Nyolc gól a Loki meccsén, Priskin-dupla, jól mutatkozott be Várhidi – EREDMÉNYEK, TABELLA

A Békéscsaba nyerte a rangadót.

A válogatott szünet után a nyolcadik fordulót rendezték meg az NB II-ben. A Kaposvár a Budaörsöt győzte le, vagyis jól sikerült Várhidi Péter bemutatkozása a Rákóczi kispadján. A Győr a Kazincbarcika otthonában szerezte meg a három pontot, a fölényes diadalból Priskin Tamás és Lipták Zoltán is két góllal vette ki a részét. Az ETO-t ezen a meccsen már Csató Sándor irányította.

A Békéscsaba a Szparit fektette két vállra a rangadón, a Szeged a második győzelmét a forduló előtt a második helyen álló Szolnok ellen aratta. A Nagyerdei Stadionba kilátogató nézők igazi gólparádét láthattak, a Loki 5-3-ra verte az Ajkát. A Gyirmót gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a DEAC elleni találkozóját.

A Siófok-Vasas mérkőzés 20 órakor kezdődik. A Csákvár-Dorog meccset október 9-én pótolják.

Eredmények:

Budaörs–Kaposvári Rákóczi FC 0–3 (Szarka 7., 51., Balázs Zs. 35.)
Szentlőrinc–Soroksár 1–2 (Harsányi I. 88. , –11-esből, ill. Lovrencsics B. 32., Korozmán 82.)
Gyirmót FC Győr–DEAC 3–0 (Szatmári I. 9., Heffler N. 24., Nagy P. 40.)
Szolnoki MÁV FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0–2 (Kovács O. 43. – öngól, Takács T. 76.)
Szombathelyi Haladás–PMFC 0–0
Békéscsaba 1912 Előre–Nyíregyháza Spartacus 2–0 (Lukács R. 45+1, Hursány 67.)
Kazincbarcika SC–ETO FC Győr 0–5 (Priskin 49., 54., Berki 72., Lipták 88., 89.)
Debreceni VSC–FC Ajka 5–3 (Bárány 63.. 70., 89., Kinyik 72., Szécsi 86. ill. Csizmadia 77., Zsolnai 80., Görgényi 90.)

A tabella a linkre kattintva érhető el

A Siófok-Vasas mérkőzés összefoglalója:

BFC Siófok–Vasas FC 2–0 (2–0)
Gólszerző: Izing (2.), Gaál B. (16.)

A nyolcadik fordulóban a Vasas a Siófok otthonában vendégeskedett. Az angyalföldi csapat kispadján ezen a meccsen már Schindler Szabolcs ült. Nem örülhetett a tréner, hiszen Izing már a második percben megszerezte a hazaiaknak a vezetést. Aztán a 16. minutumban Gaál Bálintnak köszönhetően már kettővel vezettek a siófokiak. Talán sokan nem gondolták ekkor ezt, de Gaál ezzel a mozdulattal beállította a végeredményt. Érdekesség, hogy a hajrában csereként pályára lépett a holnap 43. születésnapját ünneplő Ferenczi István, aki jelenleg az erőnléti edzője a Siófoknak. Ferenczi korábban a Vasasban is futballozott, valamint erőnléti edző is volt.

A Siófok ebben az idényben már két vállra fektette hazai pályán a Gyirmótot, és pontot csent a Lokitól. A Vasas legyőzésével egy újabb értékes skalpot szerzett a Balaton-parti gárda.

Eközben a feljutás egyik nagy esélyesének tartott Vasas 8 forduló alatt csak 10 egységet szerzett.

A GÓLOK TÖRTÉNETE:

2. perc: Balogh szöglete után Izinget találta meg a labda, a siófoki játékos pedig a kapu jobb oldalába bólintott (1-0).

16. perc: Gaál végzett el egy szabadrúgást 18 méterről, a próbálkozása pedig a bal alsóban kötött ki (2-0).

Tedd meg első befizetésed, vedd igénybe a 100%-os bónuszt, és fogadj a kedvenc csapatodra vagy sporteseményeidre! (x)