Nem voltak túl fényesek az NB I-ért harcolók – eredmények, tabella

Holnap jön a forduló rangadója.

A feljutásra pályázó csapatok közül a PMFC Békéscsabán játszott 1-1-et, míg as Budaörs a Szegedet fogadva ért el 1-1-et, azaz a kora délutáni találkozókon egyik gárda sem tudott diadalmaskodni.

És az estin sem, amikor a Vasas a Haladás vendége volt. A felek küzdelmes, harcos, nagy taktikai csatát hozó mérkőzést vívtak egymás ellen, de a semleges nézőket ez nyilván nem vigasztalja, mert túl sok látványban nem volt részük.

Balajti beadása után ugyan Szilágyi intézett egy lécet a második félidőben, de túl sok helyzet nem volt a meccsen.

Azaz, a feljutásra esélyesek közül eddig egyik csapat sem nyert, és holnap is csak egy győzhet maximum, mert a Loki a Gyirmótot fogadja.

Haladás-Vasas 0-0

ELŐZMÉNYEK

Hat mérkőzéssel kezdődött meg vasárnap az NB II 24. fordulója.

A feljutásért küzdő csapatok közül a Pécs és a Budaörs is botlott (előbbi a Békéscsaba, utóbbi a Szeged ellen játszott döntetlent), így "ajándék" esély kínálkozott a tabella élén álló DVSC-nek, valamint a 2. Vasasnak, hogy elhúzzanak üldözőik elől.

A Szolnok fontos győzelmet aratott a Siófok ellen, a Győr és a Dorog nem bírt egymással, míg a kiesés elkerüléséért harcolók közül a sereghajtó DEAC egyre nehezebb helyzetben van (ezúttal a Nyíregyházától kaptak ki), a bő egy félidőt emberhátrányban futballozó Csákvár pedig azt a Kaposvárt múlta felül, amelynek a Tállyától elszenvedett kupavereséget és az utózöngéket követően nem sikerült helyreállítania a dolgokat.

Kaposvár: búcsú nyílt levélben, szerződést bontott a csapatkapitány

Eredmények:

Békéscsaba 1912 Előre–Pécsi MFC 1–1 (Szabó P. 10., ill. Grabant 28.) – kiállítva: Paudits 61. (Békéscsaba)
Aqvital FC Csákvár–Kaposvári Rákóczi FC 2–0 (Sejben 14., 25.) – kiállítva: Posztobányi 41. (Csákvár)
Budaörs–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–(Pethő B. 51., ill. Gréczi M. 55.)
BFC Siófok–Szolnoki MÁV FC 0–1 (Novák Cs. 53.)
WKW ETO FC Győr–Dorogi FC 1–1 (Fejes 27., ill. Kanalos 22.)
Nyíregyháza Spartacus FC–DEAC 2–0 (Gresó 3., Hamed 21.)

később:

19.30: Haladás-Vasas (tv: M4 Sport)

hétfőn rendezik:

20.00: DVSC-Gyirmót (tv: M4 Sport)

A Kazincbarcika-Soroksár és a Szenlőrinc-Ajka találkozót a rossz pályaviszonyok miatt elhalasztották.