Kapust igazolt a Vasas, Bajnertől elköszöntek - esti híradó - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Kapust igazolt a Vasas, Bajnertől elköszöntek - esti híradó

Bíró Ádám - 2021. June 12. Saturday 19:57
Több távozót jelentett be a Pécs.
Kép forrása: vasasfc.hu
PMFC
 
"Klubunk hamarosan bejelenti új igazolásait, ugyanakkor az érkezők mellett további távozóinkról is szót kell ejtenünk, megköszönve nekik a PMFC-ért nyújtott önzetlen munkájukat. Négy lejáró szerződésű játékos – Bajner Bálint, Batizi-Pócsi Balázs, Gajág Gergő és Németh Márk – máshol folytatja pályafutását.
 
Bajner Bálint, a Dortmundot is megjáró 30 éves csatár leigazolását tavaly ősszel jelentettük be. A játékos hosszú kihagyás után érte utol magát, ám a koronavírus megbetegedése miatt egy hónapig házi karanténban volt. Sajnos a sérülések sem kerülték el, így a 2020/21-es szezonban csupán 9-szer játszott csereként.
 
– Köszönöm a szurkolók támogatását, valamint a klubban dolgozókét, akik mindenben segítettek. Örülök, hogy megismerhettem Pécs városát, nagyon jól éreztem magam a csapatnál! Büszkén viseltem a PMFC mezét. További sok sikert kívánok! – nyilatkozta búcsúzóul Bajner Bálint.
 
Szintén tavaly nyáron, ugyanakkor a másodosztályból kieső Tiszakécske csapatától igazolt át Pécsre Batizi-Pócsi Balázs. A 29 esztendős támadó a nemrég véget érő másodosztályú szezon során sérülés miatt 3-szor volt kezdőként nevezve, 12 esetben pedig csereként szállt be. A kupasorozatban 2 meccsen összesen 1 gólt szerzett.
 
– Örülök, hogy egy ilyen jó csapat tagja lehettem. További sok sikert kívánok! – így Batizi-Pócsi Balázs.
 
Két év után Kozármislenyben folytatja Gajág Gergő. A 27 esztendős korábbi saját nevelésű védő 2019 júliusában tért haza. A hátvéd meghatározó tagja volt a 2019/20-as idényben feljutó harmadosztályú gárdánknak. A 4. helyezéssel végződő NB II-es szezonban 5, a kupában pedig 2 meccsen játszott.
 
– Kívánom a PMFC-nek, hogy elérje célját és minél előbb visszakerüljön oda, ahová tartozik. Egy ilyen szurkoló táborral és múlttal rendelkező klubnak az élvonalba a helye! Sajnálom, hogy a továbbiakban nem tudom segíteni a csapatot, nagyon szerettem itt lenni, mindig a szívügyem marad a Pécs – tette hozzá Gajág Gergő.
 
Két pécsi szezonja után visszatért Szentlőrincre Németh Márk. A védelem bal oldalán bevethető 24 esztendős hátvéd 2019 és 2021 között 19 NB III-as, 11 NB II-es, valamint 6 kupameccsen szerepelt a PMFC-ben. A harmadosztályban, illetve a Magyar Kupában egyaránt 2-2 góllal segítette csapatunkat.
 
– Köszönöm a lehetőséget, hogy egy újjá épülő csapat sikeréhez én is hozzájárulhattam. Sajnálom, hogy itt kell hagynom ezt a remek közösséget, akiknek a továbbiakban sok sikert kívánok a céljaik elérésében. Végezetül köszönöm a szurkolók támogatását, szeretetét, biztatását – fogalmazott Németh Márk.
 
Távozóinknak szívből köszönünk mindent, további pályafutásukhoz egyúttal nagyon sok sikert kívánunk!"
 
"Szerződést hosszabbítottunk Preklet Csabával
 
NB II-es labdarúgócsapatunk védelmének oszlopa a következő szezonban is a PMFC sikereiért küzd.
 
Klubunk a napokban mindenben sikeresen megállapodott a közös folytatásról Preklet Csabával, aki a 2021/22-es szezonban is NB II-es labdarúgócsapatunkat erősíti. A külföldi és hazai élvonalbeli rutinnal is rendelkező 30 esztendős hátvéd tavaly nyáron érkezett hozzánk, s hamar a védelem oszlopával lépett előre.
 
A mögöttünk hagyott sikeres, 4. helyezéssel záruló másodosztályú szezonban a második legtöbbet szerepelt, 33-szor volt kezdő, 2-szer csereként szállt be, míg összesen 3023 percet töltött a pályán. Szolnokon győztes gólt szerzett, de emellett még a DEAC és a Kazincbarcika ellen is betalált.
 
– Nagyon örülök, hogy sikerült megállapodnom a klubbal, és hogy továbbra is a PMFC-hez tartozhatok, amit szeretnék a pályán meghálálni. Úgy gondolom, jó évet zártunk, s összességében azt tudom mondani az egész csapat nevében, hogy ez visz minket előre. Rengeteg munka vár ránk, játékosokra és persze a vezetőségre is, de biztos vagyok benne, hogy újabb szép sikerek elé nézhetünk – fogadkozott Preklet Csaba."
 
VASAS
 
"Fiatal Kapust igazoltunk - Uram János a Vasasban folytatja
 
A fiatal hálóőrrel klubunk 2023. 06.30-ig tartó szerződést írt alá.
 
Uram János a másodosztályú Békéscsaba 1912 Előre együttesétől érkezett Angyalföldre. A 20 éves, 192 cm magas kapus eddigi pályafutása során 30 alkalommal védett NB II-es bajnoki mérkőzésen, Magyar Kupán 5 meccsen szerepelt, Békéscsabán csapata alapembere volt. A szegedi nevelésű fiatal hálóőr nevét akkor ismerte meg egy ország, amikor 2019-ben mindösszesen 18 esztendősen bravúrosan védett a Ferencváros elleni kupamérkőzésen, a békéscsabai győzelemmel pedig az FTC ki is esett a Magyar Kupából.
 
Nagy Miklós, sportigazgató:
 
- Uram János ösztönös tehetség, a posztján elengedhetetlenül fontos kiváló idegrendszerrel és a sport iránti feltétlen alázattal. Fiatal kora ellenére már némi felnőtt rutinnal is rendelkezik, többek között az előző szezonban ellenünk is meggyőzően bizonyította rátermettségét. Tekintettel arra, hogy a fiatal magyar kapusnemzedék egyik legnagyobb ígérete, számos lehetőség közül választhatott, melyek közül a Vasas ajánlatát fogadta el. Előző klubjában lejárt a szerződése, így átigazolási díj nélkül tudtuk szerződtetni őt. Varga Donát mellett a második olyan igazolásunk a nyári átigazolási szezonban, akivel a jövőt igyekszünk építeni és csapatunk fiatalítására törekszünk.
 
Uram János, a Vasas FC frissen igazolt hálóőre:
 
- Nagyon nagy lehetőségként tekintek arra, hogy a Vasasnál védhetek, boldog vagyok, hogy egy ekkora múltú klub játékosa leszek. Éppen ezért sokat várok saját magamtól és a csapatunk jövő évi szereplésétől is. A szerződéssel megváltozik az életem, a következő időszak más lesz, mint ami eddig volt. Szeretnék minél hamarabb bemutatkozni a csapatban és nem titkolt célom, hogy a jövőben válogatott kapus is lehessek."
 
LEGFRISSEBB HÍREK
2021. 07. 27. 09:51

Vlágsztár tér vissza Dárdaiék ellen, bemutatkozott az ETO női csapatában a Fradi hőse

Ígéret a berlini igazolásokra.
2021. 07. 27. 08:13

BL: nem csak a továbbjutást harcolhatja ki a Fradi

Két legyet üthet egy csapásra az FTC.
2021. 07. 27. 07:32

Keddi foci: továbbjuthat a Fradi a BL-ben

Folytatódik a Puskás-Suzuki-Kupa.
2021. 07. 26. 21:58

Megvan, mikor térhet vissza Kalmár Zsolt

Fény az alagút végén.
2021. 07. 26. 19:31

Komoly szponzora lett a Kecskemétnek, változik a Vasas és a DVTK programja

Szurkolói ankétot rendeznek a győriek.
2021. 07. 26. 13:11

Döntött a DVTK a próbajátékosról, gyászol a Kecskemét

Bemutatkoznak a Szpari új játékosai.
2021. 07. 26. 20:06

Hat távozót jelentett be a Rákosmente, hetet a Balassagyarmat

Mozgalmasan telik a nyár.
2021. 07. 26. 12:07

Honvéd: kilenc játékos is távozott

Új csapat épülhet.
2021. 07. 26. 21:23

Puskás-Suzuki-Kupa: remekelt a Puskás Akadémia, büszkeséget okoztak a kispestiek

A beugró is parádézott.
2021. 07. 26. 20:49

Mezőkövesd: új edző érkezett

Hivatalos bejelentés.
2021. 07. 26. 11:11

KTE: 14 érkező, 12 távozó - sikeres főpróba az újonctól

Remekül sikerült a felkészülés.
2021. 07. 25. 19:19

Kalmár és Priskin meglátogatta az ETO fiatal tehetségeit

Sok jó tanáccsal látták el a jövő reménységeit.
2021. 07. 25. 19:32

Nagyszerűen főpróbázott a DEAC és a Dunaújváros

Mind a két gárda NB II-es csapattal játszott.
2021. 07. 25. 15:48

Távozók Mislenyben, sikeres főpróba Mosonmagyaróváron

Hivatalos bejelentés.
2021. 07. 26. 20:30

BL: mi lenne öngyilkosság a Fradi ellen? - nyilatkozatok

A tűzzel nem lesz gond.
2021. 07. 26. 18:48

BL: nem köntörfalazott a Fradi játékosa - nyilatkozatok

Mekkora esély van a továbbjutásra?
2021. 07. 26. 18:02

Honvéd: újabb magyar válogatott játékos távozhat

Ismét légiósnak állhat.
2021. 07. 26. 16:44

Erősített az FTC női csapata, topklub vinné az Újpest egykori játékosát

Szintet léphet a futballista.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1DVSC80
2Gyirmót FC Győr78
3Vasas FC78
4PMFC64
5FC Ajka62
6Budaörs59
7Nyíregyháza Spartacus FC57
8Szolnoki MÁV FC57
9Szeged-Csanád Grosics Akadémia56
10Soroksár SC54
11Szombathelyi Haladás54
12WKW ETO FC Győr46
13BFC Siófok45
14Dorogi FC44
15Békéscsaba 1912 Előre44
16Szentlőrinc42
17Aqvital FC Csákvár38
18Kolorcity Kazincbarcika33
19Kaposvári Rákóczi FC33
20DEAC23
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!