Németh Krisztián visszatért az MTK-ba - reakció - NB2.hu
NB II-es focihírek
minden mennyiségben
NB1 logó
NB3 logó

Németh Krisztián visszatért az MTK-ba - reakció

Beringer Roland Zoltán - 2022. June 17. Friday 16:12
Hivatalos bejelentés!
Kép forrása: mtkbudapest.hu
 
A 37-szeres válogatott támadó Németh Krisztián, az MTK Budapest csapatában folytatja pályafutását. A fővárosi klub, hivatalos oldalán számolt be a játékos leigazolásáról. 
 
ÍME, AZ MTK BUDAPEST BEJELENTÉSE:
 
“Klubunk mindenben megállapodott Németh Krisztiánnal, így saját nevelésű játékosunk visszatér az MTK-hoz. Személyében egy Eb-t megjárt, 37-szeres válogatott támadó szerződik az MTK-hoz, aki gólérzékenységével és rutinjával sokat segíthet majd a fiatalokra is épülő keretünknek a következő szezonban. Németh Krisztián a Sándor Károly Labdarúgó Akadémia neveltje, 16 évesen mutatkozott be az MTK felnőtt csapatában. Már második felnőtt mérkőzésén eredményes volt, nem sokkal később pedig 22 perc alatt szerzett mesterhármast az NB I-ben. 
 
Klubunkban remek mutatói vannak, hiszen a két korszakban (2005-2007, 2011 ősze) lejátszott 40 tétmérkőzés során 16 gólt szerzett és kiosztott 11 gólpasszt, 2007-ben bajnoki ezüstérmes lett az MTK-val.
A Liverpoolnál eltöltött évek után legeredményesebb időszakait az MLS-ben, a holland, valamint a görög élvonalban töltötte, az Olympiakosz Pireusz és a Columbus Crew játékosaként is bajnok lett. Az Egyesült Államokban 2015-ben ő szerezte az év gólját egy látványos cselsorozat után. 
 
A magyar válogatottban 21 évesen debütált, miután U19-es Európa-bajnoki, valamint U20-as világbajnoki bronzérmes lett. Legeredményesebb mérkőzését a görögök ellen játszotta, amikor is duplázott, de pályafutása legnagyobb élménye a nemzeti mezben alighanem a 2016-os Európa bajnokság volt: az osztrákok elleni győztes meccsből kezdőként vette ki a részét, de a portugálok elleni 3-3-as döntetlen alkalmával is pályára lépett.
 
- A Sándor Károly Labdarúgó Akadémia 21 év alatt 21 válogatott játékost adott a magyar labdarúgásnak. Az egyik legnagyobb most hazatér, hiszen a mezőnyjátékosok közül Németh Krisztiánnál többször senki nem viselte eddig a magyar címeres mezt. Isten hozta őt újra az MTK-ban! - mondta a szerződés aláírását követően Zakor Sándor, az MTK Budapest tulajdonosa”.
LEGFRISSEBB HÍREK
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS
LEGFRISSEBB HÍREK
HÍRLEVÉL
Foci hírek első kézből!
TABELLA
FACEBOOK
Kövess minket Facebookon, hogy labdába rúghass, ha fociról van szó!