Megszakadt a DVTK pazar sorozata, debütál a Nyíregyháza régi-új edzője

Szombathelyi bravúrral indult a forduló, rangadója lesz az MTK-nak.

A 19. fordulóhoz érkezett az NB II mezőnye. A játéknap szombaton a DVTK-Haladás mérkőzéssel vette kezdetét. A vendégek a 19. percben szerezték meg a vezetést, ekkor Mario Simut köszönt be. A 29. minutumban érkezett a diósgyőri egyenlítés: Lukács kb. 14 méterről lőtt a Hali kapujának jobb oldalába. Az első félidőben újabb találat már nem született, így a szünetben 1-1 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben a vendégek tizenegyest kaptak, amit Rácz értékesített a 75. percben. A hátralévő időben már nem módosult az eredmény, szombathelyi bravúrral indult ez a forduló. A DVTK-nak ezzel a fiaskóval megszakadt a kilenc meccsből álló veretlenségi szériája.

NB II 19. forduló
Diósgyőri VTK-Szombathelyi Haladás 1-2
gólszerzők: Lukács (29.), ill. Simut (19.), Rácz (75. – 11-esből)

Vasárnap kilenc meccset rendeznek. Az MTK-ra a Gyirmót elleni rangadó vár. A kék-fehérek az előző héten értékes pontokat hullajtottak Kazincbarcikán, most itt a lehetőség a javításra.

A Nyíregyházát a Szeged elleni meccsen már Lengyel Béla irányítja. A régi-új mester Huszák Gézától vette át a stafétát. Lengyel korábban már ült a csapat kispadján, sőt, egykoron a klub játékosa is volt.

A PMFC Dorogon vizitál, amennyiben a Baranya megyeiek győznek, egy pontra megközelítik az éllovas DVTK-t.