Hollandiából igazolt a Vasas - esti híradó - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Hollandiából igazolt a Vasas - esti híradó

Juhász Gergely - 2021. June 10. Thursday 19:01
Három játékossal erősíthet az ETO.
Kép forrása: vasasfc.hu
VASAS
 
Hollandiából érkezett játékos:
 
,,Korábbi akadémistánk Hollandiából igazolt vissza Angyalföldre.
 
A 2003-as születésű Varga Donát a Vasas Kubala Akadémia saját nevelésű játékosa. Korosztályos csapataiban folyamatosan az egy évvel idősebbek között szerepelt. Piros-kék pályafutása során 86 bajnoki mérkőzésen lépett pályára, összesen 68 alkalommal szerzett gólt, 2019-ben tagja volt a Vasas Kubala Akadémia U17-es bajnokcsapatának. Utánpótlásunk tagjaként vált korosztályos válogatott labdarúgóvá, játszott többek között Skócia, Csehország, Szlovákia, Olaszország, Szerbia, Románia, Lengyelország, Finnország és Szlovénia ellen. 16 esztendősen bemutatkozott a Vasas FC Ferencváros elleni felkészülési mérkőzésén is. A fiatal labdarúgó tagja volt az Akadémia kiemelt tehetségek fejlődéséért életre hívott programjának, utánpótlásunk szakemberei tudatosan készítették fel őt a profi futball világára annak érdekében, hogy a jövőben a Vasas felnőtt csapatának tagjává válhasson. 2019 nyarán a holland élvonalbeli SC Heerenveenhez igazolt.
 
Nagy Miklós, sportigazgató:
- Varga Donát a Vasas Kubala Akadémia egyik legnagyobb tehetségeként igazolt két évvel ezelőtt Hollandiába. Most abban a reményben igazoljuk vissza saját nevelésű játékosunkat, hogy immáron nemzetközi tapasztalatokkal is felvértezve felkészült a felnőtt futballra. A 2003-as korosztályos válogatott alapembere céltudatos, profi mentalitású játékos, átlagon felüli technikai képességekkel, kiemelkedő sebességgel és jó rúgótechnikával rendelkezik. Elsősorban jobb oldali szélső támadó pozícióban számolunk vele, ahol beadásaival és gólérzékenységével segítheti támadójátékunkat. A mai napon 2024. június 30-ig tartó szerződést kötöttünk vele.
 
Varga Donát, a Vasas FC frissen igazolt játékosa:
- Nagyon örülök, hogy visszatérhetek Angyalföldre, hiszen két évvel ezelőtt vegyes érzelmekkel szerződtem Hollandiába. Amellett, hogy nemzetközi porondon próbálhattam ki magam, bennem volt az az érzés is, hogy a Vasas Kubala Akadémiával együtt egyben csodálatos három évet is itt hagyok, tele szebbnél szebb emlékekkel. Biztos voltam benne, ha egyszer visszatérek Magyarországra, akkor a Vasas lesz az a klub, ahol folytatni szeretném a pályafutásomat. Éppen emiatt mindvégig figyelemmel kísértem a klubnál zajló folyamatokat, a fejlődést és a csapat szereplését. Célokkal érkeztem a Vasashoz, így izgatottan és reményekkel telve várom a közös munkát és azt, hogy visszajussunk az első osztályba."
 
ETO:
 
Információink szerint három játékossal erősíthet a Győr, Fodor Ferenc a Nyíregyházából, Preklet Csaba Pécsről, valamint Kulcsár Kornél Budafokról érkezhet.
 
SZENTLŐRINC
 
Visszatért Németh Márk:
 
,,A következő szezonban ismét a Szentlőrinc csapatát erősíti Németh Márk, aki 2019-ben a PMFC-hez távozott tőlünk, most onnan tér vissza. A futballtudása mellett az emberi tulajdonságai miatt is örülünk annak, hogy ismét számíthatunk rá.
 
Egy régi ismerőst köszönthetünk a fedélzeten: Németh Márkot nem kell különösebben bemutatni a szentlőrinci szurkolóknak. A 24 éves bal oldali védő 2017 és 2019 között két szezonon át erősítette csapatunkat, összesen 59-szer húzhatta magára klubunk mezét. Jó teljesítményére felfigyelt a PMFC, mi pedig természetesen nem gördítettünk akadályt a váltás elé. A pécsieknél aztán nem kapott annyi lehetőséget, amennyire számított, így a pályafutása, a fejlődése érdekében most inkább visszatér hozzánk.
 
– Nagy örömmel térek vissza oda, ahol megbecsülnek! – fogalmazott Németh Márk. – Szerettem Szentlőrincen futballozni, remek a közösség, jó a szakmai munka, biztos vagyok benne, hogy jól fogom maga érezni. A PMFC-nél sajnos nem úgy számítottak rám, ahogy reméltem, így most van némi meccshiányom, bízom benne, hogy minél előbb utolérem magam. Szeretnék sok időt a pályán tölteni, jó teljesítményt akarok nyújtani mind védekezésben, mind támadásban, gólpasszokat akarok adni és gólokat is szeretnék lőni. A célom az, hogy egyénileg fejlődjek, ehhez minden adott Szentlőrincen. Segíteni akarok abban, hogy a csapat elérje a célját, ismét bentmaradjon a másodosztályban, sőt, kicsit közelebb kerüljön a középmezőnyhöz!
 
– Amikor tudomásunkra jutott, hogy az előző klubjánál nem számolnak vele, nem volt kérdés számunkra, hogy visszahozzuk-e – mondta Fekete Tivadar, klubunk sportszakmai igazgatója. – Talán fogalmazhatok úgy, hogy ő a mi kutyánk kölyke, a mi gyerekünk. Amikor annak idején szerződtettük az NB III-as csapatunkba, hamar meghatározó játékos lett, az együttes oszlopos tagjává vált. De nem csak a futballtudása miatt nagyon szimpatikus és fontos számunkra, olyan emberi tulajdonságok jellemzik, amelyeknek köszönhetően könnyen, gördülékenyen lehet vele dolgozni: őszinte, mentes minden sztárallűrtől, manírtól! Nagyon hamar meg tudtunk vele állapodni, ez is jelzi, hogy milyen a kapcsolat a klub és Márk között. Számára a Szentlőrinc nagyon jó lehetőség ahhoz, hogy visszatérjen arra az útra, amelyen másfél–két évvel ezelőtt járt. Tőlünk megkapja a kellő türelmet, hiszen tisztában vagyunk a képességeivel, miként azzal is, hogy kell egy kis idő, amíg visszaszerzi a kissé megtépázott önbizalmát.
 
Sok sikert szentlőrinci színekben, Márk!"
LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 11. 30. 20:01

Vb-selejtező: elképesztő 30 percet produkált a magyar női válogatott

Brillírozott a Fradi játékosa is.
2021. 11. 30. 19:36

Kispest-Újpest: eljárást indított az MLSZ

Alaposan elmeszelték a kispesti csapatkapitányt.
2021. 11. 30. 18:50

Messi: azonnal add neki oda a 7. Aranylabdádat!

Hatalmasat csalódok a jelenlegi kedvencemben.
2021. 11. 30. 17:46

U16: nem bírta el a sok hiányzót a magyar válogatott - videó

Élcsapattal találkoztak a mieink.
2021. 11. 30. 14:09

Vasas: összefogtak a hősökért

Vendégül látták őket.
2021. 11. 30. 12:50

Csupán egyetlen meccs érdekelt legalább ezer szurkolót - nézőszámok

Kevesen mentek ki a mérkőzéskre.
2021. 11. 30. 19:05

Mosonmagyaróvár: fájó pofon után hihetetlen szárnyalás - részletek

Februárban jön a bajnoki döntő?
2021. 11. 30. 14:42

Hatalmas dráma az Újpest meccsén - reakciók, videók

Potyogtak a gólok.
2021. 11. 30. 16:54

Törökország: megtörte a jeget a magyar válogatott támadója - videó

Igazi lesipuskás megmozdulás volt.
2021. 11. 30. 16:21

Németország: újabb koronavírusos eset Orbánéknál

Módosult a csapat programja.
2021. 11. 30. 10:55

Kecskemét-Hali: mindkét edző ugyanarra panaszkodott - reakciók

Komoly hiányérzet és a csapatmunka diadala.
2021. 11. 29. 21:59

Üzent a Haladás a Vasasnak és a DVTK-nak

Ott volt a fejes a legvégén.
2021. 11. 30. 13:45

Végig kellett játszania az edzőnek az NB III-as bajnokit

Túl sokan nem voltak a kispadjukon.
2021. 11. 29. 16:30

Hiába a 8 hiányzó, kőkemény meccsen győzték le a Puskás Akadémiát – reakció

Ketten debütáltak is.
2021. 11. 30. 14:05

Eddigi legsúlyosabb sérüléséből tért vissza a DVSC védője

A Vasas ellen érezte először, hogy baj lehet.
2021. 11. 30. 13:47

Véber György betartatta az ígéretét a csapatával

A mesterhármas rengeteget segített.
2021. 11. 30. 13:30

U16: itt nézhető a Magyarország-Oroszország

Az U17-es Eb-re készülnek a mieink.
2021. 11. 30. 11:53

Kiválasztotta az MLSZ a 14. forduló legszebb góljait és védéseit - videók

Elképesztő képsorok.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC37
2DVTK36
3Szombathelyi Haladás34
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia32
5Kecskeméti TE HUFBAU32
6Dorogi FC27
7Nyíregyháza Spartacus FC27
8BFC Siófok27
9WKW ETO FC Győr26
10PMFC23
11FC Ajka22
12Szentlőrinc21
13Soroksár SC20
14Budafoki MTE19
15Aqvital FC Csákvár19
16Szolnoki MÁV FC19
17Békéscsaba 1912 Előre18
18Budaörs17
19III. Ker. TVE14
20Tiszakécskei LC12
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!