Nem sokáig örülhetett a Kaposvár, újabb csere az élen

A második félidőben indult be a henger.

Gyirmót FC Győr–Balmazújváros 4–0 (Lipták 49., Nagy P. 59. , 88. az elsőt –11-esből, Szilvási 80.)

Délután már beszámoltunk arról, hogy a Kaposvár a Mosonmagyaróvár legyőzésével kezdte a tavaszi idényt, így Waltner Róbert csapata átvette a vezetést. A Somogy megyeiek pole pozíciója nem tartott sokáig, hiszen a Gyirmót nem kegyelmezett a nehéz helyzetben lévő Balmazújvárosnak. Az első félidőben még nem láthattak gólt a drukkerek, de a második játékrészben ritmust váltott az élvonalról álmodozó házigazda, amely nem ismert kegyelmet, és kitömte a riválisát. A gólzáport Lipták nyitotta, később Nagy duplázott, majd a végeredményt Szilvási állította be.

A Zalaegerszeg-Győr mérkőzés 18 órakor kezdődött.

A délutáni eredmények:

Budaörs–Nyíregyháza 3–2 (Stieber A. 35., 44. – a másodikat 11-esből, Fodor 79., ill. Kártik 1., Ötvös 52.)
Cegléd–Békéscsaba 0–4 (Viczián 16., Szatmári I. 18. –11-esből, Vólent 40., Mészáros M. 55.)
Dorog–Budafoki MTE 2–1 (Lénárth 25., Dlusztus 72., ill. Kovács D. 22.)
Kazincbarcika–Tiszakécske 5–0 (Fótyik 23., Kanalos 32., Oltean 44., Raul-Ioan 71., Lukács R. 88.) – Kanalos a 62. percben 11-est hibázott – vége
Monor–Csákvár 2–2 (Palincsár 30., Szuhodovszki 59., ill. Skribek 18., 36.)
Mosonmagyaróvár–Kaposvári Rákóczi FC 0–1 (Ádám M. 49.)
Soroksár–Vác FC 3–0 (Huszák 15., Orosz M. 75., 80.)
Vasas–BFC Siófok 0–2 (Magasföldi 34., Réti P. 60.)