Két gól, több sérülés, egy kiállítás az újoncok csatáján - NB2.hu

Két gól, több sérülés, egy kiállítás az újoncok csatáján

Szabó László - 2016. September 07. Wednesday 08:51
Nyíregyháza – Tizenegyessel kezdődött az örökösföldi találkozó.
Kép forrása: nyiregyhazaspartacus.hu

Felkészülési mérkőzésen mérte össze erejét az NB II két újonca, a Nyíregyháza és a Cigánd. Az Örökösföldön lejátszott találkozón végül 1–1-es döntetlent játszottak a csapatok.

A párharc legfontosabb eseményei a nyiregyhazaspartacus.hu tudósítása alapján:

A találkozó elején mindkét együttesnek voltak helyzetei. Hazai oldalon előbb Rezes, majd Szokol lőhetett, de elkerülte a labda a kaput. A 12. percben egy védelmi hiba után Balogh lépett ki középen, és a Szpari védők csak szabálytalanul tudták szerelni, 11-es. A büntetőt Barcsay értékesítette, 0-1.

Válaszolhatott volna  Nyíregyháza, de Rudolf beadása után Rezes fölé fejelt, A 25. percben Dvorschák fejelhetett tisztán, de ő is fölé bólintott, A másik oldalon egy kontra végén Hermány védett nagyot, majd a kipattanó utáni újabb lövést is fogta a kapus. A 34. percben Vámos próbálkozott távolról, Vereczkei hárított. Hermány is nyújtózott egy nagyot, Barcsay szabadrúgását tolta a léc fölé. A hajrában Szilágyi és Szokol ütköztek, mindketten megsérültek, így nem tudták folytatni a találkozót.

Szokol Zsoltnak a bokája fordult ki. Az első félidő helyzeteket igen, Szpari gólt nem hozott. A második félidő elején Dvorschák Gábor térdére esett rá egy cigándi játékos, őt is le kellett cserélni. A második játékrész kevesebb helyzetet hozott, mindkét oldalon sok volt a változtatás a szünetben. A 65.percben Holdampf próbálkozott egy távoli lövéssel, a blokkról szögletre pattant a labda. A sarokrúgás után Harsányi Zoltán lőtt a kapuba, 1-1.

Öt perccel később Vámos lőtt távolról egy megszerzett labda után, a felső lécet találta el. Támadott a Spartacus, és Ur beadásáról alig maradt le középen Vámos, majd Harsányi lövését hárította bravúrral Bákonyi. Rubus is gólt szerezhetett volna, Farkas beadása után mellé lőtt. A 82. percben Ács szerzett labdát, Roszel utolsó emberként szabálytalankodott vele szemben, a játékvezető kiállította a cigándi játékost. A szabadrúgást Farkas csavarta fölé. Ur is megpróbálta messziről, ezt is fogta a kapus. A végén még Vámos lőtt fölé, de az eredmény nem változott, döntetlent hozott az edzőmeccs.