Megújult a Csákvár pályája, új szakember érkezett a Budafokhoz - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Megújult a Csákvár pályája, új szakember érkezett a Budafokhoz

Bíró Ádám - 2021. September 09. Thursday 19:31
Interjút adott a Kecskemét edzője.
Kép forrása: aqvitalfc.hu
CSÁKVÁR:
 
"Négy hónapja már, hogy csapatunk kénytelen volt elköltözni az otthonául szolgáló Tersztyánszky Ödön Sportközpontból, s azóta “albérletben” élni az életét. Igaz, hogy közben volt egy nyári szünet, de a felkészülést, majd az augusztus elsején rajtoló bajnokság hazai találkozóit kényszerből idegen környezetben kellett végig csinálni.
 
- Pályánk sajnos már olyan állapotban volt, hogy elodázhatatlanná vált a felújítása – felelte honlapunk érdeklődésére klubunk elnöke, Nagy Sándor. – Ha esett az eső, vízilabda meccset játszottunk rajta, ha nem, akkor meg beton keménységűvé vált. Az előző idény utolsó hazai meccse, a Siófok elleni találkozót követően azonnal hozzákezdtünk a munkálatokhoz, s bár reménykedtünk benne, hogy augusztus közepén hazatérhetünk, egy hónapot csúszott a befejezés.
 
Aki már látta a megújult centerpályát megerősítheti, rá sem lehet ismerni a korábbi játéktérre …
 
- Azzal kezdtük, hogy a nagyobb biztonság érdekében néhány méterrel eltoltuk a pályát. Ezzel együtt teljes talajcserét végeztünk, és vadonatúj vízelvezető rendszert, illetve fűtést kapott a játéktér. Bár eddig is alkalmas volt a sportközpont esti mérkőzés megrendezésére, a világítást is felújítottuk, jócskán megnöveltük a fényerőt. Mondhatják, hogy hazabeszélek, de szerintem az NB II-ben jelenleg az egyik legjobb minőségű pálya a mienk. A hét végén még idegenben szerepel csapatunk, de a szeptember 15-én megrendezésre kerülő nyolcadik fordulóban már hazai környezetben fogadjuk a Győri ETO-t.
 
A bajnokság vasárnapi fordulójában Pécsett lép pályára együttesünk."
 
BUDAFOK:
 
"Akkor tudjuk a pályán tartani a gyerekeinket, ha a futballtudás mellett más értékeket, értékrendet is kapnak tőlünk” - ez a hitvallása dr. Molnár István Jenőnek, aki Pacsi Bálint szakmai igazgató felkérésére csatlakozott klubunkhoz és utánpótlás koordinátorként segíti tehetségközpontunk munkáját.
 
De melyek is ezek az értékek?
 
A budafoki fiatalok az edzések mellett olyan kompetenciafejlesztő, valamint csapatépítő foglalkozásokon is részt vesznek, amelyek hozzájárulnak a személyiségük fejlődéséhez.
 
“Ilyen kompetencia többek között a társadalmi és az önmagunk tetteiért történő felelősségvállalás, az odafigyelés, a döntési képesség, az empátia, vagy éppen véleményalkotást megelőzően a szituáció több szempontból történő megvizsgálásnak képessége. Meggyőződésem, hogy ma már többet kell adnia egy utánpótlás egyesületnek annál, minthogy megtanítja passzolni és kapura lőni a gyerekeket. Sőt, annál is többről szól ez, mint szabályok tanulása vagy tiszteletre nevelés. Ez a szülők számára is lényeges, ebben van a jövő. Az online tér a futball számára is óriási konkurenciát jelent , amivel fel kell vennünk a versenyt. A személyiségfejlesztés és közösségépítés azért is fontos, mert a fiatalok akkor lehetnek sikeresek, ha együtt tudnak működni” - véli a szakember, aki a jog, valamint a rend- és gyermekvédelem területén szerzett tudását, valamint edzői tapasztalatait ötvözve vesz részt a képzésben.
 
A kompetenciafejlesztés fontos része a Magyar Labdarúgó Szövetség kritériumai alapján elkészült szakmai koncepciónknak. Dr. Molnár István Jenő, akire az intézményi kapcsolattartásban is fontos szerep hárul, több koroszályunkkal foglalkozik, módszereit és gyakorlatait pedig főállású utánpótlás edzőink is alkalmazzák."
 
KECSKEMÉT:
 
"A válogatott világbajnoki selejtezői miatt szünetelt a Merkantil Bank Liga, ennek apropóján Szabó Istvánnal készítettünk hosszabb interjút az eddigi szereplés kapcsán.
 
-Hosszú idő után tudtál egy kicsit több pihenőt adni a csapatnak a Vasas elleni bajnoki után. Hogyan használtad ki ezt az időszakot, milyen állapotban tért vissza a társaság?
 
-Nagyon kemény három hónap van a csapat és a stáb mögött, szinte alig volt pihenőnk, gyakorlatilag heti egy nap. A stáb részéről az is azzal telt, hogy az aktuális ellenfeleket elemeztük. Indokolt volt, hogy a Vasas elleni bajnoki után kicsit nagyobbat szusszanhasson mindenki. Nekem is kellemesen telt, hiszen három hete kisunokám született, így egy gyors, kétnapos látogatást tettünk a nagyfiamnál Németországban. A csapat megfelelő állapotban érkezett vissza, továbbra is nagyon motivált mindenki, a hangulat is jó. Múlt csütörtökön már két edzéssel rázódtunk vissza, utána volt egy kis csapatépítő, motivációs program a lakiteleki Nimród Footgolf Parkban. Ott is a labda volt azért főszerepben. A hetet egymásközti játékkal zártuk, most pedig már készülünk a vasárnapi, Siófok elleni bajnokira a szokásos napi két edzéssel itt a hét elején. Nagyon sűrű lesz a jövő hetünk, hiszen a Siófok utána szerdán már jön is Budafok, majd a felsőzsolcai kupameccs, ahol szeretnénk továbbjutni.
 
-Nagyon jól kezdtetek, negyedik helyről várhatjátok a folytatást, ez a szurkolók hangulatán is érezhető. Hogyan értékelnéd a rajtot?
 
-Kecskemétiként érzékelem a felfokozott hangulatot, nagyon örülök, hogy a közönséget jó játékkal és eredményekkel tudjuk kiszolgálni. Az NB II.-es bajnokság ugyanakkor egy maraton, ennek a legelején tartunk csak, hat forduló után nem szabad még túlzott elvárásokat támasztani a csapattal szemben. Keményen dolgozunk, érezzük, hogy egyre többen jönnek ki a hazai meccsekre, idegenbe is elkísérnek minket. Köszönjük ezt ezúton is, és szeretnénk ennek a támogatásnak megfelelni természetesen a legjobb tudásunk szerint. Jól kezeli ezt a csapat jelenleg, de még tényleg nagyon az elején járunk.
 
-Hogyan vágtok neki a folytatásnak?
 
-A megbeszélt stratégia mentén dolgozunk, ha azt túlteljesítjük, annak mindenki örülni fog. Az elvárás továbbiakban is a biztos bennmaradás, amennyiben ez megvan, akkor a minél jobb eredmény elérése a bajnokságban. Amikor ezeket teljesítettük, akkor lehet újabb célokat meghatározni.
 
-Összesen 16 futballista érkezett a nyár folyamán, nem mellesleg a szakmai stáb is átalakult. Mégis olyan érzése lehet a drukkereknek, mintha évek óta együtt lenne ez a társaság, gyorsan összeállt a csapat. Mi a titok?
 
-Három tényező fontos ilyenkor véleményem szerint. A biztos tulajdonosi háttér, a megfelelő játékosok kiválasztása, illetve a jó szakmai munka. Itt gondolok természetesen az egész stábra, a videóelemzőre, erőnléti edzőre, kapusedzőre, pályaedzőre, illetve az orvosi csapatra is. Mindenki magas színvonalon dolgozott eddig, és biztos vagyok benne, hogy ez a jövőben is így lesz."
 
 
 
 
LEGFRISSEBB HÍREK
2022. 06. 28. 06:32

Keddi foci: edzőmeccset játszik a Fradi

Német csapat lesz az FTC ellenfele.
2022. 06. 27. 22:46

Eb-döntőre utazik a magyar női futsalválogatott

Íme, a keret!
2022. 06. 27. 22:09

Kecskemét: megvan az első ellenfél

Hivatalos bejelentés.
2022. 06. 27. 20:47

Dupla a legjobbkor: üzenet Feczesinnek és Novothnynak is - reakció

Illetve a stábnak, a vezetőknek és a szurkolóknak is.
2022. 06. 27. 17:36

Erősített a Gyirmót, a Kazincbarcika és a Csákvár

Szerződéshosszabbítás az MTK-nál.
2022. 06. 27. 11:37

Kazincbarcika: védő és támadó érkezett - reakciók

Hivatalos bejelentés.
2022. 06. 27. 18:25

Változások a DEAC keretében, távozó a Jászberénynél

Nyilatkozott az újonc új edzője.
2022. 06. 27. 12:09

Felkészülés: az Ajka ellen kapott ki a Balassagyarmat - reakciók

Egy félidőn át bírta a harmadosztályú együttes.
2022. 06. 27. 19:58

Átigazolás: az AS Rom és a Perugia után a Kazincbarcika viszi a Honvéd fiatalját

Hivatalos bejelentés.
2022. 06. 27. 19:53

Kisvárda: Diósgyőrből tért vissza a Kapitány

Hivatalos bejelentés.
2022. 06. 27. 09:45

Budafok: magyar és szlovák csapat is az ellenfelek között

Telkiben készül az együttes.
2022. 06. 26. 19:06

Távozókat jelentett be a Kozármisleny, támadót igazolt a Dorog

A védelmét erősítené a Szpari, friss hír a Hali-játékos állapotáról.
2022. 06. 26. 19:41

Új játékosok a pécsieknél, megnevezte edzőjét az újonc

Fiatal magyar tehetséget igazolt a Putnok.
2022. 06. 26. 10:52

Debrecen: Szöllősi György és az egyetem

Sándor Mihály legendás könyve is szóba került.
2022. 06. 27. 19:48

Puskás Akadémia: ilyet 2 éve nem engedett meg a Real Madrid senkinek

Felcsúti élménybeszámoló: Iker Casillas is fontos láncszem.
2022. 06. 27. 19:40

FTC: az igazi osztrák vendégszeretet - videó

A kemény meló mellett csapatépítésre is jutott egy kis idő.
2022. 06. 27. 18:49

Kleinheisler László az NB I-ben folytathatja karrierjét?

Horvát oldal foglalkozott az ügyével.
2022. 06. 27. 17:57

Kisvárda: Lettországból érkezett védő - reakció

Nagy előrelépésről beszélt a játékos.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
1Vasas FC85
2Kecskeméti TE HUFBAU77
3DVTK72
4Szeged-Csanád Grosics Akadémia66
5BFC Siófok59
6Szombathelyi Haladás57
7WKW ETO FC Győr56
8Soroksár SC52
9FC Ajka51
10Nyíregyháza Spartacus FC50
11PMFC48
12Aqvital FC Csákvár43
13Tiszakécskei LC42
14Budafoki MTE42
15Békéscsaba 1912 Előre42
16Szentlőrinc42
17Dorogi FC41
18Szolnoki MÁV FC38
19Budaörs38
20III. Ker. TVE37
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!