképp az NB II-ben szerettem volna folytatni. Fontos volt, hogy egy erős csapatban szerepelhessek. Tetszik az együttes játéka és az a filozófia is, amit a szakmai stáb képvisel, így örülök, hogy a PMFC-be igazoltam – mondta Dávid Zoltán.
 
Az életkorából fakadóan még a fiatalszabályba tartozó játékos leigazolásának részleteiről Kulcsár Árpád sportszakmai igazgató számolt be:
 
– Dávid Zoltán tavaly a meggyőző teljesítménye miatt szerepelt az NB II-ben, volt korosztályos-válogatott, illetve az általam is nagyra tartott korábbi edzője szintén megerősített a szerződtetését illetően. Annak örülnék, ha Katona Leventéhez hasonló szereplést érne el a bajnokságban – nyilatkozta Kulcsár Árpád.
 
Sportszakmai igazgatónk további fiatalok játéklehetőségéről is szót ejtett:
 
– A szabálynak megfelelően több fiatalt szeretnénk szerepeltetni az NB II-es csapatban. Jelen pillanatban az utánpótlásunkból három 2002-es születésű játékos edz a felnőttekkel. Velük együtt 4-5 fiatalra számítunk a keretben, de persze további tehetségek előtt is adva van a lehetőség – tette hozzá Kulcsár Árpád."
 
Névjegy: Dávid Zoltán
Születésnap: 2002.08.27.
Születési hely: Békéscsaba
Nemzetiség: Magyar
Poszt: Védő
Magasság: 191 cm
Testsúly: 88 kg
Előző klubja: Kazincbarcika SC
 
TISZAKÉCSKE
 
"Nyilas Elek a Tiszakécskei LC szakmai igazgatója adott interjút a tiszakecskefoci.hu számára.
 
Milyen játékosok érkeztek a Tiszakécskei LC keretéhez?
 
Holczer Ádám rutinos kapus, aki Paksról érkezett, előtte védett a Ferencvárosban és a Soroksárban is. Több NB I-es és NB II-es mérkőzéssel a háta mögött várjuk tőle a stabilitást a védelembe. Vachtler Csaba érkezett Kaposvárról, aki jelentős NB I-es és NB II-es múlttal rendelkezik és a védelem több posztján bevethető. Végső Előd Zalán Nyíregyházáról került klubunk kötelékébe. Ő fiatal, 2000-es születésű labdarúgó, nagy reményekkel várjuk a tiszakécskei helytállását, hosszú távon is segítségünkre lehet. Farkas András Kazincbarcikáról érkezett, korábban már a látókörünkbe került, hiszen kecskeméti származású. Most sikerült leigazolnunk, így hazatérhetett Bács-Kiskun megyébe. Benke Áron Hollandiából került hozzánk, aki szerepelt a Puskás Akadémia utánpótlás csapataiban is. Ő a fiatalszabályba is belefér, de reméljük, hogy a korától függetlenül kiharcolja a csapatba kerülést teljesítményével.  Erdei Carlo Alex Kaposvárról igazolt Tiszakécskére, ő a középpályán a játékmester szerepkört töltheti be. Korábban az NB I-ben is megfordult már.
 
Továbbra is szeretnénk még egy-két játékost igazolni bizonyos posztokra, de nem kapkodunk, hiszen a keret masszivitása már megvan."
 
"A hetedik nyári érkező egy rutinos támadó: Beliczky Gergő
 
Korábbi klubjai: MTK, Vasas, FC Zwolle, Ferencvárosi TC, Lombard Pápa Termál FC, Gyirmót FC Győr, ETO FC Győr, Kaposvári Rákóczi FC, BFC Siófok, Dorogi FC"
 
KECSKEMÉT
 
"A KTE HUFBAU lejátszotta első nyári felkészülési mérkőzését, csapatunk a Ferencváros II.-t fogadta szombaton a Széktói Stadionban. Szabó István igyekezett mindenkinek hasonló terhelést adni, a második félidőben ez gólokkal is társult.
 
Jól kezdtük a mérkőzést, hiszen alig nyolc perc telt el, amikor Marsa húzogatott a jobb oldalon, majd ballal kitűnően tekert középre, az érkező Tóth Dániel szabadon fejelhetett a kapuba (1-0). Négy perc elteltével újra Tóth fejelt egy szöglet után, de Kovács kapus kipiszkálta a jobb alsóba pattogó labdát. A 16. percben Kersáknak is nyújtóznia kellett, egy veszélyes szabadrúgást tolt oldalra. A 22. percben Puskás került lövőhelyzetbe, de nem talált kaput, nem úgy a másik oldalon Gera, aki Kersák védése után piszkálta be a kipattanót gyakorlatilag az ellentámadásból. Jobbára a mezőnyharc dominált innentől, a 36. percben azonban megszerezhettük volna a vezetést, Madarász lapos beadását azonban fölé lőtte a középen érkező Puskás.
 
Szünetben teljes sort cseréltünk gyakorlatilag, de a Fradinál is bőven voltak változtatások. Az 50. percben Ramadan húzogatott a tizenhatoson belül, el is jutott egy lövésig, de Varga a helyén volt. A másik oldalon az 57. percben Lukács került helyzetbe, de már nem tudott erőt adni a lövésbe, egy perccel később viszont Tóth Barna küzdött meg a labdáért, majd ballal ki lőtte a hosszút (2-1). A második játékrészben már egyértelműen irányítottuk a mérkőzést, pontrúgások után szinte mindig kialakult egy-egy sansz, a 64. percben Rjasko, majd öt perccel később Belényesi tévedett keveset. A 71. percben szép akciót építettünk fel a bal oldalon, melynek végén Hadaró lapos beadását Bodor vágta a kapuba (3-1). A hajrában is megvoltak a helyzeteink, végül a 89. percben egyet még gólra is váltottunk, Hadaró szöglete után Belényesi csúsztatott, majd Vágó segítette a labdát közelről a kapuba (4-1).
 
Csapatunk vasárnap már útra is kell a szlovéniai edzőtáborba, ahol szerdán és szombaton is pályára lépünk, a részletekkel folyamatosan jelentkezünk a hét folyamán.
 
KTE HUFBAU – FTC II. 4-1 (1-1)
Edzőmeccs, Széktói Stadion
KTE: Kersák – Madarász, Gál, Szabó A., Szalai, Grünvald, Marsa, Szuhodovszki, Katona B., Tóth D., Puskás.
Csere: Varga (k), Buna, Rjasko, Belényesi, Hadaró, Vágó, Nagy K., Bodor, Tóth B., Lukács.
FTC II.: Kovács – Szűcs, Arday, Ramadan, Katona M., Jones, Leandro, Varga, Juhász, Szánthó, Gera.
Csere: Mergl (k), Mazzonetti, Burzi, Könczey, Dragóner, Molnár, Fenyvesi, Vogyicska, Vida, Gadányi, Pintér.
Gól: Tóth D. (8.), Tóth B. (58.), Bodor (71.), Vágó (89.) ill. Gera (23.)
 
Szabó István: Ma az volt a legfontosabb, hogy minden játékos 45 perces terhelést kapjon. A szurkolók láthattak néhány gyors cserét, ez annak volt köszönhető, hogy mivel kevesebben voltunk, egy-egy játékosnak több időt kellett pályán töltenie. Jó erőkből álló Ferencvárossal találkoztunk, több olyan visszajátszójuk is volt, akik NBI-ben vagy NBII-ben szerepeltek már. Mindkét félidőben elégedett voltam a játékosok hozzáállásával, meg tudták valósítani azt, amit kértünk tőlük. Sokat futottak, a párharcokból próbáltak győztesen kijönni, annak külön örülök, hogy szép számú közönség is kijött minket buzdítani. Az út elején tartunk még, a csapatépítés halad tovább, a próbázókkal is leülünk majd beszélgetni. Jó zárása volt ez a heti munkának, örülök annak is, hogy a srácok fáradtan is nagy örömmel vetették bele magukat a meccsbe. Köszönjük a biztatást, várjuk a drukkereket a legközelebbi hazai meccsünkre is."
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 08. 16. 12:21

FTC: több játékosért is érkezett ajánlat - Hajnal Tamás reakciója

Elárulta, hogyan élték meg a BL-kiesést.
2022. 08. 16. 11:42

FTC-Shamrock: változások a Fradi keretében - részletek

Ketten kikerültek, ketten be.
2022. 08. 16. 10:52

Kecskemét: újabb szponzor érkezett - reakció

Hivatalos bejelentés.
2022. 08. 16. 10:16

Sérülés: megvan, mennyit kell kihagynia Kalmár Zsoltnak

Ő maga nyilatkozott róla.
2022. 08. 15. 18:07

Nyíregyháza: edzőváltás - reakciók

Visszatér a kispadra a Vasast legyőző szakember.
2022. 08. 15. 15:18

Ajka: fiatal középpályás érkezett

Hivatalos bejelentés.
2022. 08. 15. 18:53

Balatonfüred-Érd: kiütés - reakció

Osztálykülönbség volt a csapatok között.
2022. 08. 15. 16:02

10 gól: Horváth Ferencék az FTC-t fogadták

Nem unatkoztak a nézők.
2022. 08. 16. 06:36

Keddi foci: a bajnokságban javítana Callum Styles csapata

Indul a rájátszás a BL-selejtezőkben.
2022. 08. 16. 05:00

Így lehet Dzsudzsák Balázs a magyar válogatott egyedüli csúcstartója – részletek 

Kötelezettség az UEFA felé.
2022. 08. 14. 21:07

Időben ébredt az MTK, továbbra is remekel a Pécs

Eredmények, tabella
2022. 08. 14. 19:25

Megszerezte első győzelmét a Diósgyőr, rangadót nyert a Hali

Eredmények, tabella.
2022. 08. 14. 20:30

Tíz gól esett a Dunaújváros meccsén, ötöt rúgott az Érd

Eredmények, tabellák.
2022. 08. 14. 14:34

Otthon ütötték ki a Diósgyőrt, az MTK nyerte a fővárosi csatát

Eredmények, tabellák.
2022. 08. 16. 04:36

Bevallotta a Kecskemét kapusa, hogy bohóckodik – interjú

De egyetért-e azzal, amit a Puskás Akadémiáról állítottunk?
2022. 08. 15. 22:02

Törökország: döntetlennel debütáltak Nikolicsék

Fontos pontot zsebelt be az újonc.
2022. 08. 15. 21:14

Genk: megszerezte első gólját a magyar támadó

Méghozzá győztes meccsen.
2022. 08. 15. 20:35

FTC-Shamrock Rovers: döntetlennel hangolt az ír rivális

Megtagadta kérelmüket a szövetség.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1MTK Budapest7
2Soroksár SC7
3PMFC7
4Szombathelyi Haladás7
5Gyirmót FC Győr6
6Békéscsaba 1912 Előre6
7FC Ajka6
8BFC Siófok6
9Kolorcity Kazincbarcika SC6
10Aqvital FC Csákvár5
11Szentlőrinc4
12Credobus Mosonmagyaróvár3
13DVTK3
14ETO FC Győr3
15HR-Rent Kozármisleny3
16Szeged-Csanád Grosics Akadémia3
17Tiszakécskei LC3
18Budafoki MTE1
19Nyíregyháza Spartacus FC0
20Dorogi FC0
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!