Kiütéses Vasas-győzelmek, Lipták újra az ETO-ban - beszámoló a szombati edzőmeccsekről - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben

Bíró Ádám - 2020. július 04. szombat 18:57
Gólt szerzett a DEAC új játékosa.
Kép forrása: vasasfc.hu
Augusztus elején indul az NB II-ben az új idény. A másodosztályra készülő csapatok zöme szombaton edzőmeccset játszott.

WKW ETO FC Győr – Lipót Pékség SE 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Priskin (2’), Farkas 74’) ill. Winkler (48’)
ETO FC Győr: Gyurákovics - Kovács K., Vári, Fejes, Molnár - Kiss M., Vitális, Múcska - Süvöltős, Priskin, Gaál.
Második félidei kezdő: Rengel (Ruisz 78’) – Szabados (Pereira 78’), Dvorschák, Lipták (Simon 78’), Kerkez - Bagi, Vashkeba, Sipőcz (Szabó 78’), Farkas (Márton 78’), Vankó

Az eto.hu beszámolója:

"A keretben négy próbajátékos is szerepelt – Molnár Róbert és Süvöltős Adrián az első félidőben, Vankó Imre és Szuhodovszky Soma pedig a második játékrészben kapott lehetőséget!

Magabiztosan kezdtük a találkozót, már a 2. percben szabadrúgáshoz jutott a csapat. Kiss lövése élesen csapódott a bal alsó sarok felé, amit még Dénesnek sikerült hárítani, de a kipattanóra jó ütemben érkezett Priskin korai vezetést szerzett! (1-0) Három percen belül ismét megduplázhattuk volna előnyünket, mikor Vári pontosan ívelt Priskinhez, aki lefordulva védőjéről higgadtan a kapuba gurított, de lesállás miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Több fiatallal a keretben nagy labdabirtoklási fölénnyel futballoztunk. Kiss ismét pontrúgásból villant, bombája a bal alsóba tartott, de Dénes eszén most sem járt túl. Nem sokkal később Kovács és Kiss kényszerítőzött a jobb szélen, majd összjátékukból beverekedtük magunkat a büntetőterületre és a lefele szálló labdát Priskin ollózva kapura emelte, de a lipóti kapus lábbal védte a próbálkozást. A vendégek első legnagyobb helyzete a 43. perben egy kontratámadás után Winkler előtt adódott, de lövését bravúrral védte Gyurákovics.

A második félidőben hamar jött az egyenlítő találat, ismét Winkler látta meg jól a helyzetet és átemelve Rengelt a kapuba ívelt. (1-1) Az 55. percben újra érvénytelen gólt szerzetünk, Szuhodovszky indította a középen meglóduló Farkast, aki közelről kilőtte a bal alsó sarkot, de a partjelző lesállást intett.  Az aktív támadójátékunknak a 74. percben meg is lett az eredménye, Vankó nagyot sprintelt a bal szélen, majd egyet tolt a labdán és pontosan bepasszolta a középen érkező Farkashoz, aki első érintésből a kapuba paskolta a labdát! (2-1)

A nagy meleg ellenére továbbra is szép akciókat láthattunk, először Márton cselezte be magát középre és továbbított Vankó felé, majd egy szép összjáték után a labda Kerkezhez került, aki az érkező Szuhodovszky elé gurított, de jobbra tartó lövése épphogy eltekeredett a kapu mellet. A 88. percben ismét a bal oldali Vankó-Kerkez duó villant, de Vankó lövése elgurult a gólvonal előtt. A nagy létszám miatt a mérkőzés ezúttal 105 percig tartott, de a véghajrában javarészt mezőnyben folyt a játék, így maradt a 2-1-es végeredmény!"

WKW ETO FC Győr - Lipót Pékség 2-1

Tiszaújváros-DEAC 1-2 (0-2)
gólszerző: Kristófi (51.), ill. Urbin (17.), Takács (36. – 11-esből)
A DEAC összeállítása: Szabados – Nagy, Szabó K., Soltész, Balogh, Takács, Sigér Á., Székely, Gyönyörű, Bíró, Urbin.
A második félidőben csereként lépett pályára: Tóth, Karikás, Ramos, Patócs, Kondás, Spitzmüller, Sándor.

A deac.hu összefoglalója:

"A Debreceni Egyetem futballistái szombaton az NB III-ban szereplő Tiszaújváros otthonában léptek pályára. Balogh Pál együttese 2-1-es győzelemmel zárta a mérkőzést, a DEAC góljait Urbin és Takács szerezte.

Labdarúgóink két hete vágtak bele a felkészülésbe. A szakmai stáb a Tiszaújvárossal vívott edzőmeccsen mérhette le, hol is tart a társaság. A szombati találkozón nyári szerzeményeinket (Takács Pétert és Székely Dávidot) a kezdőcsapatba nevezte Balogh Pál vezetőedző. Az első játékrészben csapatunk akarata érvényesült. Urbin Péter góljával a 17. percben szereztük meg a vezetést. A 36. minutumban Balogh Krisztián harcolt ki tizenegyest, a büntetőt Takács Péter váltotta gólra.

A szünetben sorcserét hajtottunk végre, több próbajátékos is lehetőséget kapott a bizonyításra. A második játékrész kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, Kristófi révén az 51. percben szépítettek az újvárosiak. Újabb találat már nem született az összecsapáson, így a DEAC 2-1-es győzelemet aratott az első edzőmeccsén.

“A mérkőzés elérte a célját, ugyanis mindenki legalább egy félidőnyi meccsterhelést kapott. Az is fontos, hogy az elmúlt két hétben átvett elemeket egy szervezett csapat ellen gyakorolhattuk” – mondta Kovács Miklós erőnléti edző."

FC STK 1904 Somorja - Vasas FC: 2-5 (1-3)
Összeállítás: Bánfalvi - Terbe, Csató, Tóth B., Lakatos - Hidi M - Hinora, Szatmári - Vernes, Feczesin, Balajti
Cserék: Szmola, Szivacski, Kovács M., Köböl, Kalmár O., Birtalan, Viczián, Kapornai
Gólszerzők: Balajti (12'), Feczesin (22', 25'), Hinora (65'), Birtalan (85')

FC STK 1904 Somorja - Vasas FC: 0-5 (0-0)
Összeállítás: Szmola - Ujvárosi, Viczián, Gál - Murka, Kleisz, Köböl, Kalmár - Rétyi, Birtalan, Szedlár
Cserék: Farkas B., Szivacski, Hajdú, Varga D., Kis-Szemán, Kapornai
Gólszerzők: Rétyi (52'), Birtalan (58'), Hajdú (65'), Varga (69', 71')

A vasasfc.hu tudósítása:

"Felnőtt csapatunk reggeli programja videózás és közös reggeli volt az Illovszky Rudolf Stadionban, ezt követően két kerettel Dunaszerdahelyre utaztunk. A DAC akadémiájának komplexumában első osztályú környezet, de extrém hőség fogadta a játékosokat.

Az első mérkőzésen a Bánfalvi - Terbe, Csató, Tóth B., Lakatos - Hidi M - Hinora, Szatmári - Vernes, Feczesin, Balajti kezdővel léptünk pályára. A találkozóból egy rendkívül jó iramú és gólgazdag mérkőzés alakult ki, melyen az első perctől csapatunk irányított. A 11. percben Balajti Ádám harcolt ki tizegyenest, amit magabiztosan értékesített, ám ellenfelünk egy elkerülhető szabálytalanság után büntetőt harcolt ki: 1-1.

Feczesin Róbert 3 perc alatt kétszer is villant: egy beadást követően gyönyörűen a hosszú sarokba fejelt, 2 perc múlva pedig a rövid alsóba lőtte a labdát. A második félidő elején ugyan szépíteni tudott a Somorja, de a 65. percben Hinora a jobb alsó sarokba bombázott, a 85. minutumban pedig Birtalan Botond 22 méterről szerzett találatával állítottuk be az első meccs végeredményét.

Vasas FC

A következő találkozóra a Szmola - Ujvárosi, Viczián, Gál - Murka, Kleisz, Köböl, Kalmár - Rétyi, Birtalan, Szedlár összeállítással futottunk ki. Az első félidő kiegyenlített összecsapást hozott, viszont a második etapban felgyorsultak az események. Már az 52. percben megszereztük a vezetést: Rétyi Róbert lövésébe értek bele, amiből gól is született. Ezt követően is Rétyi volt a főszereplő, a beadását követően Birtalan Botond a léc alá fejelt. A következő találatunkra 7 percet kellett várni, de a 17 éves Farkas Botond tökéletesen centerezett Hajdú Ádámnak, aki az üres kapuba passzolta a labdát. Felgyorsultak az események: Varga Donát 3 perc alatt kétszer villant, már 0-5 az állás!

A rendkívüli hőség ellenére is elmondható, hogy mindkét mérkőzés nagyon nagy iramú találkozó volt, Vasas-oldalról összesen 10 gól született, így kijelenthetjük, hogy a találkozók minden szempontból elérték céljukat."

Vasas FC

Budafok-Pécs 2-0

Budafok-Pécs: két próbajátékos szerepelt a Budafokban - a gólok története - NB1.hu

A többi mérkőzésről:

A Siófok 1-0-ra győzte le a Kozármisleny csapatát, a találkozó egyetlen gólját Tömösvári szerezte. A futballista a nyáron érkezett a Balaton-parti klubhoz a Honvédtól. A Budaörs nem fukarkodott a gólokkal, a BSC a Dabas-Gyón együttesét 5-2-re verte. Az újonc Szentlőrinc 3-2-re maradt alul a Majos ellen. A Kazincbarcika hatgólos diadalt aratott a Putnok ellen.