Hollandiából igazolt a Vasas - esti híradó - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Hollandiából igazolt a Vasas - esti híradó

Juhász Gergely - 2021. June 10. Thursday 19:01
Három játékossal erősíthet az ETO.
Kép forrása: vasasfc.hu
VASAS
 
Hollandiából érkezett játékos:
 
,,Korábbi akadémistánk Hollandiából igazolt vissza Angyalföldre.
 
A 2003-as születésű Varga Donát a Vasas Kubala Akadémia saját nevelésű játékosa. Korosztályos csapataiban folyamatosan az egy évvel idősebbek között szerepelt. Piros-kék pályafutása során 86 bajnoki mérkőzésen lépett pályára, összesen 68 alkalommal szerzett gólt, 2019-ben tagja volt a Vasas Kubala Akadémia U17-es bajnokcsapatának. Utánpótlásunk tagjaként vált korosztályos válogatott labdarúgóvá, játszott többek között Skócia, Csehország, Szlovákia, Olaszország, Szerbia, Románia, Lengyelország, Finnország és Szlovénia ellen. 16 esztendősen bemutatkozott a Vasas FC Ferencváros elleni felkészülési mérkőzésén is. A fiatal labdarúgó tagja volt az Akadémia kiemelt tehetségek fejlődéséért életre hívott programjának, utánpótlásunk szakemberei tudatosan készítették fel őt a profi futball világára annak érdekében, hogy a jövőben a Vasas felnőtt csapatának tagjává válhasson. 2019 nyarán a holland élvonalbeli SC Heerenveenhez igazolt.
 
Nagy Miklós, sportigazgató:
- Varga Donát a Vasas Kubala Akadémia egyik legnagyobb tehetségeként igazolt két évvel ezelőtt Hollandiába. Most abban a reményben igazoljuk vissza saját nevelésű játékosunkat, hogy immáron nemzetközi tapasztalatokkal is felvértezve felkészült a felnőtt futballra. A 2003-as korosztályos válogatott alapembere céltudatos, profi mentalitású játékos, átlagon felüli technikai képességekkel, kiemelkedő sebességgel és jó rúgótechnikával rendelkezik. Elsősorban jobb oldali szélső támadó pozícióban számolunk vele, ahol beadásaival és gólérzékenységével segítheti támadójátékunkat. A mai napon 2024. június 30-ig tartó szerződést kötöttünk vele.
 
Varga Donát, a Vasas FC frissen igazolt játékosa:
- Nagyon örülök, hogy visszatérhetek Angyalföldre, hiszen két évvel ezelőtt vegyes érzelmekkel szerződtem Hollandiába. Amellett, hogy nemzetközi porondon próbálhattam ki magam, bennem volt az az érzés is, hogy a Vasas Kubala Akadémiával együtt egyben csodálatos három évet is itt hagyok, tele szebbnél szebb emlékekkel. Biztos voltam benne, ha egyszer visszatérek Magyarországra, akkor a Vasas lesz az a klub, ahol folytatni szeretném a pályafutásomat. Éppen emiatt mindvégig figyelemmel kísértem a klubnál zajló folyamatokat, a fejlődést és a csapat szereplését. Célokkal érkeztem a Vasashoz, így izgatottan és reményekkel telve várom a közös munkát és azt, hogy visszajussunk az első osztályba."
 
ETO:
 
Információink szerint három játékossal erősíthet a Győr, Fodor Ferenc a Nyíregyházából, Preklet Csaba Pécsről, valamint Kulcsár Kornél Budafokról érkezhet.
 
SZENTLŐRINC
 
Visszatért Németh Márk:
 
,,A következő szezonban ismét a Szentlőrinc csapatát erősíti Németh Márk, aki 2019-ben a PMFC-hez távozott tőlünk, most onnan tér vissza. A futballtudása mellett az emberi tulajdonságai miatt is örülünk annak, hogy ismét számíthatunk rá.
 
Egy régi ismerőst köszönthetünk a fedélzeten: Németh Márkot nem kell különösebben bemutatni a szentlőrinci szurkolóknak. A 24 éves bal oldali védő 2017 és 2019 között két szezonon át erősítette csapatunkat, összesen 59-szer húzhatta magára klubunk mezét. Jó teljesítményére felfigyelt a PMFC, mi pedig természetesen nem gördítettünk akadályt a váltás elé. A pécsieknél aztán nem kapott annyi lehetőséget, amennyire számított, így a pályafutása, a fejlődése érdekében most inkább visszatér hozzánk.
 
– Nagy örömmel térek vissza oda, ahol megbecsülnek! – fogalmazott Németh Márk. – Szerettem Szentlőrincen futballozni, remek a közösség, jó a szakmai munka, biztos vagyok benne, hogy jól fogom maga érezni. A PMFC-nél sajnos nem úgy számítottak rám, ahogy reméltem, így most van némi meccshiányom, bízom benne, hogy minél előbb utolérem magam. Szeretnék sok időt a pályán tölteni, jó teljesítményt akarok nyújtani mind védekezésben, mind támadásban, gólpasszokat akarok adni és gólokat is szeretnék lőni. A célom az, hogy egyénileg fejlődjek, ehhez minden adott Szentlőrincen. Segíteni akarok abban, hogy a csapat elérje a célját, ismét bentmaradjon a másodosztályban, sőt, kicsit közelebb kerüljön a középmezőnyhöz!
 
– Amikor tudomásunkra jutott, hogy az előző klubjánál nem számolnak vele, nem volt kérdés számunkra, hogy visszahozzuk-e – mondta Fekete Tivadar, klubunk sportszakmai igazgatója. – Talán fogalmazhatok úgy, hogy ő a mi kutyánk kölyke, a mi gyerekünk. Amikor annak idején szerződtettük az NB III-as csapatunkba, hamar meghatározó játékos lett, az együttes oszlopos tagjává vált. De nem csak a futballtudása miatt nagyon szimpatikus és fontos számunkra, olyan emberi tulajdonságok jellemzik, amelyeknek köszönhetően könnyen, gördülékenyen lehet vele dolgozni: őszinte, mentes minden sztárallűrtől, manírtól! Nagyon hamar meg tudtunk vele állapodni, ez is jelzi, hogy milyen a kapcsolat a klub és Márk között. Számára a Szentlőrinc nagyon jó lehetőség ahhoz, hogy visszatérjen arra az útra, amelyen másfél–két évvel ezelőtt járt. Tőlünk megkapja a kellő türelmet, hiszen tisztában vagyunk a képességeivel, miként azzal is, hogy kell egy kis idő, amíg visszaszerzi a kissé megtépázott önbizalmát.
 
Sok sikert szentlőrinci színekben, Márk!"
LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 06. 14. 19:40

Két év után távozik a Puskás Akadémia légiósa

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 14. 19:29

Eb2020: a Fradi Tábor és a szurkolás

És persze a vonulás.
2021. 06. 14. 19:21

Eb2020: tarolnak a meccsek - nézettségi adatok

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 14. 18:41

Eb2020: Rossi két játékost is megnevezett a Portugália elleni kezdőből

Az is eldőlt, mi lesz Sallai Rolanddal.
2021. 06. 14. 17:11

Agyi keringési zavar: remek hír érkezett Feczesinről

A másik alapember a koronavírust győzte le végre.
2021. 06. 14. 08:44

NB I-es kiesőtől igazoltak Lipcseiék

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 14. 18:32

Megvan a Pápa új vezetőedzője, változások a játékoskeretben

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 14. 18:29

Távozik a DVSC edzője

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 14. 18:05

Eb2020: így lehet majd megközelíteni a Puskás Arénát

A BKK hivatalos bejelentése.
2021. 06. 14. 17:23

Védő távozott Bognár György csapatától

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 13. 19:53

Érkező Budafokon, Felcsútról is igazol szakembert a Vasas - esti híradó

Profi szerződést kapott két tiszakécskei fiatal.
2021. 06. 12. 19:57

Kapust igazolt a Vasas, Bajnertől elköszöntek - esti híradó

Több távozót jelentett be a Pécs.
2021. 06. 13. 20:13

Ketten távoztak Jászberényből - esti híradó

Ketten hosszabbítottak Kozármislenyben.
2021. 06. 12. 20:26

Négyen is feljutottak, új játékos érkezett a Barcikához - esti híradó

Távozó edzőről számolt be a Füzesgyarmat.
2021. 06. 14. 16:51

Kispest: eldőlt Dzsudzsák és Lovrencsics sorsa

Megszólalt a társtulajdonos, új igazolás is van.
2021. 06. 14. 16:38

Eb2020: Cristiano Ronaldo a magyar szurkolóknak is üzent - reakciók

Óriási dicséretet kapott a magyar válogatott a portugál szövetségi kapitánytól.
2021. 06. 14. 16:15

Új edző csatlakozott az Újpesthez

Hivatalos bejelentés.
2021. 06. 14. 15:20

Megvan, mikor lesz az NB I-es sorsolás

A virtuális térben tartják meg.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVSC80
2Gyirmót FC Győr78
3Vasas FC78
4PMFC64
5FC Ajka62
6Budaörs59
7Nyíregyháza Spartacus FC57
8Szolnoki MÁV FC57
9Szeged-Csanád Grosics Akadémia56
10Soroksár SC54
11Szombathelyi Haladás54
12WKW ETO FC Győr46
13BFC Siófok45
14Dorogi FC44
15Békéscsaba 1912 Előre44
16Szentlőrinc42
17Aqvital FC Csákvár38
18Kolorcity Kazincbarcika33
19Kaposvári Rákóczi FC33
20DEAC23
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!